Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Genel » Hidrojen Suyu Nedir-Hidrojen Suyu Faydaları

Hidrojen Suyu Nedir-Hidrojen Suyu Faydaları

Hidrojen Suyu Nedir-Hidrojen Suyu Faydaları

Hidrojen suyu nedir ve faydaları nelerdir. Hidrojen suyu faydaları arasında ruh halini iyileştirme, kilo verme, kan şekeri seviyelerini düzenleme, kanseri önlemeye yardımcı olma, göz sağlığını geliştirme, artritten kurtulma, ağız sağlığını geliştirme, cildi koruma, kas yorgunluğunu azaltma, beyni koruma, ömrü uzatma, teşvik etme yer alır. pH dengesi ve yara iyileşmesini teşvik eder.

Hidrojen Suyu Nedir?

Hidrojen suyu genellikle fazla moleküler Hidrojen ile aşılanmış arıtılmış sudur. Bu tür su, çeşitli iltihaplı durumlarla savaşabilen antioksidanlar açısından zengin olduğu için normal sudan oldukça farklıdır.

Klinik araştırmalardan geçmiştir ve bilimsel kanıtlarla desteklenmektedir. Bugün, hidrojen suyu atletler tarafından atletik performansı geliştirmek ve bir dizi sağlık yararı için yaygın olarak kullanılmaktadır, çünkü benzersiz özellikleri beyin, gözler, akciğerler, karaciğer ve kalp dahil olmak üzere insan vücudundaki hemen hemen her organ için faydalıdır.

 

Hidrojen Suyunun Faydaları

 

1. Ruh Halini İyileştirir

Hidrojen suyu içmek, vücudun ruh halini yükseltmek ve yüksek stres ve depresif hastalık semptomlarını azaltmaya yardımcı olmak için ihtiyaç duyduğu serotonin gibi belirli nörotransmitterlerin seviyelerini artırmaya yardımcı olabilir.

2. Hidrojen suyu kilo vermeye yardımcı olur

Hidrojen suyu içmek, enerjiyi artırdığı ve karbonhidrat ve lipit metabolizmasını geliştirdiği söylendiği için kilo kaybını teşvik etmeye yardımcı olabilir . Bu gelişmiş metabolizma, daha az yağın biriktiği ve bunun yerine hücrelerdeki mitokondriyal birimler tarafından yakıt olarak kullanıldığı anlamına gelir.

3. Kan Şekeri Değerlerini Düzenler

 

Araştırmalar, tip 2 diyabetli hastalarda Kan Şekeri Düzeylerinin düşürülmesine yardımcı olmak için etkili bir yol olabilecek lipitlerin ve glikozun metabolizmasını iyileştirmede hidrojen suyu içmenin gerekli olduğunu göstermektedir. Bunun nedeni, düşük yoğunluklu lipoproteinlerin seviyesini düşürmekden sorumlu olan Hidrojenin azaltıcı etkisidir ve bu nedenle, insülin duyarlılığını arttırma ve glikoz toleransını normalleştirme de rol oynar.

4. Kanseri Önlemeye Yardımcı Olur

Hidrojen Suyu İçmek, vücuda daha fazla antioksidan girmesine yardımcı olabilir, bu da temizleyici serbest radikallerin eylemlerini nötralize etmeye yardımcı olabilir ve aslında kanser öncesi değişikliklerin meydana gelme olasılığını önler. Hidrojen suyu ayrıca tümörlerin büyümesini yavaşlatmada etkili olabilir ve tedavi modalitelerinde olası bir adjuvan olarak araştırılmaktadır.

5. Göz Sağlığını Destekler

Hidrojen suyu alındığında, görmenin desteklenmesine yardımcı olabilir ve gözleri maküler dejenerasyon ve hatta körlük gibi komplikasyonlardan koruyabilir. Hatta bazı araştırmalar hidrojen suyu içmenin retina yaralanmalarını bile önleyebileceğini öne sürüyor.

6. Artrit Hastalığından Kurtulma Sağlar

Hidrojen açısından zengin su, artrit gibi iltihaplı durumlar için umut verici bir çare olabilir. Erken romatoid artrit tedavisinde kullanıldığında özellikle etkili olabilir ve onu kullanan geniş bir hasta grubunda eklem sertliği ve şişme gibi semptomların hafifletilmesine yardımcı olabilir.

7. Ağız Sağlığını Destekler

Ağız Sağlığı genellikle ihmal edilir, ancak bireyin sağlık durumunu belirlemede önemli bir faktördür ve sağlığın bu yönü hafife alındığında ciddi sağlık komplikasyonları riskini artırabilir. Bakterilerin yanı sıra serbest radikallerin eylemleri diş çürümesine neden olabilir, ancak hidrojen suyu içmek dişlerin ve diş etlerinin bozulmasını durdurabilir. Ayrıca ağız boşluğunu çevreleyen diş eti ve dokudaki iltihabı azaltabilir ve bu da diş çürümelerini ve kana bakteri girişini önleyebilir.

8. Cildi Korur

Bilimsel çalışmalar, düzenli hidrojen suyunun cilt hücrelerindeki hasarı azaltabileceğini ve dermiste tip I kollajen üretimini teşvik edebileceğini göstermektedir. Hidrojen suyunun düzenli kullanımı, cildinizin genç görünmesini sağlayarak ince çizgilerin veya kırışıklıkların görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilir .

9. Kas Yorgunluğunu Azaltır

Kas Yorgunluğu genellikle laktat iyonlarının birikmesinin bir sonucudur ve etkilenen kas gruplarında ağrı, iltihaplanma ve genel zayıflık ile sonuçlanır. Hidrojen suyu bir tampon görevi görerek laktat iyonlarının ağrı ve performans üzerindeki engelleyici etkisini azaltır. Ayrıca iyileşmeyi hızlandırır, böylece yan hatlarda harcanan zaman en aza indirilir. Bu, performans iyileştirme yardımcısı olarak da kullanılmasının başlıca nedenlerinden biridir.

10. Beyni Korur

Hidrojen Suyu İçmek, beyin fonksiyonunu azaltabilecek bu serbest radikallerin aktivitesine karşı koymaya yardımcı olabilir. Nörodejeneratif beyin hastalıklarının tedavisinde de önemli bir rol oynayabilir.

11. Ömrü Uzatır

Herkes daha uzun yaşamak ister. Genel hedefleriniz ne olursa olsun, nihai hedef hayattan mümkün olduğunca uzun süre keyif almaktır. Hidrojen suyu, oksidatif stresin ve ardından iltihaplanmanın etkisini azaltarak bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Oksidatif stres ve hasar, yaşlanmayı hızlandırır ve yaşamı koruyan sistemleri bozar.

12. pH Dengesini Destekler

Kan çok asidik hale geldiğinde, hastalıklı koşullar, mikroorganizmaların büyümesini destekleyen asidik bir ortam olarak ortaya çıkabilir ve ayrıca hücresel düzeyde oksijen eksikliğine neden olabilir. Hidrojen suyu, asidozun metabolizma üzerindeki etkisini azaltan kanın ve tüm vücudun pH’ını düzenlemeye ve korumaya yardımcı olabilir. Orjinal pH larını koruyan hücreler, atıkları daha verimli bir şekilde ortadan kaldırabilir ve kanserli mutasyonların meydana gelme riskini azaltabilir.

13. Yara İyileşmesini Destekler

Düzenli hidrojen suyu alımı, yara iyileşme sürecini iyileştirmeye yardımcı olabilir ve hızlı iyileşmeyi teşvik edebilir. Hidrojen suyunun yara iyileştirici özelliği bağırsakta da gözlemlenir, çünkü serbest radikallerin etkisinden kaynaklanabilecek iltihabı azaltarak mide mukozasındaki hücrelerin zarar görmesini önlemeye yardımcı olabilir.

Son Söz

Hidrojen suyu düzenli tüketim için son derece güvenli kabul edilir ve hatta birçok sağlık uzmanı tarafından tavsiye edilir. Dikkat edilmesi gereken tek yan etki, mide asidi üretimindeki azalma olabilir, bu da kendi başına kötü değildir, ancak sindirimi biraz bozabilir.

Zerdeçal yağı faydaları

Zeytinin faydaları

Seksin faydaları

Ballı sütün faydaları

Mastürbasyon Nedir

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz