Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Genel » Sivilceden Kurtulma Yolları

Sivilceden Kurtulma Yolları

Sivilceden Kurtulma Yolları

Sivilceden Kurtulma Yolları

Çay ağacı yağı

Son yıllarda, gittikçe daha fazla sayıda insan, sivilcenin tedavisine yardımcı olmak için çay ağacı yağını kullanmaya başlamış, büyük oranda bakteri karşıtı etkileriyle. Çay ağacı yağı, tıkalı folikülleri enfekte eden bakterileri öldürmeye ve ilk etapta enfekte olmalarına neden olabilir. Ayrıca sivilce ile ilgili hassasiyeti azaltmaya ve kızarıklığı azaltmaya yardımcı olur.

Yüz Buharlama

Yüzünüzü buğulaması, saç köklerinin açılmasına yardımcı olabilir ve bunlara sıkışmış olabilecek herhangi bir malzemenin yerinden çıkmasına neden olabilir. Ayrıca buhar, sivilcelere neden olabilecek bakterileri öldürür ve cildinizin durumunu iyileştirdiği kanıtlandığı için peeling yapılmadan önce salon terapisi onaylanır.

Magnesianın sütü

Magnezya sütü için birincil veya en iyi bilinen kullanım kabızlığı veya aşırı asiditeyi tedavi etmek olsa da, akne salgınlarını azaltmada da çok etkilidir. Magnezya sütü, cildin ürettiği sebum miktarını azaltmaya yardımcı olur ve alkali özelliği sayesinde bakteri üremesini de engeller. Bakteriler alkali koşullar altında, asidik koşullar altında olduğu gibi verimli bir şekilde çoğalamazlar.

Hindistancevizi yağı

Cildiniz için yağların kötü olduğu ve akneleri daha da kötüleştirdiği yanılgısı vardır, ancak bu sadece sebum için de geçerlidir. Özellikle hindistan cevizi gibi dış yağlar cildiniz için çok faydalıdır. Hindistancevizi yağı, diğer bazı akne işlemlerinin kullanımından kaynaklanan nemi korumaya ve kuruluğu ve soyulmayı önlemeye yardımcı olan bir yumuşatıcıdır ve ayrıca bakteri çoğalmasını baskılayan anti-bakteriyel etkilere sahiptir. Son olarak, hindistancevizi yağı cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur, böylece cildin genel durumu bozulmaz.

Sıcak Su Sıkıştırır

Buhara benzer şekilde, ılık ila sıcak suya sahip bir yıkama bezinin uygulanması (tolere edebileceğiniz kadar sıcak) ve akneden etkilenen vücudun bir kısmına uygulanması, boşlukları temizlemede harikalar yaratabilir. Sıcak su, onları engelleyebilecek materyalin uzaklaştırılmasını teşvik etmek için folikülleri açar ve aynı zamanda akne püstüllerinin ağrılı irinini yırtmasına ve çıkarmasına yardımcı olur. Bu kompresler haftada bir veya iki kez kullanım için mükemmeldir, çünkü daha sık foliküllerin gerçekten daha kolay tıkanmasına neden olabilir.

Gliserin

Gliserin, nemlendirici ve nemlendirici olarak işlev gören ve aşırı su kaybını önleyen güvenli ve popüler bir doğal alkoldür. Bununla birlikte, bu, belirgin bir anti-mikrobiyal etkiye sahip olduğu için, ikincil yararıdır. Aynı zamanda, yara iyileşmesini hızlandırır ve bu nedenlerden dolayı ağrılı ağız ülserlerinde yaygın olarak kullanılır. Gliserin cilde uygulanabilir ve bırakılabilir, ihtiyaç duyulursa günde 3 kez tekrar uygulanabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz