Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Genel » Kabızlığa Tuzlu ve Limonlu Su Kürü ile Doğal Çözüm

Kabızlığa Tuzlu ve Limonlu Su Kürü ile Doğal Çözüm

Kabızlığa Tuzlu ve Limonlu Su Kürü ile Doğal Çözüm

Halkın %20 si kabızlık çekiyor. Utanılacak bir şey değil, bu yüzden tuzlu su tarifini düşünün .Zorla bağırsak hareketi yaparak kolon ve sindirim sisteminizi temizlemenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır.Kabızlık için doğal çözümler artık en çok aranan şifa yöntemleri olmuştur. Gelelim kabızlık nasıl geçer, kabızlığa ne iyi gelir sorularının cevabına.

Bir tuzlu ve limonlu su karışımı içmek, vücudun kendi doğal detoksifikasyon ve atık giderme mekanizmalarını ateşleyerek, sindirim sisteminizi tekrar harekete geçirmenize yardımcı olur ve bu sırada sizi daha hafif, daha az halsiz hissettirirKabızlığa çözüm arıyorsunuz okumaya devam edin.

 

Tuzlu ve limonlu su karışımını sabah ilk iş boş mideyle yaparsanız en etkilisi olur. Günün ilerleyen saatlerinde yaparsanız, son bir ila iki saattir hiçbir şey yememeniz gerekir.

Evde basit olan bu tarifi yapmak için, pembe Himalaya tuzu, “gri tuz” veya deniz tuzu kullanabilirsiniz.

 

1 litre arıtılmış su ısıtın. Suyun oda sıcaklığından daha sıcak olmasına özem gösterin.Su kaynar su olmayacak

Kapaklı bir cam kavanoz alın ve tuzu, sıcak suyu ve biraz taze limon suyu  ekleyin (tuzun tadını kesmeye yardımcı olur). Tuzu tamamen çözmek için kuvvetlice çalkalayın.

Karışımı hızlı bir şekilde, mümkünse birkaç dakika içinde için (hedef 5 dakikanın altında). Tadı harika olmadığından (çok tuzlu), Muhtemelen olabildiğince çabuk içmek isteyeceksiniz.

Yere yatın ve karnınızın bir tarafına masaj yapın, sonra diğer tarafa tekrarlayın. En az 30 dakika bekletmek idealdir.

Karışımı bitirdikten kısa bir süre sonra, tuvalete gitme dürtüsünü hissetmeye başlamalısınız. Artık dayanamayacağınızı düşündüğünüzde, banyoya gidin.

 

Tamamen “temizlenmeden” ve kolonunuz (bağırsaklarınız) boşaltılmadan önce, tuvaleti birkaç saat kullanmanız gerekebileceğinden birden fazla kez gitmeniz gerekebilir.

 

MALZEMELER:

  • 2 çay kaşığı deniz tuzu
  • kapaklı cam kavanoz
  • 1 litre sıcak filtrelenmiş su
  • 4 yemek kaşığı taze limon suyu

 

Kabızlık için tuzlu ve limonlu su tarifinin yapılışı

  1. Suyunuzu ısıtın, kaynatmayın.
  2. Malzemelerinizi kavanoza ekleyin ve kapağı yerleştirin. Tuzu tamamen çözmek için kuvvetlice çalkalayın.
  3. Karışımı hızlı bir şekilde, mümkünse birkaç dakika içinde iç (hedef 5 dakikanın altında).
  4. Yere yatın ve karnınıza bir tarafa masaj yapın, sonra diğer tarafa tekrarlayın. Solüsyonda yaklaşık 30 dakika tutmayı başarabiliyorsanız, bu vücudunuzun tuzu tamamen emmesine yardımcı olacaktır.
  5. Karışımı bitirdikten kısa bir süre sonra banyoya gitme dürtüsünü hissetmeye başlamalısınız.
  6. Artık dayanamayacağınızı düşündüğünüzde, banyoya gidin. Tamamen “temizlenmeden” ve kolonunuz boşaltılmadan önce, tuvaleti birkaç saat kullanmanız gerekebileceğinden birden fazla kez gitmeniz gerekebilir.

Artık sizde kabızlık için ne yapmalı,kabızlık nasıl geçer, kabızlığa ne iyi gelir sorularına yanıt arıyorsanız bu tuzlu ve limonlu su kürünü evde kabızlığın doğal çözümü olarak kullanabilirsiniz.

Tansiyon, kolstrol hastaları, kalp hastaları ve böbrek hastaları gibi hastalıkları olanlar bu tarifi uygulamasınlar. Ne koşulda olursa olsun doktorunuza danışmanız önerilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz