Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Genel » Vişne kabuğu çayının sağlığa faydaları

Vişne kabuğu çayının sağlığa faydaları

Vişne kabuğu çayının sağlığa faydaları

Vişne kabuğu çayının sağlığa faydaları

İlk bakışta garip görünebilir, ancak bu çok sağlıklı bir içecektir. Yerli Amerikalılar, gebelikte yaşanan ağrılar, ishal ve akciğer rahatsızlıklarını gidermek için vişne kabuğu çayı kullandı. Çinli doktorlar genellikle öksürük için vişne kabuğu çayı tavsiye eder.

Vişne kabuğunun aktif bileşenleri quercetin, kaempferol, asetilkolin, HCN, p-kumarik asit, tanen, prunasin ve scopoletin’dir. Bununla birlikte, getirdiği tıbbi faydaların çoğu, scopoletin’ten gelmektedir.

Kiraz kabuğu çayının sağlığa faydaları arasında öksürük, iltihaplanma, uykusuzluk, boğmaca ve bronşit ile mücadelede yardımcı olabilir. Solunum sistemi temizleyici ve balgam söktürücü olarak görülür. Ayrıca kan şekeri seviyelerinin düzenlenmesinde, kasların gevşetilmesinde, bakteri ve mantarlarda savaşmanın ve uterusun sakinleştirilmesinde yardımcı olabilir.

Vişne kabuğu çayı yan etkileri

Vişne kabuğu çayı asla iki yaşın altındaki çocuklara, hamile kadınlara veya emziren annelere verilmemelidir . Böbrek veya karaciğer hastalıklarından muzdarip insanlar da bundan kaçınmalıdır.

Ayrıca, kiraz kabuğu çayı günde üç kereden fazla içilmemelidir. Yaprakları, meyvesi ve kabukları hepsinde hidrociyanik asit bulunur. Bu madde yüksek miktarlarda tüketilirse uzun vadede çok zararlı olabilir. Bu çayı diyetinize dahil etmek istiyorsanız doktorunuza danışmayı unutmayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz