Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Bitkisel Çaylar » Papatya Çayı’nın Bebeklere Faydaları ? Papatya Çayı Bebeklere Verilirmi

Papatya Çayı’nın Bebeklere Faydaları ? Papatya Çayı Bebeklere Verilirmi

Papatya Çayı’nın Bebeklere Faydaları ? Papatya Çayı Bebeklere Verilirmi

Yeşil çaylar ve bitkisel çaylar, ortalama bir yetişkinin diyetinin zorunlu bir parçası haline gelmiştir. Bazı insanlar bu tür bir çayı alışkanlık olarak içerken, diğerleri bu ritüeli kültürel bir uygulamanın parçası olarak izlemektedir. Tamamen sağlık yararları için onu içen çok az insan var. Her ne kadar papatya çayı bir tür yeşil çay olmasada, bir şekilde aynı veya benzer bir çay kategorisine girer.

Papatya Çayı Nedir?

Yaygın olarak bilinen diğer çaylardan farklı olarak, papatya çayı yapraklardan kaynaklanmaz. Bunun yerine, bu çay papatya çiçeğinden kaynaklanır ve daha sonra ginseng, nane, tarçın veya nane gibi diğer bileşenlerle birleştirilir.

Bebekler İçin Papatya Çayı Neden İyi Bir Fikir?

Papatya çayı, popüler bir sıcak içecek olan sağlık faydalarının ayrı bir paya sahiptir. Papatya çayının, yeni doğan bebekler için de gerçekten faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Evet bu doğru. Papatya çayı, sadece güvenli olmakla kalmadı, aynı zamanda bebekler ve yeni doğanlar için son derece sağlıklıydı. Papatya çayının neden bebekler için tercih edildiğini öğrenelim.

Papatya Çayı’nın Bebeklere Faydaları

Papatya yeni doğan için çeşitli şekillerde çalışır.

  • Kolik Bebekleri Yatıştırır

Kolik olan ve midelerinde gaz bulunan bebekler, bu rahatsızlıktan dolayı istemeden ağlamaya devam eder. Sonuç olarak, bebekler uzun süre kendi başlarına yatmazlar ve tahriş kalırlar.

 

Papatyanın bağırsak spazmlarına karşı etkili bir ilaç olduğu bilinmektedir. Hafif ve seyreltilmiş bir karışım, bebeği hemen yatıştırmaya yardımcı olabilir. Tek bir dozajın, bebeklerin çoğu için oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır ve değişim göze çarpmaktadır.

  • Konforlu Bir Uyku Deseni Geliştirmeye Yardımcı Olur

Papatya, uyku yardımı olarak öngörülen OTC ilaçlarına benzer şekilde çalışan bazı rahatlatıcı ajanlar içerdiği söylenir. Kolik bebekler daha uzun süre uyumakta zorlanırlar ve ebeveynlerin kollarında kıvrılırken konfor bulurlar. Papatya, hem bebek hem de anne için uzun saatler boyunca rahat bir uykuya neden olacak şekilde en çok bebek kolikliğini yatıştırır ve rahatlatır.

  • Diş Çıkarma İşleminde Yardımcı Olur

Bebeklere yönelik papatya çayın da diş çıkarma işleminde yardımcı olduğu için reçete edildiğini biliyor muydunuz? Diş çıkarma, bebeğin hayatında aşırı tahriş olduğu ve rahat uyuyamadığı bir başka aşamadır.

Bebekler için papatya çayı, diğer taraftan, doğal bir üründür ve bu nedenle tamamen güvenlidir.

Doğal otlar ve çay yaprakları, kendi içlerinde birçok fayda sağlar. Papatya çayı hem doğal hem de bebekler için bile harikalarla dolu bir örnektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
  1. Nedime dedi ki:

    Benim bebegim 2 aylik papatya çayi versem olurmu

  2. admin dedi ki:

    2 aylık bebeğinize papatya çayı vermeyin.Siz papatya çayı tüketin ve anne sütü ile bebeğinize papatya çayının faydaları geçecektir.Sağlıklı günler dilerim.

Yorum Yaz