Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Diyet ve Beslenme » Hurma Diyeti İle Haftada 5 Kilo Verin

Hurma Diyeti İle Haftada 5 Kilo Verin

Hurma Diyeti İle Haftada 5 Kilo Verin

Diyet yapmanın zorunlu olduğu bir yüzyılda yaşamaktayız. Hemen hemen hepimizin belli dönemlerde kilo problemi olmaktadır. Eğer bir sağlık sorununuz yoksa kilo almanız pek de normal olan bir durum değildir. Genellikle sağlıksız ve düzensiz beslenmenin sonucu olan kilo almanın önüne geçmek gerekir. Düzensiz beslenmek kilo almanın ilk nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır.

Belirtisiz ve sürekli değişen saatlerde yemekler yemek metabolizmanın çalışma hızını düşürecektir. Aynı zamanda da geç saatlerde yediğiniz yemekler gün içinde tükettiklerinizden daha fazla kilo yapmaktadır. Bunun nedeni dinlenme haline geçen bir vücudun, yenilen besinleri sindirmeyi geciktirmesidir. Geciktirilen sindirme nedeni ile vücutta ki yağ oranı artış gösterecektir.

Yani özellikle geç saatler de beslenmek kilo sorunlarının en başında gelmektedir. Bu gibi nedenlerle kilo vermek için diyet yapmak kaçınılmaz olmaktadır. Diyet yapmak için uzunca süresi olmayanlar ve kısa süre içinde sağlıklı diyet yapabilmek için hurma diyetini uygulamalıdır. Bu diyet ile birlikte istemediğiniz kiloları kısa süre içinde vereceksiniz.

Hurma Diyeti Nedir

Hızlı ve kısa süre de kilo vermek isteyenlerin uygulaması gereken bir diyet olan hurma diyeti ile istediğiniz kiloları vereceksiniz. Hurma diyeti uygulanması kolay olan bir diyet türüdür. Çünkü kolay hazırlanan öğünlerle kilo vermek üzere kuruludur. Tek bir besin diyeti olarak görülse de sağlıklı bir diyet ile kilo vereceksiniz. Hurma oldukça faydalı olan ve çok eski tarihi olan bir meyvedir. Özellikle lifli bir besin olması nedeni ile tok tutması ile bilinir.

Hurma İle Açlığınızı Bastırın

Uzun süreli aç kalmalar da kesinlikle hurma önerilir. Yoğun lif içeren bir besin olan hurma son derece de sağlıklı ve özel bir meyvedir. Hurma aynı zamanda da potasyum ve yoğun miktarda demir içermektedir. Bu iki mineral sayesinde hücre içi yağ yakımı hızlanmaktadır. Hızlı yağ yakımı ile kısa süre içinde kilo vereceksiniz. Hurma ile aynı zamanda kansızlık ve yorgunluk gibi sorunlarınıza da çözecektir. Kısa süre içinde bu sağlıklı meyve ile kilo vereceksiniz. Hurma diyetinden çok memnun kalacaksınız.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır

Hurma diyeti uygulanması kolay olan bir diyet türüdür. Kısa süre içinde kilo vermek için ideal olan bu diyeti uygularken asla güç kaybına uğramayacaksınız. Bunun nedeni hurmanın oldukça kuvvet bir diyet olmasıdır. Hurma diyetini uygulamak için biraz sabırlı olmak gerekir. Çünkü bu sadece yoğurt ve hurmaya dayalı olan bir diyettir. Günlük 21 adet hurma ve 3 kase yağsız yoğurt ile yapılmaktadır. Sabah öğününde 1 kase yoğurt ve 7 hurma olduğu gibi diğer öğünlerde de aynı şekilde bir tüketim yapılmalıdır. Gün böyle bitirilirken bu diyetin 7 gün için uygulanmasıdır. Kesinlikle bir hafta içinde 5 kilo vermek amaçlanmaktadır.

Bu diyet ile 5 kilo vermek mümkün olduğu gibi daha fazla da verilebilir. Bunun nedeni vücutta ki yağ ve ödem oranının herkeste farklı olmasıdır. Yani verilecek kilo miktarı değişiklik gösterecektir. Bu diyeti uygularken başka hiçbir şey tüketilmemelidir. Gün içinde bolca su içilmelidir.

Hurma Diyetinde Su İçmenin Önemi

Su içmek kilo vermeniz kolaylaştıracağı için diyetinizi de başarıya kavuşturacaktır. Dilerseniz gün içinde 3 bardağı geçmemekle birlikte yeşil çay da tüketebileceksiniz. Yeşil çay toksin ve ödem atıcı özelliği ile kilo vermenizi hızlandıracaktır. Biraz sabır göstererek kısa süre içinde kilo vermeniz hızlanacaktır. Sağlıklı bir besin ile kilo verirken kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Aynı zamanda da vücudunuzda ki toksinleri kısa süre içinde atacaksınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz