Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Alternatif Tıp » Hamilelikte Sabah Bulantısına Çözüm

Hamilelikte Sabah Bulantısına Çözüm

Hamilelikte Sabah Bulantısına Çözüm

Kadınlar hamilelik sırasında mutlaka çok şey yaşamak zorunda. Bir çocuğu sadece dokuz ay boyunca taşımakla kalmaz, Aynı zamanda hamilelikle gelen etkilerle de yüzleşmek zorunda kalırlar. Basit bir deyişle, anneliğinizi izleyen ilk zaman çizelgesi, belki de uyku eksikliği, ruh hali değişimleri, ani istek ve kramplardan dolayı en zorlardan biridir. Bir şekilde uyumayı başarsan bile, ertesi sabah mide bulantısını hissedeceksin.

Kadınların% 60’ı, sabahları uyanır uyanmaz kusma isteğinden şikayet ediyor. Sabah hamileliğinin altı haftadan itibaren hamileliği tetiklediği ve dokuzuncu seviyeye ulaştığında en yüksek etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, annelerin, fetüsün gelişiminde önemli bir dönem olduğundan, bu sorunla başa çıkmanın bir yolunu bulmaları gerekir.

İşte sabah bulantısını nasıl önleyebileceğinize ya da etkilerini azaltacağınıza dair ip uçları..

  1. Gerekirse İşe Gitmeyi Durdurun

İşkolik iseniz, kendinizi başka bir şeyle meşgul etmenin bir yolunu bulmanız gerekir. Gerçek şu ki, sabah erken kalkmak stres seviyenizi arttırır ve sadece işi düşünmek bile mide bulantısına neden olabilir.

 

Ne kadar çok iş düşünür ve işe yoğunlaşırsanız o kadar çok bulantı hissedersiniz ve daha fazla kusmak istersiniz. Bu nedenle, vücudun dinlenmesine izin vermek en doğrusudur.

  1. Güzel Kokular Yanınızda Olsun

Hamile kadınlar genellikle hamileliğin altıncı haftası civarında duyuları yükseltir. Bu yüzden etrafınızda güzel kokular olması gerekir, çünkü çöp kokusuna yakın herhangi bir şey sizi hasta edebilir. Araştırmacılar bu etkiyi koku duyusundan sorumlu olan hormonlar oldukları için östrojenlere bağlamaktadır. Her zaman yanınızda taze limon ya da daha hafif kokulu bir oda spreyi bulundurun.

  1. Biriyle Konuş

 

Sabah bulantısı çoğu kadını mutsuzluğa sokar, bu yüzden bırakılması gereken sürekli bir duygu birikimi vardır.Tabiki partneriniz ilk önceliktir. Değilse, o zaman en iyi arkadaşınız veya dostunuz ile birşeyler paylaşın bu size çok iyi gelecektir.

  1. Su Tüketin

Dehidrasyon ayrıca hamileyken aldığınız mide bulantısı hissine de katkıda bulunur. Vücudunuz suyun% 70’inden oluşur ve bu nedenle sağlıklı kalmak için her gün gerekli sıvıların kullanılmasını gerektirir. Şimdi dalgalı tatlar yüzünden su içmek istemeyebilirsiniz, ancak birkaç tuzlu yiyecek yemeyi deneyin. İçinizdeki susuzluğun tetiklenmesini sağlayın ve bol bol su tüketin.

  1. Azar azar yemek yemelisiniz

Hormonal seviyelerdeki dalgalanma ve hamilelik sırasında değişen ruh halleri, diğerlerinden daha ağır basan önemli bir etkiye sahiptir. Bu, daha önce sevdiğiniz bir yiyecekten hoşlanmamanız anlamına gelir.. Her yiyecekte böyle olmamakla birlikte, sağlıklı beslenmekten uzaklaşmaya sebep olur. Böyle bir durumda sizin için en uygun seçenek bir anda çok az yemektir. Üç büyük öğün yemek yerine, altı küçük öğün yiyin. Bu şekilde, her zaman beslenme kotasını her zaman karşılayacak ve uyandığınızda sabahları kendinizi hasta hissetmeyeceksiniz.

  1. Zencefil deneyin

Zencefil uzun zamandır mide problemleri için harika bir çözüm olarak nitelendiriliyor. Acılara ve diğer mide-bağırsak problemlerine karşı yatıştırmaya yardımcı olur. Sabah çayınıza daima bir dilim zencefil ekleyin, mide bulandırıcı hislerinize yardımcı olacaktır.

  1. Tv ve internetten uzak durun

Çok televizyon seyretmek veya internette gezinmek mide bulantılarınızı tetiklemektedir.Özellikle parlak ışıklardan kaınmanızı tavsiye ederiz.Tv ve internet yerine farklı şeyler ile vakit geçirmeyi deneyin.

hamilelikte mide bulantısı nasıl giderilir

  1. Dikkatinizi dağıtın

Dikkatiniz dağıldığında sıkılıyorsanız veya yapacak hiçbir şeyiniz yoksa bu durumda, bebek bakımı konusundaki bilgilerinizi geliştirmek için çocuk bakımı üzerine kitap okumayı deneyebilirsiniz. Örgü örmeyi ya da bahçe işleri ile uğraşmayı deneyin.Ne kadar güzel kokulu çiçekler sizi çevrelerse, o kadar iyi hissedeceksiniz. Bu etkinliklerin tümü, kendinizi iyi hissetmeniz için ruh halinizi değiştirmek için sabah yapılabilir.

  1. Her Zaman hazırlıklı olun

Bunun anlamı, kendisini size sunan her durum için hazırlıklı olmanız gerektiğidir. Dışarı çıkarken yanınızda diş fırçası, diş macunu ve hatta gargara kullanın. Ne zaman hasta hissedeceğinizi asla bilemezsiniz ve toplumda kusmaya başlarsınız, bu nedenle bu tür şeyleri yanınıza almanız önemlidir.

  1. Mümkünse yatın ve dinlenin

Her şey başarısız olursa, bu küçük numara her zaman işe yarar. Bazen sizin için en iyi çözüm dinlenmek ve düşünmemek. Bulantı hissettiğinizde yatağınıza uzanın ve olumlu şeyler düşünün. Bu kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Yorum Yaz