Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Vitaminler ve Faydaları » Punicic Acid nedir?Punicic Acid Faydaları

Punicic Acid nedir?Punicic Acid Faydaları

Punicic Acid nedir?Punicic Acid Faydaları

Punicic Acid sağlığa faydaları arasında kalp sağlığını teşvik etmek, kanserle savaşmak, doğal afrodizyak gibi davranmak, güneş ve ciltteki çevresel hasarı kontrol etmek ve onarmak, kusursuz cildi teşvik etmek ve bağışıklığı arttırmaya yardımcı olur.

Ayrıca artrit tedavisine yardımcı olur, hafızayı iyileştirir, saç uzamasını teşvik eder ve kilo vermeye yardımcı olur.

Punicic Acid nedir?

 

Punisik asit nispeten yeni bir bulgudur; poli-doymuş bir yağ asididir. Terapötik ve tıbbi faydalar hala araştırılmakta ve denenmektedir. Punicic asit laboratuvar çalışmaları, Alzheimer, demans, maküler dejenerasyon gibi kronik hastalıkların tedavisinde etkili olduğunu bulmuştur.

 

Güçlü bir antioksidandır ve antienflamatuar özelliklere de sahiptir.

Asitin tüketilmesi için gerekli olduğu düşünülmektedir. Antienflamatuar özellikler, enfeksiyöz bakteriler, serbest radikaller ve kanserli hücreler gibi sağlığa zarar veren çeşitli faktörleri ortadan kaldırmak için gereklidir.

 

Punisik Asit Nelerde Bulunur

 

Nar çekirdeği yağı ve yılan kabuğundan bol miktarda punucic acid asit alabilirsiniz. Bunun dışında antioksidanlar, C vitamini ve B5 vitamini, polifenol, lif, potasyum ve nadir Omega-5 yağ asitleri bakımından zengindir. Bu yağın inanılmaz yanı, zengin mineral içeriğine ve birçok sağlık yararına sahip olmasıdır.

 

Örneğin, nar çekirdeği yağı Punicic asit olarak bilinen bir yağ asidi içerir, anti-kanser, antienflamatuar dır, kardiyovasküler hastalıkları önler, yüksek tansiyonu kontrol eder, kusursuz bir cilt sağlar ve saç büyümesine yardımcı olur ve hasarı önler. Ayrıca, çeşitli kullanımlarını, dozajlarını ve önlemlerini belirlemek için birçok laboratuvar çalışması devam etmektedir.

 

Pünik Asidin Sağlığa Faydaları

Bu makale, nar çekirdeği yağından elde edilen Punisik asit’in faydalarını ele almıştır.

 

  1. Kalp Sağlığını Geliştirir

Punisik asit vücuttaki kolesterol seviyesini düzenlemeye yardımcı olur ve bu nedenle yüksek kolesterol seviyelerinin neden olduğu kalp hastalıklarını önleyebilir. Ayrıca yüksek tansiyonu da kontrol eder.

 

  1. Anti-kanser

Laboratuvar çalışmalarında kanserle savaşan bir bileşen olduğu bulunmuştur; vücuttaki ornitin dekarbolksilaz (ODC) adı verilen bir enzim sekresyonunu kısıtlayarak kanser hücrelerinin büyümesini önler, böylece kanserli hücrelerin büyümesini yavaşlatır. Punicic asidin antioksidan özellikleri hücreyi önler

 

Punucic asidin antioksidan özellikleri hücre hasarını önler ve tümörlerin büyümesini kısıtlar, sıçanlarda yapılan laboratuvar çalışmaları meme, kolon ve prostat kanseri hücreleri üzerinde önemli antitümör etkileri göstermiştir.

  1. Cilt hasarlarını onarır

Punucic asidin en değerli faydalarından biri, güneşten zarar görmüş ve yaşlı cildi daha fazla hasara karşı korumakla kalmaz, aynı zamanda ciltlerin kendini onarma yeteneğini de geliştirmesidir. Doğal olarak donuk yaşlı cildin görünümünü daha sıkı ve genç hale getirir.

Keratinosit hücrelerinin sayısını artırır, zararlı UV ışınlarına ve sert çevresel faktöre karşı bariyer işlevini geliştirmek için cildin kalınlaşmasını sağlar.

 

  1. Doğal Afrodizyak

Yapılan bir araştırma, bunun doğal bir Viagra olduğunu buldu, sadece testosteron seviyesini arttırmakla kalmadı, aynı zamanda kan basıncı ve ruh hali üzerinde de olumlu bir etkiye sahipti. Testosteron seviyesini artırmak cinsel arzunun bir göstergesidir.

Erektil disfonksiyonu önlemede ve tedavi etmede de faydalıdır.

 

  1. Kusursuz cilt için punucic acid

Cildi serbest radikallerin zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olan, hasarlı ve yaşlı cildi onaran ve kolajen üretimini destekleyen antioksidanlar açısından zengindir. Ayrıca sebum üretimini düzenlemeye yardımcı olur, böylece siyah kafaların ve sivilcelerin cilt üzerinde patlamasını önler.

Zengin besleyici, nemlendirici yağ, cildi gençleştirir ve uygulamadan sonra yumuşak ve esnek bırakır.

 

  1. Bağışıklığı Artırır

Pünik asidin antienflamatuar ve antioksidan özellikleri, enfeksiyon ve mikroplarla savaşmak için vücudunuzun bağışıklık sistemini güçlendirir.

 

  1. Doğal Artrit Tedavisi

Punicic asit zayıflatıcı hastalık için reçete edilen tedavilerden biridir ve flavonoid adı verilen antioksidanlarla doludur, bu antioksidanlar antienflamatuar özelliklere sahiptir.

Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalar, oral bir tüketimin iltihabı ve eklem ağrısını önemli ölçüde azalttığını göstermiştir. Ayrıca artritin şiddetini de kontrol eder.

Artrit ilacı kullanıyorsanız, beslenmenize punicic asit takviyeleri eklemeden önce doktorunuza danışmalısınız.

 

  1. Belleği Geliştirir

Polifenoller pünik asitte bol miktarda bulunur, kanıta dayalı araştırmalar ve alternatif tıp kullanım verileri, polifenollerin cerrahi kaynaklı hafıza kaybına karşı uzun süreli önleme sağlayabileceğini düşündürmektedir.

  1. Punicic acid kilo vermeye yardımcı olur

Laboratuar sıçanları üzerinde yapılan in-vitro çalışmalar, vücuttaki kötü yağların azaltılmasında çok etkili olduğunu göstermiştir. Punicic asit te bulunan flavonoidler vücuttaki kolesterol seviyesini düşürerek sağlıklı kilo vermenizi sağlar

 

  1. Saçların uzamasını ve Güçlenmesini Sağlar

Saç büyümesi için inanılmaz bir serumdur ve saçın görünümünü ve sağlığını da geliştirir. Saçı güçlü, parlak ve sağlıklı yapar; punicic saç derisine masaj yaptığında yüksek vitamin içeriğine sahiptir, kan dolaşımını arttırır ve kafa derisine emilir, sağlıklı kan damarlarını teşvik eder. Doğal bir nemlendiriciye sahiptir ve kuru ve hasar görmüş saçlara bol miktarda beslenme sağlar.

Kaşıntılı saç derisi, kepek, saç dökülmesi gibi neredeyse tüm saç problemleriyle savaşır.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz