Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Genel » Papaya Yaprağı Çayı Faydaları

Papaya Yaprağı Çayı Faydaları

Papaya Yaprağı Çayı Faydaları

Papaya Yaprağı Çayı Faydaları

Papaya meyvesi gibi papaya yapraklarıda sağlığımız için oldukça faydalıdır.Papaya yapraklarından yapılan bitkisel çaylar bizi bir tür hastalıklardan korur.Papayaya yaprağı çayı nelere iyi gelir hemen bir göz atalım..

 1. Papaya yaprağı Çayı Sindirim Teşvik Eder

 

Papaya yaprakları, chymopapain, papain, proteaz ve amilaz gibi etkili enzimlerle doludur. Enzimler sağlığınıza zarar vermeden sindirime yardımcı olur. Sindirim dışında, papain gibi enzimler, mide ülserlerini kısa sürede iyileştirir. Papaya yaprakları ile hazırlanan çay, peptik ülser tedavisi söz konusu olduğunda etkilidir. Yapraklar ayrıca mide ve kolon iltihabını azaltmak için gerekli olan çok sayıda antimikrobiyal ve antienflamatuar özellik içerir.

 1. Kanser Riskini Düşürür

 

Beslenme uzmanları, papaya özlerinin asetogenin denilen bir bileşik sağlamasını önermektedir. Bu bileşik, akciğer, pankreas ve meme kanseri ile ilişkili riskleri azaltabilir. Papaya yapraklarından yapılan çay, kemoterapinin iltihabını ve olumsuz etkilerini hafifletmeye yardımcı olan iltihap önleyici özellikler sunar. Bununla birlikte, bu enzimin kanser gelişimi üzerindeki etkisini araştırmak için daha fazla çalışma yapılmaktadır.

 1. Karaciğerinizi Sağlıklı Tutar

 

Karaciğer temizliği sağlığa zararlı faktörleri önlemek için esastır. Sağlıksız bir karaciğer sarılık ve karaciğer sirozu gibi hastalıklara katkıda bulunur. Karaciğerinizi güçlendirmek için papaya yapraklarığı çayı kullanabilirsiniz. Sarılık veya başka bir karaciğer probleminde doktorunuza danışın ve kendi kendine ilaç almayı seçmemeye dikkat etmeniz gerekir.

 1. Adet Ağrısı Tedavileri

 

Papaya çayı , adet ağrısı sırasında oldukça faydalıdır. Sadece ağrıyı gidermekle kalmaz, aynı zamanda adet akışını da iyileştirir. Ekstrakt alımı PMS semptomlarını kontrol eder, hormonları dengeler ve düzenli bozulma adet döngüsü. Doğal tedaviler sağlığınız üzerinde olumsuz etkiler içermese de, doğru tedaviyi almak için doktora danışmanız önerilir.

 1. Böce ısırıklarında aktibaktireyel işlev görürü

 

Enfekte bir sivrisinek ısırığı, dang humması denilen hastalığın önde gelen bir nedenidir. Bu tür sivrisinek, hastalığı kan dolaşımınıza aktarır. Dang humması, kan platelet sayısını önemli ölçüde azaltır; bu da papaya’nın kısa sürede geri kazanmasını sağlar. Dang humması ciddi bir sağlık sorunudur. Bu nedenle, durumu gözden kaçırmamalı ve hemen doktorunuzu ziyaret etmemelisiniz.

 1. Diyabet Yararı

 

Diyabet, sağlığınızı düzenli olarak bozma potansiyeline sahiptir. Çoğu durumda, diyabet böbrek hasarı ve sağlıksız, yağlı karaciğer ile ilişkilidir. Diyabetin başlangıcını engelleyemediğiniz doğrudur. Bununla birlikte, daha fazla komplikasyondan kaçınmak için her zaman güvenlik önlemlerini tercih edebilirsiniz. Örneğin papaya yapraklarında bulunan enzimler, insülin üretimini düzenler ve kan dolaşımınızdaki şeker seviyesini korur. Ayrıca, yapraklarda bulunan antioksidanlar, organların diyabetin olumsuz etkilerinden korunmalarını sağlar.

 1. Sıtma Tedavisinde Papaya Çayı Etkilidir

 

Asetojen, sıtmaya neden olan bir ateş tedavisinde önemli bir rol oynar. Papaya yaprakları, daha fazla zarar vermeden durumunuzu sabitleyen anti-sıtma özelliklerine sahiptir. Ayrıca, ateşi ev ilaçları ile tedavi etmekten kaçınmalı ve bunun yerine tıbbi muayeneye gitmelisiniz. Bu şekilde, altta yatan sorunu tespit edebilirsiniz.

 1. Egzama Tedavisi İçin Papaya Çayı Etkildir

 

Egzama, bir tür cilt iltihabıdır. Cildinizde ağlayan, kabuklu ve kaşıntılı lekeler oluşturur, bu da çok rahatsızlık verir. Antienflamatuar özelliklerle zenginleştirilmiş papaya yaprakları egzamayı tedavi etmek için güvenli bir kaynak haline gelir. Yaprakları herhangi bir biçimde tüketebilir veya tahriş olmuş cildinizi yatıştırmak için etkilenen bölgeye macunu uygulayabilirsiniz.

 1. Bakterilerin Büyümesini Kontrol Ediyor

 

Aşırı bakteri üremesi bağırsaklarınızdaki sorunlara katkıda bulunabilir. Ayrıca, boşaltma koşullarından kaçınmak için papaya yapraklarını günlük diyetinize eklemelisiniz. Yapraklar, vücudunuzdaki iyi veya kötü bakteri seviyesini yöneten 50 artı aktif bileşik içerir. Tanen gibi bileşikler de bağırsak sisteminizi bulaşıcı bakterilerin olumsuz etkilerinden korurlar.

 1. Papaya yaprağı kepek önleyicidir

 

Kepek, saçınızın ve saç derinizin sağlığına zarar veren faktörlerden biridir. Piyasadaki kepeklerden kurtulmak için birkaç ürün bulabilirsiniz. Bununla birlikte, bu kimyasal dolu çözeltiler uzun vadeli bir yarar sağlamaz. Kepek gibi saç derisi hastalıklarını antibakteriyel özelliklerinden dolayı papaya yapraklarından tedavi edebilirsiniz. Saçınızı, saç derinizin durumunu iyileştirmek için birkaç gün papaya yaprakları ve suyla karıştırın.

 1. Genç ciltler için

 

Cildinizin ciddi zarar görmesini önlemek için ekstra korumaya ihtiyacınız vardır. Papaya yapraklarının oyuna girdiği yer burasıdır. Yapraklar, sadece serbest radikal veya oksidatif strese karşı koyan değil aynı zamanda hasarlı hücreleri de onarabilen bir antioksidan deposudur. Bazı çalışmalar serbest radikallerin sağlığınız üzerindeki olumsuz etkilerini göstermiştir. Bunlardan biri cilt hücrelerini yok ediyor. Cilt hücresinin bozulması ince çizgiler, kırışıklıklar ve sarkık ciltler ile sonuçlanır. Erken yaşlanma oluşumunu papaya yaprakları tüketerek durdurabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz