Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Alternatif Tıp » Sakinleştirici Bitki Çayları

Sakinleştirici Bitki Çayları

Sakinleştirici Bitki Çayları

Sakinleştirici Bitki Çayları

Günümüzde çok fazla strese maruz kalıyoruz. Strese yalnızca olumsuz, trajik veya travmatik olaylara neden olmaz. Ayrıca günlük yaşantınız yani yoğun iş temposu , evde çocuk bakmak, hayat ile ilgili ağır sorumluluklar vb. nedenler strese davetiye çıkarır.

Bu gibi durumlarda, sinirlilik ve endişe yaşamanız olasıdır. O zaman kesinlikle bir şekilde rahatlamaya ihtiyacınız olacaktır.

Sakinleşmek için sakinleştirici almak isteyebilirsiniz. Ancak, düzenli olarak sakinleştirici alırsanız, bağımlı hale gelebileceğini veya belirli bir doza karşı direnç gösterebileceğinizi, bu nedenle tekrar etkili olabilmesi için muhtemelen dozu artırabileceğinizi bilmelisiniz. Bu sağlığınız için kötü olabilir ve daha fazla strese neden olabilir.

Bu hoş olmayan şeylerden kaçınmak istiyorsanız, bu problemde size yardımcı olabilecek sakinleştirici çaylardan bazılarını sizler için derledik.

Bitkisel Sakinleştirici Çaylar

Rahatlamak için çay yapmanın birçok yolu vardır ve ihtiyacınız olan tek şey biraz zaman ve doğru bitkiler, doğru form ve doğru dozaj hakkında kısa bir derstir.

Bu konuyla ilgili bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız ve ondan sonra öğrenmek ve pratikte kullanmak size kalmış.

Kedi otu çayı

Kedi otu çayı, sakinleşmenize yardımcı olabilecek en etkili çaylardan biridir. Bu çayı yapmak istiyorsanız, bir çay kaşığı kuru ked iotu yaprağına ve yaklaşık 250 ml kaynar suya ihtiyacınız olacak.

Hazırlanışı çok basittir. Kediotu yapraklarına 250 ml kaynar su ekleyin ve yaklaşık 15 dakika bekletin. 15 dakika sonra çayı süzün ve sıcakken için.

Bu çayı içmek için en iyi zaman yatmadan öncedir, ancak istediğiniz zaman içebilirsiniz. Günde bir kez içmek önemlidir.

Melisa ve nane çayı

Melisa nane de rahatlamak için çok faydalıdır ve tamamen güvenlidir. Sakinleştirici özellikleri sayesinde melisa nane, doğal tıbbın bileşenlerinden biridir.

Bu çayı hazırlamak için bir çay kaşığı kuru melisa ve nane yaprağını 250 ml kaynar suda 15 dakika kadar bekletin ve daha sonra çayı süzün ve sıcakken tüketin.

Ihlamur çayı

Dinlenmek istiyorsanız ıhlamur ağacı son derece faydalıdır. Önceki iki çay türüyle aynı şekilde hazırlanır ve tüketilir.

Fesleğen çayı

Fesleğen çayı sadece sakinleşmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda mesane ve idrar yolu iltihabı, solunum ve sindirim sorunları için de faydalıdır. Bu çayın tek yan etkisi olası gaz birikimidir. Bu çayı hazırlamak için bir çay kaşığı kuru fesleğene , 250 ml kaynar su ekleyin ve 20 dakika demlenmesini bekleyin. Daha sonra süzüp ılıkken tüketin.

 

Fesleğen çayına, bir çay kaşığı kuru nane yaprağı ve aynı miktarda kekik veya kuru şerbetçiotu ekleyerek kullanabilirsiniz,Bu otları ekler iseniz ilave olarak 250 ml kaynar su eklemeniz gerekir.

 

Önlemler

Bu bitki çaylarının, derin kaygı veya daha ciddi zihinsel sorunlardan muzdarip olmanız durumunda size yardımcı olamayacağını vurgulamak önemlidir. Böyle bir durumda en kısa sürede doktorunuza danışmalısınız.

Bu metnin başında da belirttiğimiz gibi, rahatlamak için bitki çayları, stresin neden olduğu uykusuzluk, sinirlilik veya travmatik olaylardan sonra hafif kaygı biçimleri ile size yardımcı olabilir. Herhangi kronik rahatsızlığınız var ise sakinleştirici çay tüketmeden önce doktorunuza danışınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz