Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Alternatif Tıp » Karaciğer Kilo Kaybını Nasıl Etkiler

Karaciğer Kilo Kaybını Nasıl Etkiler

Karaciğer Kilo Kaybını Nasıl Etkiler

Zayıf bir karaciğer fonksiyonu özellikle karın çevresinde kilo alımına neden olabilir. Karaciğer yağ metabolizmasını etkili bir şekilde düzenleyemediğinde, karaciğer hücrelerinde çok fazla yağ birikebilir ve yağlı karaciğere neden olabilir. Kilo verme yolculuğunuzu hızlandırmak için karaciğerinizi detoksifiye etmek için bu gıdaları almayı düşünün.

Sağlıklı bir karaciğerin genel sağlığınızın ve kilonuzun bir anahtarı olduğunu biliyor muydunuz? Vücudun en büyük ikinci organı olan karaciğer, birçok görevi vardır. Karaciğer vücudun metabolik fonksiyonları ve bağışıklık sistemi için hayati önem taşır. Vücutta toksinlerin temizlenmesi, kan basıncını ve glikozu düzenleyen çok önemli işlevleri yerine getirir.

Karaciğeriniz yağları yağ asitlerine ayırmaya ve uygun sindirime yardımcı olan safra salgılar. İnsanlarda, sindirim suyu safra kesesinde depolanır ve konsantre edilir. Bu aktivitenin bir sonucu olarak, iyi bir karaciğer sağlığı, formda kalmak ve sağlıklı kalmak için önemlidir. Zayıf bir karaciğer fonksiyonu özellikle karın çevresinde kilo alımına neden olabilir. Karaciğer yağ metabolizmasını etkili bir şekilde düzenleyemediğinde, karaciğer hücrelerinde çok fazla yağ birikebilir ve yağlı karaciğere neden olabilir.

Karaciğer vücuttaki en büyük yağ yakma organıdır ve vücuttan safra yoluyla ince bağırsaklara fazla yağ pompalanmasını içeren bir filtre görevi görür. Bu nedenle, karaciğer kilonuzu kontrol altında tutmada önemli bir rol oynar.

Karaciğere İyi Gelen Yiyecekler

Karaciğerinizi temizlemek sayısız sağlık yararı sağlamanız anlamına gelebilir. Aynı zamanda karın yağından kurtulmanızı sağlayabilir. Lif bakımından zengin bir diyet, vücudunuzdaki istenmeyen yağ ve toksinleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Neyse ki, vücudun toksik atıklarını ortadan kaldırmaya yönelik doğal yeteneğini uyararak, karaciğeri doğal olarak temizlemeye yardımcı olabilecek birçok yiyecek var.

Greyfurt

Greyfurt, portakal ve limon gibi turunçgiller hem C vitamini hem de antioksidanlarda yüksektir ve bu da karaciğerin doğal temizleme yeteneklerini artırır. Toksinleri vücuttan temizlemek için yardımcı görevi gören karaciğer detoksifikasyon enzimlerinin üretimlerini artırmak amacıyla öneride bulunacağız. Bunu yapmak için küçük bir bardağa taze greyfurt sıkın ve için. Araştırmalar, greyfurttaki antioksidanların ve C vitamininin vücudunuzu zararlı hücrelere karşı korumaya yardımcı olabileceğini düşündürmektedir.

Pancar ve havuç

Karaciğerinizi temizlemenin en basit ve etkili yollarından biri pancar ve havuç yemektir. Her ikisi de genel karaciğer fonksiyonunu uyarmaya ve iyileştirmeye yardımcı olabilecek bitki-flavonoidler ve beta-karoten içermektedir.

Papaya

Papayadapapain olarak adlandırılan bir enzim, sindirimi iyileştirmeye ve gıdaları düzgün bir şekilde işlemeye yardımcı olur. Papayalar vücuttaki iltihabı da azaltırlar. Dahası, papayalardaki tohumlar karaciğeri detoksifiye eden ve sirozu iyileştirmede yardımcı olan hayati besinler içerir.

Brokoli

Muhtemelen bilinen en iyi turpgillerden biri olan brokoli, düzinelerce besin açısından zengin olan doyurucu ve lezzetli bir besindir. Yapılan araştırmaların sonucuna göre karaciğerde yağ birikmesine karşı sağlıklı bir etkisinin olduğu gözlemlenmiştir. Ispanak, Brüksel lahanası ve lahana gibi daha yeşil sebzeler tüketmek de genel kilo kaybını artırabilir.

Avokado

Araştırma avokadoların karaciğeriniz için harika bir yiyecek olduğunu gösteriyor. Sağlıklı yağlar ile paketlenmiş avokadolar ayrıca karaciğer hasarını yavaşlatacak kimyasallar içerir. Temel olarak, besin yoğun gıda vücudun zararlı toksinleri temizlemek için karaciğer için gerekli olan glutatyon, bir bileşik üretmek yardımcı olur. Avokado da lif bakımından zengindir, bu nedenle kilo kaybına yardımcı olacak bir besindir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz