Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Cinsel Sağlık » Prostata İyi Gelen Bitkiler Nelerdir? Prostata Doğal Çözüm

Prostata İyi Gelen Bitkiler Nelerdir? Prostata Doğal Çözüm

Prostata İyi Gelen Bitkiler Nelerdir? Prostata Doğal Çözüm

Prostata Doğal Çözüm

Prostat çoğu yetişkin erkeğin başına gelen bir rahatsızlık durumudur.Neyseki başlangıç ve orta evresi dahil olmak üzere % 95 yakın tedavi imkanı olan doğal bitkiler ve macunlar ile bitkisel yağlar vardır. Bunların birlikte kullanılması ile prostata bitkisel tedavi ile dur diyebilirsiniz.

Şimdi bu kadar da olurmu tedavi eder mi demeyin.Kesinlikle olumlu sonuçları olan bir tedavi yöntemidir.Hemen lafı uzatmadan prostata hangi bitkiler iyi gelir okumaya devam edelim.

Prostata kesin çözüm için bitkisel tedavi reçetesi

Yakı otu suyu
Yakı otu macunu
Soğuk sıkım Kabak çekirdeği yağı
Soğuk sıkım üzüm çekirdeği yağı

Bu dört ürünü aktarlarda bulabilirsiniz. Yağların soğuk sıkım olması şarttır. Yakı otu suyu ve macunu da kaliteli bir markayı tercih etmelisiniz.Gelelim bu ürünleri nasıl kullanacağız. Her sabah ve akşam kabak çekirdeği yağı ve üzüm çekirdeği yağından içebilirseniz bir yemek kaşığı eğer zorlanırsanız bir tatlı kaşığı içiyorsunuz. Yağları içtikten yarım saat sonra yakı otu suyunu içiyoruz. Yine yakı otu suyunu içtikten yarım saat sonra yakı otu macunundan bir tahta kaşık ile bir yemek kaşığı kadar yiyoruz.

Bu şekilde 2 ay kadar kullandıktan sonra prostat ilerlemesini durdurmakla kalmayıp bitirme noktasına getireceksiniz. Bu doğal tedaviyi uygularken doktorunuzun verdiği reçeteyi ihmal etmeyin.
Prostat doğal tedavisi yaparken yediklerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Domates kabuklarını soyarak yiyoruz. Tavuk yerken derisini yemiyoruz. Hazır yoğurt tüketmiyoruz.Evde yaptığımız yoğurt tüketiyoruz. Bunların yanında prostata iyi gelen gıdalar aşağıda listeledik.

Prostata iyi gelen besinler

Yapılan araştırmalarda, prostat kanserinde beslenmenin rolü üzerinde durulmuştur. Çalışmalardan elde edilen veriler, bazı yiyeceklerin prostat kanseri riskini azaltmaya yardımcı olduğunu göstermiştir. Bu besinler şunlardır ;

 

 • Domates
 • Brokoli, Brüksel lahanası ve lahana gibi turpgiller
 • Balık
 • Soya
 • Zeytinyağı gibi omega-3 yağ asitleri içeren bitkisel yağlar
 • Kabak çekirdeği yağı ve üzüm çekirdeği yağı

Kanıtlar ayrıca bazı gıdaların prostat kanseri riskinizi artırabileceğini gösterir:

 • Süt ve süt ürünleri
 • Hayvansal ürünlerde bulunan doymuş yağ
 • Kırmızı et
 • Izgara et
 • Tavuk derisi

Prostat yeni başlıyor ve çok ilerlememiş ise yukarıda bitkisel çözümler prostatı yenmenize yardımcı olacaktır. Bu çözümleri denemeden önce doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz