Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Genel » Kakao yağı nedir ? Kakao Yağının Faydaları

Kakao yağı nedir ? Kakao Yağının Faydaları

Kakao yağı nedir ? Kakao Yağının Faydaları

Kakao yağı sağlığa faydaları, vücuda beslenme sağlamayı, yaşlanmayı önleme, çatlakları tedavi etmeyi, kilo alımını desteklemeyi ve iyi bir vitamin ve mineral kaynağını içerir.

Diğer yararları arasında ruh hali değişikliklerini dengelemek, iyi bir enerji kaynağı, sağlıklı saç ve tırnakları desteklemek, güneş yanığını tedavi etmek, diş sağlığını desteklemek ve yara ve cilt durumlarını tedavi etmek sayılabilir.

Kakao yağı nedir?

Pek çok ürün, temel bileşen olarak Kakao kullanmaktadır ve Kakao yağı bu tür bir üründür. Kakao yağı yenilebilir ve aynı zamanda cilt ve saç için en besleyici maddelerden biridir. Bu kakao çekirdeğinden yapılan soluk sarı bir yağ özüdür. Çok farklı ve lezzetli bir aroması ve tadı vardır.

Kakao Yağının Faydaları ? Kakao yağı nelere iyi gelir

 

 1. Beslenme

Kakao yağı, çiğ ve işlenmemiş formunda bir süper gıda olarak kabul edilen Kakao çekirdeklerinin yan ürünüdür. Kakao vitaminleri ve doymuş, çoklu doymamış ve tek doymamış yağları içerir. Günlük yağ ihtiyacınızın% 43’ünü karşılayabilir.

 1. Yaşlanmayı Önler

Kakao yağı, palmitik asit, oleik asit ve stearik asit gibi bir antioksidan güç kaynağıdır. Bunlar esansiyel yağ asitleridir ancak aynı zamanda antioksidan özelliklere sahiptir. Hem yemek hem de kakao yağı uygulamak, yaşlanmanın etkilerini önlemek için faydalıdır. Güneş lekelerini, kırışıklıkları önler.

 1. Ciltdeki Çatlaklara Kakao Yağı

Çatlaklar sıklıkla değişik nedenlerden dolayı yağ kaybında, hamilelikte görülür. Hindistan cevizi yağı ile karıştırılan kakao yağı, çatlak izlerinin görünümünü azaltmak için harika bir yoldur. Hamilelik sırasında bile, çatlak önlenmesinin güvenli ve doğal bir yoludur. Geleneksel ürünler, hamilelik ve beslenme zamanlarında iyi bir seçenek olmayan zararlı kimyasallar ve katkı maddeleri içerir.

 1. Kilo Almaya Yardımcı olur

Anoreksi veya diğer yeme bozukluklarından muzdarip insanların iyileşme yolunda kilo almaları gerekir. Sağlıklı yağ kaynakları eklemek doğru yoldur. Sağlıklı kakao yağını  yavaşça veya günlük olarak diyetinize dahil etmek ideal kilonuza ulaşmanıza yardımcı olabilir. Hedefe sağlıklı bir şekilde ulaşmak için çiğ, işlenmemiş kakao yağı sabah yulaf ezmesine eklenerek alınabilir.

 1. Vitamin ve Mineral Kaynağı

Kakao yağı, beslenmenizde sağlıklı bir katkı olabilir. İçinde etkileyici sayıda vitamin ve mineral vardır. Otuz mg yaklaşık 7 mcg K vitamini, 5 mg E vitamini ve çok az miktarda mineral içerir.

 1. Kakao Yağı Hormonları Düzenler

Kakao, hormonal ruh hali değişimlerini dengelemek için harika bir yoldur; beynin ürettiği serotonin seviyesini arttırır. Özellikle PMS sırasında diyete eklenen kakao yağı, zihin ve vücudu sakinleştirmede ve hormonal dengesizliğin etkilerini azaltmada faydalı olabilir.

 1. Enerji Kaynağı

Saf, işlenmemiş organik kakaodan yapılan kakao yağı vücut için çok sağlıklıdır. Sağlıklı doğal tereyağı gibi enerji kaynağıdır ve kakao yağı en iyi seçeneklerden biridir. Diyetinize gerekli vitaminleri, yağ asitlerini ve yağları ekler ve bu da sizi daha uzun süre zinde tutar. Vücut enerjiyi yavaş yavaş serbest bırakır ve aktif kalmasına yardımcı olur.

 1. Sağlıklı Saçlar İçin Kakao Yağı

 

Kakao yağı, mükemmel bir kükürt kaynağı olan kakao çekirdeklerinden elde edilir. Diyetinize kükürt eklenmesi, bu ten rengi ışıltısını, parlak saçları ve sağlıklı tırnakların oluşması için iyi bir yoldur. Kakao yağı ayrıca saç ve cilt bakımlarında da kullanılabilir; Özellikle kuru ciltler için sağlıklı bir nem kaynağıdır.

 1. Güneş yanığı tedavisi

Çok fazla güneş cildinize faydalı olmaktan daha fazla zarar verebilir, güneş lekeleri ve UV ışınları erken yaşlanmaya neden olabilir ve ayrıca ciddi cilt koşullarına neden olabilir. Kakao yağı, güneş yanığını yatıştırmanın ve onu doğal ve etkili bir şekilde iyileştirmenin iyi bir yoludur. Güneş yanığı yaşıyorsanız, Kakao yağı ve ya Kakao yağı içeren bir vücut yağı kullanmayı deneyin. Cildi sert kimyasallara sokmadan iltihabı yatıştırır.

 1. Kakao yağı dişlere faydaları

Yağ çekme, uzun zamandan beri zararlı toksinlerin tüm vücuttan uzaklaştırılması için kullanılan bir yöntem olmuştur. Ağzı temizlemek için bir yöntem gibi görünse de, yağ çekmek vücudunuza toksinlerin atılmasında etkili olabilir. Kakao yağı ile yapılan gargara dişlerinizi temizler ve kötü bakterilerin ağızdan atılmasını sağlar.

 1. Kakao Yağı Cilde Faydaları

Kakao yağının antioksidan ve nemlendirici özellikleri, zarar görmüş cildin iyileşmesinde olağanüstüdür. Yara izlerinden kurtulmak zordur, ancak Kakao yağı izler için en etkili çözümlerden biridir. Ayrıca, kuru cilt lekeleri ve diğer bu gibi rahatsızlıklardan muzdarip insanlar için etkili bir losyondur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz