Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Cinsel Sağlık » Regl Öncesi Sendromu Nedir ?

Regl Öncesi Sendromu Nedir ?

Regl Öncesi Sendromu Nedir ?

Regl olmadan evvel sendrom durumu ortaya çıkar. Regl öncesi yaşanan bu sendrom halinin belirtilerini öğrenmek siz kadınlar için önemli aşama olabilir. Bu sendromu öğrenmenizle beraber bu ruh halinde olup olmadığınızı anlamakta zorluk çekmezsiniz.

 

Regl olmadan önce meydana gelen sendromik ruh hali hakkında illaki bilgiler edinmişsinizdir. Bazı kızların adetlerinden bir hafta evvelinde yaşamış oldukları belirtiler çerçevesinde regl dönemi öncesi sendromu olarak ifade edilir. Gözlenebilen belirtiler reglin başlamadan evvel meydana çıkarak regl zamanı boyunca sürebilir. Bazı kızların bu regl öncesi sendromu şiddetli bir biçimde yaşadığı ifade edilirken bazılarında ise etkisini gösteremez. Regl öncesi sendromuyla alakalı bilmenizin şart olduğu bazı temel gerçekler bulunmaktadır.

Regl Öncesi sendromun belirtileri nelerdir?

Regl öncesi meydana gelen sendromik ruh halinin sizlerde etkin bir rol oynayıp oynamadığınızı anlamanıza yardım edecek belirtileri sizlerle paylaşacağız. Bu belirtilerde yer alan unsurların sizlerde etkili olması sonucunda bu sendromu yaşadığınızı anlayabilirsiniz.

 Regl sancısını hissetmeniz, memenizde hassasiyet olması, baş ağrısı hissetmeniz, sırtınızda ağrının meydana gelmesi, şişkinliğin yaşanması, öfke patlamaları yaşamanız ve cildinizde yaşanan sorunlar, bunun habercisi olabilir.

Regl öncesi sendromunun sebepleri arasında neler vardır?

 

Hekimler ve bilim insanları tarafından gerçekleştirilen incelemeler sonrasında bu sendrom türünün kesin sebepleri tam olarak bulunamadı. Bu yüzden regl öncesi sendrom için kesin nedenlerin bulunabilmesi amacıyla çalışmalar devam ediyor. Fakat şunu söyleyebiliriz ki adet döngüsü esnasında bedeninizde yer alan hormonların değişim yaşamalarından dolayı kesin olarak bu durumun söz konusu olduğundan eminler.

 

 

Regl öncesi sendromu yaşadığımı nasıl anlarım?

 

En az iki ya da üç ay devam eden adet döngüsü esnasında yaşamış olduğunuz regl öncesi sendromu belirtilerini yazmış olduğumuz bir Regl günlüğü oluşturmak sizlere bu sorunun yanıtını rahatlıkla verebilir. Belirtileri hissetmeniz esnasında tuttuğunuz regl günlüğü sizlere yardımcı olabilir.

 

Regl öncesi sendrom hakkında bilgi edinmek önemli bir detaydır. Sizlerin bu sendrom esnasında neler yapacağınızı bilmeniz kendinizin hayat kalitesi açısından önemli bir yere sahiptir. Regl öncesi sendromu esnasında yaşadığınız ruhsal çöküntüler ve ani patlamaları durdurmak amacıyla birçok egzersiz bulunmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz