Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Genel » Salatalık Suyu Faydaları ve Salatalık Suyu Tarifi

Salatalık Suyu Faydaları ve Salatalık Suyu Tarifi

Salatalık Suyu Faydaları ve Salatalık Suyu Tarifi

Salatalık suyu sağlığa yararları

Kilo vermenize yardımcı olur

Sizi nemli tutar

Kanser riskini azaltır

Kan basıncını azaltır

Kemik sağlığını destekler

Kas spazmlarını önler

Bağ dokusunu destekler

Böbrek sağlığını destekler

Kan dolaşımını teşvik eder

Demansı önlemeye yardımcı olur

Vücudun detoksifiye edilmesini sağlar

Salatalık suyu artık basit bir tasarımcı içeceği değildir, çünkü sadeliği ve hazırlık kolaylığı onu yaşamın her kesiminden insanlara çekici bir seçenek haline getirmiştir.

Salatalık Suyunun Faydaları

  1. Salatalık kilo kaybına yardımcı olabilir

Salatalık suyu doğal olarak düşük kalorili olduğu için salatalık, şekerli içeceklerin yapamayacağı işleri yapar.Salatalık suyu tükettiğiniz kalori miktarını azaltarak, yağ yakımı artar ve kilo kaybı hızlanır. Salatalıkta lif vardır, bu da sizi ara öğünler arasında tok olmanıza yardımcı olur, böylece sürekli olarak atıştırmaya ihtiyacınız olmaz.

  1. Kanser Riskini azaltır

Salatalık suyu kanser öncesi hücrelerin büyümesini önlemeye veya yavaşlatmaya yardımcı olan bileşikleri içerir. Buna ek olarak, salatalıklar ayrıca çoklu flavonoid bileşikleri ve hücreleri zararlı serbest radikallerin zararlarından koruyabilen antioksidanlar içerir.

  1. Kan Basıncını Düşürür

Salatalık  suyu yüksek tansiyona katkıda bulunan sodyum atılımını teşvik eden idrar söktürücü bir etkiye sahiptir.

  1. Kemik Sağlığını Destekler

Salatalık suyu harika bir K vitamini kaynağıdır. Ancak, çoğu insan günlük salatalık tüketmez ve bunun yerine bu önemli vitaminin kemik sağlığı üzerindeki faydalarını kaçırır.Salatalık suyu kemiğin kuvvetini ve mineralleşmesini desteklemeye yardımcı olabilir.

  1. Kas Spazmlarını Önler

Sodyum, potasyum yetersizken, bol miktarda bulunan bir elektrolittir.Salatalık suyu fazla sodyumu idrar yolu ile atmaya yarar.

Potasyum ayrıca normal nöromüsküler kasılmaya da katkıda bulunur; bu, sodyumun elektriksel aktiviteyi sinirlere daha fazla şiddetlendiremediği anlamına gelir. Sonuç olarak, spazmlar ve muhtemelen ağrı azalır.

  1. Bağ Dokusunu Destekler

Silisyum, sıklıkla tartışılmayan, ancak onlarca yıl boyunca hareketli kalmak istiyorsanız çok önemli olan, iz mineraldir. Günlük salatalık suyu içmek, bazı diyet mineraller almanızı sağlamak için harika bir yoldur.

  1. Böbrek Sağlığını Destekler

 

Zaman içinde, böbrekler içindeki filtrasyon birimleri, böbrek taşı oluşumunun bir sonucu olarak veya su tüketiminin düşük olması nedeniyle tıkanabilir.

Yeterli su içmek yardımcı olacaktır, ancak salatalık suyu üstündür, ayrıca kalsiyum oksalat böbrek taşlarının oluşumunu önlemeye yardımcı olan önemli bir mineral olan potasyum da içerir. Böbrekleriniz için salatalık suyu tüketmek mantıklı gözüküyor.

  1. Dolaşımı Destekler

 

Sodyum kan damarları üzerinde daraltıcı bir etkiye sahipken, potasyum onların gevşemelerine veya genişlemelerine yardımcı olmaktadır. salatalık suyu fazla sodyumu idrar yolu ile atar ve dolaşımı destekleri

  1. Demansın Önlenmesine Yardımcı Olur

Salatalık suyunda, beyinde oksidatif hasarı azalttığını, beyin fonksiyonunu desteklediğini ve hatta nörodejeneratif hastalığın Alzheimer’in önlenmesinde ümit verdiğini gösteren fetiner olarak bilinen başka bir antioksidan flavonoid bulabilirsiniz.

  1. Detoksifikasyonun Teşvik Edilmesine Yardımcı Olur

Salatalık suyu ile karaciğerin metabolitleri etkin bir şekilde parçalamasını sağlamaya da yardımcı olabiliriz. Yılda bir kez detoks yapabileceğinizi iddia eden pazarlama hilelerine kanmayın; sık sık yapmanız, ideal olarak salatalık suyu içmek gibi küçük şekillerde desteklemeniz gerekir.

Sonuç

Peki bu salatalık suyu günde ne kadar içilir? İstediğin kadar içebilirsin.

Ancak, salatalıkları lif içerdiğinden, düzenliliği desteklemek ve sindirim sorunlarını en aza indirmek için dilimleri yemenizi tavsiye ediyoruz.

Salatalık Suyu Nasıl Yapılır

Salatalık suyu tarifi oldukça kolaydır. Direk bir şişe suyun içerisine salatalık dilimleri atabilirsiniz. Veya nane yaprakları ve taze limon suyu ekleyebilirsiniz. Bu şekilde yapılan salatalık suyu aç karnına tüketilirse yağları yakmaya yardımcı olur.Yağ yakan tarifler aramanıza gerek yok salatalık suyu hem ucuz hemde çok sağlıklı yağ yakmaya yarar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz