Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Sağlıklı İçecekler » Kızılcık Suyu Faydaları

Kızılcık Suyu Faydaları

Kızılcık Suyu Faydaları

Kızılcık Suyu Faydaları, arasında idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisi, bağışıklık sisteminin iyileştirilmesi, tümörlerle mücadele, kalp sağlığının desteklenmesi, kemik sağlığının iyileştirilmesi, diş çürümesinin önlenmesi, yaşlanma sürecinin yavaşlatılması, kan şekeri seviyesinin korunması, mide sağlığının iyileştirilmesi, sedef hastalığının önlenmesi, saç büyümesinin düzenlenmesi, kilo kaybını teşvik eder ve cildi sıkılaştırır.

Kızılcık bazı yerlerde kiren olarak da bilinir.Kızılcık suyu gibi C vitamini yönünden zengin meyve suları içmek cildinizin sağlıklı ve temiz kalmasına yardımcı olur, kalp sağlığınızı iyileştirebilir, bağışıklık sisteminizi güçlü tutar ve kansere neden olabilecek serbest radikal hücreyi ortadan kaldırır. Kızılcık suyunda bulunan C vitamini, eklem komplikasyonlarından ve hastalıklardan kurtulmanıza ve saçlarınızı sağlıklı tutmanıza yardımcı olur.

Kızılcık Suyu ayrıca katarakt ve makula parçalanmasını önler. Ayrıca, kızılcık suyu da çok fazla su içerdiğinden, vücudunuzdan kanserojen hücreleri temizleyerek vücudunuzu tamamen detoksifiye etmeye yardımcı olabilir.

Kızılcık Suyu Sağlığa faydaları – Kiren suyu faydaları

1. Kızılcık Suyu İdrar Yolu enfeksiyonu nu yok eder

Kızılcıklar, fabrikasyon Escherichia coli’nin idrar yolundaki üroepithlial hücrelere yapışmasını önlemeye yardımcı olan yapışma özelliklerine sahip enzimlere sahiptir. Proantosiyanidinler veya kızılcıklardaki PAC’ler olarak adlandırılan bileşik, patojenik mikroorganizmaların, asidik olduğu için mesaneyi enfekte etmesini kolaylaştırır ve uterustaki enfeksiyonu etkili bir şekilde bastırır ve bakterileri idrar yoluyla dışarı çıkarır. Doktorlar, idrar yolu enfeksiyonu oluşumunu azaltmak için hastalara kızılcık suyu verilmesini şiddetle tavsiye eder. Suyunun bakteriyostatik doğasını doğrulamak için başarıyla yapılmış birçok tıbbi çalışma vardır.

2. Bağışıklığınızı Geliştirir

Kızılcık suyu da bağışıklık sisteminizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Bazı enfeksiyonlara ve tıbbi komplikasyonlara yatkın kişiler, günlük olarak kızılcık suyu içerek, soğuk algınlığı, grip ve viral enfeksiyonlar gibi sağlık bozukluklarını uzak tutmaya yardımcı olabilir. C vitamini kızılcıkların en yararlı bileşenidir. Antioksidan açısından zengin meyveyi bulaşıcı hastalıkların tedavisinde çok etkilidir.

3. Tümörler ile Savaşın

Kızılcıklar antioksidan bileşenler ve su içerdiğinden, suyunu içmek vücudunuzun kanserli tümörlerin gelişmesine yol açabilen serbest radikal ve kanserojen hücreler geliştirmesini önlemeye yardımcı olur.. Her gün meyve suyunu içmek vücudunuzu temiz tutabilir çünkü böbreğiniz tüm toksinleri etkili bir şekilde temizler.

4. Kalp Hastalığı
Araştırmalar, antioksidan açısından zengin kızılcıkların sizi kalp hastalığından uzak tutabileceğini göstermiştir. Meyve, arterlerinizde aşırı yağ, kalsiyum ve LDL kolesterol oluşumunu bozmaya yardımcı olabilecek flavonoidler içerir. Ayrıca, meyve suyu da arter duvarlarının sağlığını korumasını ve plaksız kalmasını sağlayarak kan basıncınızı etkili bir şekilde düşürür. Kızılcıklar ayrıca arterlerinizin bloke olmasını önleyen salisilik asit ile doludur.

5. Kemik Sağlığını Geliştirmek

Kızılcık suyu bir kalsiyum deposudur. Ve kalsiyum, kemik sağlığını arttırmak, dişlerini güçlü tutmak ve tırnaklarını sağlıklı tutmaktan sorumlu olan çok faydalı bir mineraldir. Kızılcık suyu içmek, osteoporoz gibi kemik hastalıkları geliştirme şansınızı ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

6. Diş Çürümelerini Önleme

Kızılcık suyu da dişlerinizi güçlü tutmaya yardımcı olur ve proantosiyanidinler olarak bilinen güçlü bir bileşik içerdiğinden diş çürümelerini önler. Kimyasal plak büyümesini kısıtlar ve çürüklere karşı etkilidir. Kızılcık suyunun keskin ve şekersiz tadı, ağızdaki mikroorganizmaların çoğalmasını engeller ve ağız kokusu ile savaşır. Düzenli olarak kızılcık suyu içmek, patojenik organizmaların büyümesini bozmada büyük rol oynayabilir.

7. Mantarlara karşı etkilidir

Kızılcık suyu, bakterilerin idrar yolunuzun ağzına yayılmasını ve yapışmasını önleyerek bol miktarda antioksidan içerir, bu da maya enfeksiyonundan ve diğer genital hastalıklardan korunmanızı sağlar.

8. Yaşlanma Karşıtı Özellikler

Tabiat Ana bize cildimizi sağlıklı ve parlak tutmak için kullanabileceğimiz en güçlü, organik ikramlardan bazılarını sağlamıştır.
Kızılcıklar, B3 vitamini ve B12 vitamini gibi bol miktarda B vitamini ve C vitamini içerir. bu vitaminler cildinizi yeterince nemlendirmeye ve kollajen üretimini artırmaya yardımcı olabilir. Kızılcık suyu doğada asidik olduğundan, ölü cilt hücrelerini doğal olarak çıkarmaya da yardımcı olacaktır. Bu yüzden birçok insan kızılcık suyu kullanarak organik, kimyasal içermeyen bir cilt toneri hazırlamaktadır.

9. Kan Şekeri Seviyesinin Korunması

Kızılcık suyu, yeterli kan şekeri seviyelerini iyileştirmede ve sürdürmede harikadır, bu nedenle tıp uzmanları, Tip 2 diyabet hastası olan kişilere şiddetle tavsiye eder.

10. Mide Sağlığını Geliştirir

Kızılcıklar, mide enfeksiyonu ve gastrointestinal komplikasyonları uzak tutmakta çok etkili olan antosiyaninler, flavonlar ve proantosiyanidinler içerir. Bu enzimler, peptik ülserlerin midede gelişmesini önlemede önemli bir rol oynar. Bunu H. pylori bakterilerinin prevalansını tamamen en aza indirerek yaparlar. Bu bakteri midenizin astarında iltihaplanmaya neden olabilir.

11. Sedef hastalığı ve Alopesi (saç kıran ) önler

Kızılcık suyu, antifungal ve antiseptik özellikler içerdiğinden kepeği önlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca, suyu günlük olarak içmek, Sedef hastalığı, alopesi ve diğer Saç derisi ve saçla ilgili sağlık komplikasyonları ile ilişkili semptomlar geliştirme şansınızı ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Hafifçe masaj yaparak suyu saç derinize topikal olarak uygulayabilirsiniz.

12. Saç Büyümesini Düzenler

Kızılcıklar saç onarımı için en iyi meyveler olarak da kabul edilir. Kızılcık suyu, saç büyümesine yardımcı olan ve teşvik eden ve kırık veya zayıf saç foliküllerini onarabilen bol miktarda A ve C vitamini içerir. .

13. Kilo Kaybını Teşvik Edin

Spor yapmadan önce ve sonra bir bardak kızılcık suyu içmek, süreci hızlandırmanıza ve ciddi yağ yakmanıza yardımcı olabilir.

14. Cildi sıkılaştırmak

Kollajen, cildin altındaki kan damarlarını oksijen ve diğer temel besin maddelerini taşımaya, vücudunuzda dolaşmaya teşvik eder, cildinizi esnek ve sağlıklı tutar. Cildinizin susuz kalmasını önlemek için kış aylarında kızılcık suyu tüketin.

15. Ülserin Ağrısını Düzleştirir

Kızılcıklar, pepsin gibi mide hastalıklarının oluşumunu önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olan falconoid adı verilen bir enzim içerir. Bunu helicobacter pylori türünün büyümesini bozarak yapar.Çok fazla kızılcık suyu içen hastaların, bu mide bozukluğundan, kızılcık suyu içmeyenlere kıyasla iyileşme olasılığının daha yüksek olduğunu göstermiştir.

Kızılcık suyu zararları

Kızılcık suyunun bilenen ispatlanmış zararı yoktur.Her şeyin aşırısı zararlıdır diyerek kalıtsal hastalığınız varsa doktorunuza danışarak kullanın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
  1. ayşen dedi ki:

    harika bir paylaşım olmuş

  2. Semra dedi ki:

    Karadenizde kiren diyorlar şasirdim gorunce

Yorum Yaz