Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Alternatif Tıp » Hemoroit Nedir? Hemoroit Doğal Tedavi Yöntemleri

Hemoroit Nedir? Hemoroit Doğal Tedavi Yöntemleri

Hemoroit Nedir? Hemoroit Doğal Tedavi Yöntemleri

Hemoroit Nedir ? ( Basur Nedir )

Halk arasında basur ya da mayasıl olarak da bilinen hemoroit, rahatsız edici ve utanç verici olduğu kadar tehlikeli değildir. Rektumda temelde iltihaplı veya çıkıntılı damarlar olması ve ağrı, iltihaplanma, kanama ve tahriş çok yaygındır.

 

Birçok insanda hemoroitler alevlenir ve daha sonra uzun süre düşer. Yüksek stresli dönemlerde daha da kötüleşiyor gibi görünmekte ve sizi koruma altına alma eğilimindedir. Bu nedenle, etkili ev tedavilerinin her zaman elinizin altında tutulması iyi bir fikirdir, böylece evinizin mahremiyetinde ve rahatlığında işlerin çaresine bakabilirsiniz. Evde basur nasıl geçer yazımıza devam edelim.

Hemoroide ne iyi gelir ? En etkili hemoroit doğal tedavi yöntemleri ni kontrol edelim.( Hemoroit bitkisel tedavi yöntemleri )

 

Aloe Vera

Tüm zamanların en popüler cilt bakım çözümlerinden biri olan aloe vera, tahriş ve iltihaplanmayı hafifletmeye yardımcı olan farklı bir soğutma özelliğine sahiptir.

Aloe vera topikal olarak kullanıldığında iyi kabul edilir ve tolere edilir. Hemoroitlere uygulandığında rahatsızlık hissinin hafifletilmesine yardımcı olabilir.

Çatlama ve kanama hemoroitlere eşlik eder, ancak aloe veranın uygulanması cildin nemli kalmasına yardımcı olarak bunları minimize edebilir. Basur tedavisi için aloe vera mutlaka deneyin.

Cadı ela ( Bitkisel su )

Cadı elası, hemoroitlerin yönetimi için kullanılan en popüler ilaçlardan biridir, çünkü varlığını ve tahrişini yatıştırmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, uygulandığı dokunun boyutunu küçültmeye yardımcı olan büzücü özelliklere sahip olduğu söylenir. Bu, iltihaplanma ve şişliği azaltabileceğinden, çıkıntılı hemoroide uygulandığında harika bir seçenek yapar.

En yaygın cadı ela şekli sıvıdır, ancak kaşıntı önleyici mendiller gibi diğer ürünlerde de mevcuttur.

 

Elma sirkesi

İltihabı hafifletmek ve kaşıntıya yardımcı olmak için çok etkilidir, elma sirkesini seyreltin, hemoroitler için etkili bir ilaçtır. Tahriş hissini verebileceği için seyreltilmemiş elma sirkesi kullanmayın.

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı, hemoroitlere uygulandığında tahrişi hafifletmeye yardımcı olabilecek etkili bir nemlendirici ajandır.

Buz torbaları

Soğuk uygulaması, hemoroitlerde olduğu gibi akut ağrı yönetimi için idealdir. Yerel olarak hemoroit bölgesine bir buz torbası veya soğuk kompres uygulanması, geçici rahatlamanın olmasına yardımcı olabilir ve ayrıca iltihabı azaltabilir.

Buzun doğrudan cilde uygulanmaması önemlidir, çünkü bu hasara neden olabilir ve kanamaya neden olabilir. Buz paketleri, 15 dakikaya kadar süre kalabilir ve gerekirse saatte bir kez tekrarlanabilir.

Çay Poşeti Uygulaması

Bu iyi bilinen bir uygulama olmasa da, yerel olarak hemoroide uygulanan sıcak yeşil çay poşeti, ağrı ve iltihabı azaltmada yardımcı olabilir. Ayrıca, doğal olarak yeşil çay içinde bulunan tanik asitin bir sonucu olarak kanamayı durdurmak için pıhtılaşma faktörlerinin işe alınmasının teşvik edilmesine yardımcı olduğu söylenir.

Ayrıca yeşil çay uygulaması meme adı verilen bölgedeki şişliği indirmeye yardımcı olur

Sıcak Su Banyoları

Güzel bir ılık su banyosu almak, dolaşımın teşvik edilmesine ve enflamatuar belirteçlerin işe alınmasının azaltılmasına yardımcı olduğuna inanıldığından ağrı ve iltihabı azaltmaya yardımcı olabilir. Biraz elma sirkesi eklemek de ağrılı semptomları azaltmak için çok etkilidir ve kaşıntı ihtiyacını azaltmaya yardımcı olabilir.

Uygun Giysiler Giyin

Birçok insanın düşünmemesine rağmen, acı ve rahatsızlığı en aza indirmek için akut hemoroit atağı yaşarken doğru kıyafetleri giymek önemlidir. Genel olarak, gevşek oturan pamuklu giysiler en iyisidir, çünkü yaşayabilecek tahrişi azaltır. Giysilerde hipoalerjenik deterjan kullanılması da, şu anda tahrişi önlemek için tavsiye edilir.

Vazelin

Vazelin, iltihaplı damarı korumak ve tahrişi önlemek için elimizde olan hızlı bir çaredir. Vazelin aynı zamanda cildin bu noktada çatlamasını önlemeye ve kanamayı önlemeye yardımcı olan etkili bir nemlendirici ajandır.

Hemoroit İçin Çay ağacı yağı

Çalışılmakta olan ancak hemoroitlerle ilişkili ağrı ve iltihabı hafifletmeye yardımcı olmak için ön başarı gösteren nadir bir ilaç. Buna ek olarak, çay ağacı yağı, alanı olası bakteriyel enfeksiyonlara karşı korumaya yardımcı olabilecek antiseptik özelliklere sahiptir. Hindistan cevizi yağı ile seyreltirek kullanabilirsiniz

Turunçgiller

Turunçgiller, C vitamini ve biyoflavonoidlerin varlığı sayesinde hemoroit alevlenmelerinin tedavisinde yardımcıdır. Bu bileşikler, kolajen sentezinde kilit rol oynar, bu vücutta yapısal bir proteindir. Kollajenin, çıkıntılı damarlara direnç eklemeye yardımcı olabileceğine ve ayrıca, tüm bağırsak hareketini etkileyen sindirim bozuklukları riskini en aza indirerek tüm sindirim kanalını güçlendirebileceğine inanılmaktadır.

Tuvalette Çömelme

Otururken geleneksel bir tuvaletin kullanılması hemoroid gelişimine önemli bir katkıda bulunur, çünkü rektum bölgesindeki damarlar üzerinde büyük bir baskı oluşturur.

Bunun yerine, ayaklarımızın altına yerleştirilmiş alçak bir tezgah kullanmalı, bunun için klozetin üzerine çömelmesine neden olmalıyız. Bu, dışkı tam olarak geçmesini kolaylaştırmak için kolonu tamamen açık bir konuma yerleştirir.

Çömelme damarlardaki gerginliği ve baskıyı azaltır.

At kestanesi

Kan dolaşımını ve kan akışı bozukluklarını iyileştirmeye yardımcı olan bir takviyenin, bu takviyenin tüketiminin, damar tonusunu ve kan akışını arttırmaya yardımcı olduğu, böylece rektal damarlara uygulanan basıncın en aza indirildiği gösterilmiştir.

At kestanesi, ağrılı hemoroit atakların da düzeltilmesine yardımcı olabilir.

Son söz olarak hemoroit semptomlarını azaltmak için doktorunuz size nelerden uzak durmanız gerektiğini mutlaka söyleyecektir. Çok acılı beslenme, asitli yiyecekler ve aşırı alkol tüketimi hemoroit tetikleyen faktörlerdir. Unutmayın ki her şey sizin elinizde

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz