Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Bitkisel Çaylar » Kilo Verdiren En İyi Bitkisel Çaylar

Kilo Verdiren En İyi Bitkisel Çaylar

Kilo Verdiren En İyi Bitkisel Çaylar

Fazla kilolarla ilgili sorun, yalnızca çok fazla yemek yemenin bir sonucu değil, aynı zamanda çağdaş hastalıklardan biri olarak da kabul edilir.

Bu problemi olan insanlar sadece uygun olmayan bir vücut şekline sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda yüksek kolesterol düzeyleri, yağlı karaciğer, kalp problemleri, yüksek tansiyon, eklem ağrısı vb. Gibi çok sayıda ciddi sağlık sorunları da geliştirebilirler. Fazladan kilo olan bir kişinin gelişebileceği komplikasyonlar oldukça fazladır.

Bazı ekstra kiloları kaybetmek için, insanlar genellikle diyetlere döner. Ancak, bu sorunu daha hızlı ve daha kolay çözmenize yardımcı olabilecek bazı bitkisel çayların olduğunu bilmelisiniz.

Bu durumda hangi çayları kullanmanız gerektiğini görelim.

Yeşil çay:

Yeşil çay, kilo kaybı için en çok kullanılan çay türüdür. Bu çay çok verimli olduğu için bu gerçek şaşırtıcı olmamalıdır. İçeriği, özellikle kafeini, vücuttaki kalori yakma sürecini arttırır. Bu şekilde vücut ekstra vücut yağları oluşturan ekstra karbonhidrat ve yağlardan kurtulur.

Bu çayı yapmak istiyorsanız, bir çay kaşığı ya da bu çay poşeti üzerine 200 ml kaynar su dökün Bir kapak ile örtün ve yaklaşık 10 dakika bekletin. Sonra süzün ve için.

Asla şeker eklemeyin. Günde iki veya üç bardak yeşil çay içmelisiniz. Bundan daha fazlasını içerseniz, hafif aritmi geliştirebilirsiniz.

Mısır püskülü çayı:

Mısır püskülü çayı hem geleneğimizde hem de dünya çapında uzun süredir kullanılan tamamen doğal bir kilo kaybı ürünüdür.

Bu çayı hazırlamak için, hafifçe soğutulmuş 200 ml kaynar su dökün, bir çay kaşığı kurutulmuş mısır püskülünün üzerine küçük parçalara bölün. 5 ila 10 dakika bekletin (ne kadar sıcak çay istediğinize bağlı olarak), sonra süzün ve için.

Günde beş bardak mısır ipek çayı içmelisiniz. Olumlu etkileri sayesinde, uzun süre içebilirsiniz. Ancak, şeker eklememelisiniz.

Bal ve tarçın çayı:

Yaygın çay olarak kabul edilmese de, bal ve tarçın karışımı ekstra kilo vermek için mükemmeldir.

Bu çayı yapmak için, bir çay kaşığı bal ve aynı miktarda tarçın 250 ml çok ılık, veya kaynar su olmadan iyice karıştırın, soğumaya bırakın ve için.

En iyi sonucu almak için, bu çayı öğünlerden önce sabah, öğle yemeğinden yarım saat sonra ve akşam yemeğinden sonraki bir saatte için.

Beyaz çay:

İnsanlar eski zamanlardan beri kilo kaybı için beyaz çay kullanıyor. Ancak, bu çay son birkaç yılda popüler hale geldi.

Yatmadan önce beyaz çay kullanmanız ve günde üç bardak içmeniz önerilir.

Bu miktarda tüketildiğinde beyaz çay kalp hastalıklarını ve kalp krizini önler.

Bu çayı yaparken beyaz şeker kullanmayın.

Nane ve limon çayı:

Limonla yapıldığında nane çayı kilo kaybını arttırır. 5 dakika sonra soğuduğunda, bu çayın içine limon suyu eklemelisiniz, çünkü çok yüksek sıcaklıklar limonda bulunan C vitamini seviyesini düşürebilir, bu da fazladan vücut yağını yakmak için çok önemlidir.

Bir bardak nane çayı üzerine 250ml kaynar su dökün ve iki çay kaşığı taze sıkılmış limon suyunu ekleyin. Bu çay, tek dezavantajı  bazı insanlar için çok ekşi gelmektedir. Ancak, ne olursa olsun şeker eklememelisiniz.

Günde beş veya altı bardak bu çayı içebilirsiniz.

Kurutulmuş ısırgan otu yaprağı çayı:

Sadece birkaç kişi ısırgan otunun kilo kaybı için çok verimli olduğunu bilir. Biraz fazla kilo vermek istediğinizde bu gerçeği aklınızda bulundurmalısınız. Isırgan otu çayı, C vitamini, silisik asit ve çok sayıda mineral gibi içerikleri sayesinde bu özelliğe sahiptir.

Bu çayın hazırlanması çok basittir. 1 veya 2 çay kaşığı kuru ısırgan yaprağı üzerine 200 veya 250 ml kaynar su dökün. Sonra 5 ila 10 dakika bekletin, süzün ve için.

Şeker eklemeyin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz