Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Güzellik ve Bakım » Yağlı Saçlar nasıl temizlenir? Yağlı Saç Bakımı

Yağlı Saçlar nasıl temizlenir? Yağlı Saç Bakımı

Yağlı Saçlar nasıl temizlenir? Yağlı Saç Bakımı

Yağlı Saçlar nasıl temizlenir ?

Yağlı saçlar, insanlarda sık görülen, normal, yağlı, kuru ve yağlı kuru olan dört ana saç tipinden biri olan saç rahatsızlığıdır. Öncelikle kafa derisindeki yağ bezlerinden doğal salgının birikmesi sonucu ortaya çıkar ve kafa derisinde doğal gresin sürekli gelişimi ile karakterizedir. Yağlı saçların kronik bir hali sıklıkla yüzdeki kronik yağlı cilt koşullarına eşlik edebilir ve vücut ve yağlı cilt ve sivilce. Bazı faktörler yağlı saçlara neden olabilir, ancak kişisel bakım rutininiz de suçlu olabilir. Şampuanlama sırasında aşırı fırçalama, kafa derisini tahriş edebilir, daha fazla yağa ve çok fazla yıkamaya neden olabilir. Saçlarınız asla günde bir kereden fazla yıkanmamalıdır.

Yağlı bir saç deriniz varsa, saçlarınızı çok fazla fırçalamayın, bu yağları telleriniz boyunca dağıtacaktır. Ayrıca saç bakımı dolabınıza losyon ve krem ​​içermeyen şekillendirme ürünleri ile yaptırmayı da düşünebilirsiniz. Doğru bakımın yanı sıra, doğru yağlı saç ilaçları ve ürünlerinin uygulanmasında titizlik de önemli bir rol oynar. Bazıları sık şampuanlamanın sebum üretimini uyaracağına inanıyor, ancak bunun aslında bir temeli yok; tersi doğrudur. Yağlı saçlar sık ​​sık yıkanmalıdır, gerekirse günlük olarak bir kere yıkanmalıdır. Her şampuan tedavisi, sebasöz bezlerden neredeyse tüm sebumları temizler. Her şampuan, şampuanın saç derisine masaj yapmasını sağlayarak biraz daha fazla sebum (yağ) çıkarır. Sonuç açık: Doğru bakım yağlı saçları önleyecektir

 

Yağlı Saçlar Nasıl Kapatılır

Düzenli şampuanlama yağlı saçları kontrol etmezse, diğer nedenleri göz önünde bulundurmanın zamanı gelebilir. Bu özellikle, fazla yağın kepek gevreği eşliğinde olması durumunda geçerlidir . Seboreik dermatit, yüksek sebum üretimi nedeniyle yağlı saçlara neden olabilir. Bu durum, saç derisinde sarı yağlı lekeler ile karakterizedir. Yağ hızla kafa derisinden ipliklerinize doğru yol alır. Aşırı cilt hücre dönüşümünün neden olduğu sedef hastalığı, yağ bezlerinin sebum fazla üretmesi durumunda yağlı saçlara da neden olabilir. Seboreik dermatitin aksine, sedef hastalığı görünüşte kırmızı ve gümüş renklidir. Her iki koşul da ilk başta can sıkıcı kepek olarak görünebilir, ancak şampuanlamaya rağmen kalıcıdır. Yağlı saçlara bu belirtilerden herhangi biri eşlik ediyorsa doktorunuzu görün.

Neyse ki yağlı saçların nasıl tedavi edileceğine dair çözümler var. Bir dermatolog ciddi durumlarda yardımcı olur ilaçlar all-trans içeren -prescribed retionik kısa asit veya ATRA: (a vitamini yağ salgılayan gland salgıları düzenleyen ilgili madde). Bununla birlikte, çoğu durumda, özel saç bakım ürünleri etkili bir yağlı saç tedavisi yapar. Bu ürünler yağlı bezlerin dengeli bir şekilde yağ bezlerinin üretimini geri kazanacaktır. Yosun veya at kuyruğu , biberiye gibi otlaröksürük otu, ısırgan otu, papatya ve salvia sebum üretimini düzenler ve yağlı saçlardan kurtulmanıza yardımcı olur. Tıbbı katranlı şampuanlar ayrıca sebum sekresyonunu da düzenleyebilir. Lütfen aklınızda bulundurun: Protein içeren veya yağ ya da silikon gibi yağ doldurucu maddeler içeren ürünlerden kaçının! Sadece saçları ağırlaştırarak ve eskisinden daha da yağsız hale getirerek zor bir durum yaratırlar.

 

Tedavi için kimler uygun değildir?

Ergenlik döneminde artan hormonlar genellikle saçtaki aşırı yağ nedeniyle suçlanır. Bu gerçeği göz önüne alarak, yetişkinlik döneminde yağlı saçlarla baş etmek kafa karıştırıcı olabilir. Bununla birlikte, diğer hormon dalgalanmaları yetişkinlerde yağlı saçlara neden olabilir. Doğum kontrol hapları , kadınlarda olduğu gibi hamilelik de önde gelen bir nedendir . Hem erkeklerde hem de kadınlarda görülen hormonal sorunlar saçlı deride aşırı sebum üretimine neden olabilir. Aşırı karbonhidrat, yağ ve nişasta tüketimi yağlı saçların oluşma olasılığını artırabilir ve ayrıca kişisel hijyen kötüleşir ve saçların uzun süre yıkanmaması, saç foliküllerinde sebum birikmesi. Saç kremi şampuandan sonra yağlı saç oluşma olasılığını azaltabilir.

 

Herhangi bir yan etkisi var mı?

Yağlı saçların ortak belirtileri arasında, saçları ağır, zayıf ve idare etmesi güç kılan Aşırı sebum üretimi vardır. Saç derisi üzerinde bir tabaka oluşturarak sebuma yapışan yağlı kepek oluşumu. saç, bakteri ve mantarların üremesinden dolayı saç ve saç derisine zarar gelmesini önlemek için sebumun saç derisine yayılmasını önlemek gerekir. Aşırı sebum kıl folikülünü tıkar ve kan dolaşımını bozar, bu da zayıf kıllara neden olur. Bununla karşılaşmazsanız yağlı kıllarınız olmaz.

Yağlı Saçlar Ne Zaman Normale Döner

Yarı saydam bir görünüme sahip şampuanlar kullanın ve kremli şampuanlardan kaçının. Her zaman ve sonra, iyileştirici bir toprak kürü paketi kullanarak saçlarınızdaki ve saç derinizdeki aşırı yağı (sebum) çıkarmalısınız. Şifa toprağı ilaç ve kimyacı mağazalarından satın alabilirsiniz. Toprağı iyileştirmek, çok miktarda yağlı maddeyi emer ve bağlar ve bu nedenle yağlı saçlar için ideal bir üründür. Günün erken saatlerinde saçınızı yıkayın. Sebasöz bezler özellikle geceleri çok çalışmaktadır.

Yağlı saçlar saç derisini tahriş eder ve özellikle hassas hale getirir. Daha fazla stres eklemekten kaçınmalısınız ve bu nedenle saçınızı sıcak suya maruz bırakmaktan ve saç kurutma makinesini çok sık kullanmaktan kaçınmalısınız. Gereksiz diğer tahrişler sıkı örgüler, sıkı kafa donanımı veya şapkalardır. Sadece ılık sudur. Sıcak su sebum üretimini uyarır. Saç fırçası kullanmayın. Fırçalama, sebumu saçınızın tamamına köklerinden uçlarına kadar dağıtır. Saçınızı taramak yeterli olacaktır. Durulama maddesi kullanmayınız. Yağlı saçlar kuru saçlardan daha az bakım gerektirir. Bir numaralı kural, ‘Daha az daha fazladır!’.

Yağlı saçları temizlemenin alternatifleri nelerdir?

Yağlı saçlara neden olan faktörler, kişinin ne kadar iyi koruyacağına bağlı olacağından, sonuçlar% 100 kalıcı olamaz. Buna neden olan faktörler bulunacaktır. Ancak, tedaviyi alan kişinin saçlara uygun bir şekilde bakmaya devam etmesini sağlamak gerekir. Tedavi tamamlandıktan sonra bile belirtildiği şekilde tamamlanır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz