Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Alternatif Tıp » Havadaki Mikroplar Nasıl Temizlenir

Havadaki Mikroplar Nasıl Temizlenir

Havadaki Mikroplar Nasıl Temizlenir

Malum corona virüs hayatımızda ve virüslerden mümkün olduğunca nasıl kurtulacağız,alacağımız tedbirler neler ve evdeki hava nasıl temizlenir? Hemen en etkili yönteme geçelim.

Evdeki havayı temizlemek için bitkisel çözüm

Lavanta yağı
Kekik yağı
Ada çayı yağı

Buharı üzerinde kaynamış suya 7-8 şer damla lavanta yağı,kekik yağı ve ada çayı yağı ekleyelim ve ardından uygun bir yere koyalım. Bu yağlar uçucu yağ olduğu için buhar ile birlikte hemen havaya karışacaktır. Evdeki havayı kısa sürede temizleyecek ve mikropları, virüsleri yok edecektir.

Ayrıca bu bitkisel yağları bir mendile döküp hava yolu ile tenefüs etmek de mikroplara karşı etkilidir.

Tabi unutmadan bunu evde iken sürekli yapmanıza gerek yok. Bütün gün evde iseniz sosyal izalasyona ayak uydurmuşsunuz demektir. Bu durumda havada virüs ve mikrop az olacağından veya corona virüs olmayacağından bu tedbire gerek yoktur. Dışarı çıktınız, işten geldiniz veya bunun gibi sebepleriniz var ise el ve üst baş temizliğinden sonra havadaki mikrobu öldürmek için doğal yöntemlere başvurabilirsiniz..

Unutmayın ki bir tek havayı temizlemek ile virüs etkisini azaltamayız. Ellerimizi en az 20 saniye yıkamalıyız. Dışarıdan geldiysek mutlaka elbiseleri değiştirmeliyiz. Günlük olarak kıyafet değişimine özen göstermeli ve mutlaka dışarıdayken maske takmayı unutmayın.

Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz