Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Bitkisel Çaylar » Kukicha Çayı Nedir?Kukicha Çayı Faydaları

Kukicha Çayı Nedir?Kukicha Çayı Faydaları

Kukicha Çayı Nedir?Kukicha Çayı Faydaları

Kukicha Çayı Nedir ? Kukicha Çayı Faydaları

Bitkisel çaylar tüketmek bir trend haline gelmiştir ve hepsinde en yaygın olanı yeşil çaydır. Beslenme uzmanları, ikincisi gibi, bancha twig çayının diğer adıyla kukicha çayının olağanüstü sağlık yararları olduğunu öne sürüyorlar.

B kompleks vitaminleri de dahil olmak üzere birçok mineral ve çeşitli vitaminler kukicha çayında doğal bir kaynak olarak vardır. Bu besinler, iç vücudunuzu güçlendirerek kronik hastalıkların etkili bir şekilde önlenmesini sağlar.

 

Bancha Twig Tea sağlık yararları; ağız sağlığını korumayı, vücudu detoksifleştirmeyi, kanseri önlemeyi, kilo kaybını teşvik etmeyi, kalp damar sağlığını desteklemeyi, soğuk algınlığını ve gribi tedavi etmeyi, HPV enfeksiyonunu önlemeyi, diyabeti yönetmeyi, enerji seviyelerini yükseltmeyi, solunum sağlığını desteklemeyi ve psikolojik sağlığı desteklemeyi içerir.

Bancha Twig Çayı Nedir? Kukicha çayı nedir ?

Kukicha çayı yeşil çayın Japon varyasyonu dur. Bancha twig çayı Japonya’da yaygın olarak tüketilir ve geleneklerinin bir parçasıdır. Genel sağlığınızla ilgili sağladığı faydalar nedeniyle lehine. Kukicha çayı biraz acı tadı ile bilinmektedir.

Bancha Twig Çayı Nasıl Yapılır? ( Kukicha Çayı Nasıl Yapılır )

Malzemeler

Ezilmiş bancha kurutulmuş yaprakları

Su

Lezzet için limon

Lezzet için bal

Kukicha Çayı yapılışı ;

Çay hazırlamak süper kolaydır. Tek ihtiyacınız olan bir bardak su kaynatmak. Ve bancha’nın yapraklarını demlemeye bırakmak.Kaynatmıyoruz sıcak suda bırakıyoruz Daha sonra süzün ve bir bardağa dökün. Tercihinize bağlı olarak lezzet için limon veya bal ekleyin. Ve senin taze bardak bancha dal çayın hazır.

Bancha Twig Çayının Besin Değeri ( Kukicha Çayı Besin Değeri )

Bakır 8 mg

Kalsiyum 5 mg

Folat 8 mg

Flor 5 g

Manganez 9 g

A vitamini 5 mg

B vitamini kompleksi 5 g

C vitamini 3 mg

Bancha Twig Çayının Faydaları

Bu japon mucizesi kukicha çayının faydaları nelerdir. Okuyunca şaşıracaksınız.

1. Ağız Sağlığını Korur

Kateşinler ile zenginleştirilmiş kukicha çayı, ağız sağlığınızı korumak için mükemmel bir kaynaktır. İçinde bulunan besin, çeşitli oral problemlere katkıda bulunan enfeksiyonları önlemeye yardımcı olan bir antiseptik olarak kabul edilir. Ayrıca, günde iki kez soğutulmuş bancha çay ile gargara yapmak, ağız enfeksiyonlarının başlamasını önleyebilir.

2. Detoksizatör olarak çalışır

Bancha twing çayı beslenme uzmanları tarafından detoksifiye edici özelliklere sahip olduğunu ve zararlı etkiler içermediğini öne sürüyorlar. Çayı düzenli olarak tüketmek, karaciğerinizi ve böbreklerinizi, onlara oksidatif strese neden olabilecek faktörlerden arındırır. Vücudunuzdaki toksik atıkları yok etmek için çalışır.

3. Kukicha Çayı Kanseri önler

Bir çalışma bancha’nın kanserli hücreleri engellemeye yarayan bileşenler içerdiğini göstermiştir. Vücudunuzdaki yayılmalarını da engelleyebilirler. Çay, yemek borusu, pankreas ve mesane gibi kanserlerin oluşumunu önleyebilir.

4. Kukicha Çayı Zayıflatırmı ?

Düzenli bancha twig çayı tüketmenin sizin için de işi yapabileceğini öğrenmek sizi şaşırtacak. Sıfır şeker ve kalori içerir.

Bu nedenle, bazı fazla kiloları atmak için ideal bir kaynak olabilir. İçinde bulunan enzimler, sindirim sisteminizi güçlendiren ve metabolik hızı artıran safra aktivitesini arttırır. Düzenli olarak tüketildiğinde, her iki fonksiyon da önemli çaba sarf etmeden kilo vermeye yardımcı olacaktır.

5. Kardiyovasküler Sağlık İçin

Beslenme uzmanları, kalp hastalarına en az bir fincan taze demlenmiş bancha çayı tüketmeyi öneriyorlar. Kanın tıkanmadan akmasını sağlayan daralmış arterleri genişletir. Dar arterler sıklıkla inme ve kalp krizi gibi çeşitli kardiyovasküler sorunlara yol açan kan pıhtılaşması ile sonuçlanır.

6. Soğuk algınlığı ve Grip ile Savaşır

Kukicha Çayı tamamen tahriş edici soğuk algınlığı ve grip durumunda hızlı bir kaçış olabilir. Bağışıklık sisteminizi güçlendirirken tüketmesi gereken C vitamini içerir. Bu şekilde vücudunuzun grip ve soğuğa neden olan bulaşıcı bakterilere karşı daha az hassas olma olasılığı artacaktır.

7. HPV Enfeksiyonunu Önler

Rahim ağzınızdaki hücrelerin anormal gelişimi, göz korkutucu bir sağlık sorunu olan HPV enfeksiyonuna neden olur. İki bardak bancha çayı düzenli olarak tüketerek büyümeyi engelleyebilirsiniz.

8.Diyabet İçin

Beslenme uzmanları, bancha twig çayının diyabetli insanların diyetine dahil edilmesini önermektedir. Kalori ve şeker içeriği içermez. Bu yüzden diyabetli kişilerin sağlığına zarar veremez. Dahası, kan dolaşımınızdaki glikoz seviyelerini aynı anda ani yükselmeleriyle dengeleme potansiyeline sahiptir.

9.Enerji Seviyelerini Artırır

Bol miktarda vitamin ve mineral ile zenginleştirilmiş, taze demlenmiş kukicha çayıı sizin için etkili bir enerji kaynağıdır. Beslenme uzmanları öğle yemeğinden sonra bu çayı tüketmeyi öneriyorlar; Günün geri kalanında iyi performans göstermenizi sağlayacak ve düşük enerji seviyenizi geri kazanacaktır.

10.Solunum Sağlığı İçin

Çeşitli bulaşıcı bakteriler solunum yolu enfeksiyonlarına neden olabilir. Bancha twing çayı ile enfeksiyona katkıda bulunan faktörleri hafifletebilir. Çoğu zaman çayı tüketmenin astım ataklarının semptomlarını önlemeye yardımcı olabilir. Ancak, araştırmalar devam ediyor.

11.Psikolojik Sağlık İçin

Folat, flüor ve selenyum gibi mineraller, kaygı ve stresle ilişkili faktörlerle mücadele ederek zihinsel yeteneklerinizi geri kazanmaya yarar. Çayın düzenli tüketimi, konsantre olmanıza ve odaklanmanıza da izin verebilir.

12.Kukicha Çayı Cilde Faydaları

Antioksidan olan bancha çaylarından bol miktarda C vitamini alabilirsiniz. Serbest radikaller gibi cilde zarar veren elementleri uzaklaştırdığı bilinmektedir. Günlük olarak tüketildiğinde, C vitamini zarar görmüş cilt hücrelerinin gençleşmesine yardımcı olur ve cildinizi temiz ve ışıltılı bırakır.

Ayrıca bancha çay, cildinize ince çizgiler, kırışıklıklar ve cilt sarkmalarının başlamasını geciktirecek yeterli miktarda nem sağlayabilir. Bu nedenle, sizin güzelliğinizin sırrı da olabilir.

13.Yüksek Kolesterol Seviyelerini Düşürür

İşlenmiş yiyecekleri düzenli olarak tüketmek vücudunuzdaki kolesterol seviyesini artırabilir. Veba ve kan damarlarınızda biriken kardiyovasküler problemleri zayıflatabilir. Bu nedenle beslenme uzmanları bancha çayını düzenli diyetinize eklemenizi önerir.

Son Söz

Bacha twing çayı ( kukicha çayı ) bilen yan etkileri yoktur. Fakat ölçülü kullanmak her zaman iyisidir. Kalıtsal rahatsızlıklarınız var ise doktorunuza sormadan kullanmayın.

Soru ve görüşleriniz için yorumlardan bize ulaşabilirsiniz

Dr. Noyan

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz