Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Cinsel Sağlık » Regl Dönemindeki Sancıyla Nasıl Baş Edilir

Regl Dönemindeki Sancıyla Nasıl Baş Edilir

Regl Dönemindeki Sancıyla Nasıl Baş Edilir

Adet döneminde olduğunuz esnada meydana gelen sancı hissiyatını en aza indirmek veya onunla başa çıkabilmeniz amacıyla bazı ipuçlarını sizlere vereceğiz. Bu yöntemler ile beraber adet sancısı ve regl ağrısıyla baş edebilmeniz mümkün olacak.

Adet dönemi esnasında hissettiğiniz sancı durumu tüm gününüzü, hatta belki de bütün bir haftanızı zora sokabilir. Normal hayatınızın etkinliğini azaltmanıza sebebiyet verebilir. Ama bu duruma çözüm bulmak amacıyla bazı yollar mevcut. Adet sancısı her ne kadar şiddetli olsa bile bu şiddeti biraz olsun aza indirecek birkaç kolay çözümü sizlerle paylaşacağız. Regl sancısının aza indirilmesine yönelik paylaşacağımız bu ipuçlarıyla umarız kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Regl Ağrılarına Ne  İyi Gelir

1- Reçetesiz olarak satılması mümkün bir ağrı kesici kullanmayla başlayabilirsiniz. Tabii ki bunu yaparken özellikle aile bireylerinize danışmanızda veya arkadaşlarınızdan yardım istemekte fayda var. Rastgele tercih edilen bir reçetesiz ağrı kesici ilacı belki de fayda sağlamayabilir. Kullanacağın ağrı kesici ilacı sayesinde regl döneminde yaşadığın ağrılar hafifleyebilir.

2- Egzersiz yapmayı ihmal etme. Yapacağın her egzersiz aktivitesi sonrasında vücudunun hareket etmesiyle beraber rahatlama yaşayabilirsiniz. Düzenli bir egzersiz ve esneme hareketleri yaparak, regl döneminde yaşadığın sancı hissiyatıyla başa çıkabilirsin.

3- Karın kaslarında yaşanan gerilimlerden ötürü o bölgeyi rahatlanman da fayda var. Bu kaslarda rahatlatma amacı güderken o kısma masaj yapman faydalı olacaktır. Masaj yapmanla beraber kaslardaki gerilme oranı biraz olsun azalabilir ve sancında eksilme görülebilir.

4- B1 vitamini veya magnezyum desteği alarak bu durumu biraz olsun giderebilirsin. Adet sancılarını, meydana gelen şişkinliği ve diğer regl öncesi sendromu belirtilerini hafifletmeye yönelik sana yardımcı olacaklardır. Daha çok gençsen de bunların herhangi birini uygulamadan evvel kesinlikle aile bireylerine danışmanı öneriyoruz.

5- Adet döneminde yaşanan sancı hissiyatını azaltmak amacıyla ılık duş almak sana fayda sağlayacaktır. Ilık su her zaman iyi gelebilir. Diğer yandan karnına, bel bölgene ısıtıcı ped uygulaman sancıyı dindirecektir.

6- Özellikle regl sancısıyla baş etmek amacıyla dengeli beslenmeniz de çok önemlidir. Yiyeceğiniz besinlerin her zaman katı olmamasına dikkat etmelisiniz, bolca sıvı tüketmelisiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz