Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Alternatif Tıp » Mide Ağrısı İçin Bitkisel Çözüm

Mide Ağrısı İçin Bitkisel Çözüm

Mide Ağrısı İçin Bitkisel Çözüm

Mide ağrıları için doğal ilaçlar zencefil, karanfil yağı, nane yaprakları, elma sirkesi, aloe suyu, fesleğen yaprağı, meyan kökü, hindistan cevizi suyu, muz,yoğurt ve son zamanlarda popüler olan kudret narı macunu olarak sayabiliriz.

Ne olursa olsun, mide bulantısından gaza ve hatta asit reflüsü arasında değişen mide ağrısını yaşamanızın birçok nedeni vardır.

İyi haber şu ki, mide ağrısı çoğu zaman müdahaleniz olmadan veya en fazla evde doğal bir ilaç kullanarak kendini çözecektir. Bu yüzden bu listeyi hazırladık.İş te mide ağrısına doğal tedaviler.

 1. Zencefil

Zencefil, eşsiz baharatlı ama lezzetli lezzeti ile dünya çapında yemeklerde kullanılan en popüler baharatlardan biridir. 

Zencefil, midenin boşalmasını teşvik etmeye yardımcı olabilecek bileşikler içerir, bu da mide bulantısı semptomlarını azaltır. Midde sindirilmiş yiyeceklerin tutulması bulantıya neden olan başlıca nedenlerden biridir ve sonuç olarak kusma ataklarını tetikleyebilir.

Kullanmak için biraz zencefil rendeleyebilir ve olduğu gibi tüketebilir veya yemeklerinize ekleyebilir, hatta çay olarak tüketebilirsiniz.

 1. Ballı Kudret Narı Macunu


  Aktarlarda bulabileceğiniz ballı kudret narı macunu mide rahatsızlıkları için inanılmaz etkilere sahiptır. Özellikle mide yanması,gastrit ve mide ağrıları tedavisinde yan etkisi olmadan güvenle kullanabilirsiniz.

Kaç öğün yemek yiyorsanız yemeklerden yarım saat önce 1 tatlı kaşığı kudret narı macunu yerseniz, kronik mide rahatsızlıkların dahi tedavi olacağını göreceksiniz.En yakın aktardan bu macunu temin edebilirsiniz.

 

 1. Karanfil Yağı

Bütün karanfil tüketmek iyi olsa da, aktif bileşenleri için standartlaştırılmış karanfil yağı, midede aşırı gaz oluşumu semptomlarını azaltmak için daha uygun olabilir ve aynı zamanda süreçte ağrı ve basıncı hafifletmeye yardımcı olabilir.

Karanfil ayrıca kusma ve bulantı semptomlarını hafifletmeye, mide ekşimesini tedavi etmeye ve sindirimin kendisini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Karanfil yağının tadı sizin için çok yoğunsa, alternatif olarak bir çay yapmayı deneyebilir veya lezzeti artırmak için biraz balı ekleyebilirsiniz.

 1. Nane Yaprakları

Nane yaprakları veya yağı, içerdiği birçok bileşik sayesinde bulantı, gaz basıncı ve hatta mide ekşimesi tedavisinde yardımcı olur.

Nane yağı, küçük gaz kabarcıklarının kolay geçiş için bir araya gelmesine yardımcı olur ve bulantı semptomlarını azaltmak için mide boşalmasını hızlandırmaya yardımcı olur.

 1. Elma Sirkesi

Elma sirkesi, alkalin oluşturucu bir bileşik olarak bilinir ve aşırı mide asiditesini nötralize etmeye yardımcı olmak için son derece yararlı olabilir.

Elma sirkesi ayrıca nişastanın sindirimini bir ölçüde azaltmaya yardımcı olabilir, böylece probiyotik bakteriler tarafından yakıt olarak kullanılabileceği bağırsaklara daha fazla girer. Kendinizi rahat hissettiğiniz bile tüketmekten çekinmeyin; su veya bal ile seyreltilir.

 1. Aloe Suyu

Jeli aloe yapraklarından çıkarmak ve kendi suyunu yapmak daha iyidir.

Aloe suyu, aşırı mide asiditesi, kabızlık veya ülserlerin neden olduğu ağrı nedeniyle karın ağrısı için etkili bir rahatlama sağlar. İnflamatuar bağırsak hastalığının semptomlarını yönetmeye ve sağlıklı probiyotik bakteri kültürlerini geliştirmeye yardımcı olabilir.

 1. Fesleğen Yaprağı

Fesleğen yaprakları, normalde gaz basıncı ile ilişkili krampları hafifletmenin yanı sıra gaz kabarcıklarının atılmasını teşvik etmeye yardımcı olabilecek bileşikler içerir.

 1. Meyan kökü

Meyan kökü, mide duvarlarının iltihaplanmasını hafifletmeye yardımcı olarak gastrit veya mide ülseri semptomlarının yönetilmesine yardımcı olma potansiyelini gösteren son derece popüler ve karın ağrısı için bir ilaç olarak bilinir.

Meyan kökü tüketmenin en iyi yolu, çay yapmak ve günde birkaç kez tüketmektir. Bir ya da iki hafta boyunca belirgin bir iyileşme olduğunu fark etmelisiniz.

 1. Hindistan Cevizi Suyu

Hindistan cevizi suyu, önemli elektrolit mineralleri magnezyum ve potasyumun mükemmel bir dengesini içeren bir izotonik elektrolit sıvısı olarak kabul edilebilir.

Vücudunuzun bu elektrolit minerallerini gerekli miktarda almasını sağlamak, özellikle kusma veya ishal olduğunda mide kramplarının önlenmesine yardımcı olur.

 1. Muzlar

Muzlar geleneksel olarak yıllardır kramp ve spazmlar dahil olmak üzere ishal ile ilişkili ağrıyı hafifletmeye yardımcı olmak için kullanılmaktadır. Muz ayrıca kaybedilen elektrolitlerin yerini almak için B6 vitamini ile birlikte bol miktarda potasyum içerir.

Dışkılara toplu olarak eklenerek ishal giderilir. Muzlar ayrıca mide ülseri nedeniyle mide ağrısını hafifletmeye yardımcı olur.

 1. Yoğurt

Yoğurt doğal olarak, bağırsaklarınızda zaten mevcut olan kültürleri güçlendirmeye yardımcı olan kalsiyum ve probiyotik bakteriler açısından zengindir. Bu bakterilerin düşük miktarları sindirime neden olabilir, bunlardan birkaçı kramp, ishal ve bulantı olarak kendini gösterir.

Bununla birlikte, hazır yoğurt yerine doğal yoğurt tüketmek önemlidir.

Not ;

Bu doğal tedaviler harika olsa da, birkaç gün sonra herhangi bir iyileşme veya karın ağrısı semptomlarının kötüleştiğini fark ederseniz, doktorunuza danışmaktan çekinmeyin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz