Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Genel » Hamile kalmak için ne yapmalıyım Sağlıklı hamile kalmak için rehber

Hamile kalmak için ne yapmalıyım Sağlıklı hamile kalmak için rehber

Hamile kalmak için ne yapmalıyım Sağlıklı hamile kalmak için rehber

Hamile kalmaya çalışırken nelere dikkat ediyoruz.yumurtlama tarihleri, bünyenizin gebe kalmaya müsaitmi değilmi sorusu ve benzeri bir çok soru aklınıza takılıyor olabilir.Özellikle hamile kalmanın yolları nelerdir sorusu her geçen gün daha çok sorulmaktadır

Öyleyse, siz de bir aile kurmaya karar verdiyseniz ve nereden başlayacağınız konusunda bilgisizseniz (bir sürü seks yapmak dışında), size aynı konuda yardımcı olmak için buradayız.Hamile kalma takvimi hazırlamak ve hamile kalmak için adım adım bir rehber ile karşınızdayız.

 

 1. Adet döngünüzü takip edin

 

Hamile kalma dönemi haricinde , adet sürenizi takip etmek yalnızca hamile kalma şansınızı arttırmak için değil, aynı zamanda genel sağlığınız için de çok önemlidir. Bu nedenle, ilk önce, dönem tarihlerinizle ilgili bir çizelge tutmaya başlayın. Bugünlerde akıllı telefonlarda, sizin için işi yapabilen birçok uygulama bulunmaktadır. Adet döneminiz, sürenizin ilk gününden bir sonraki döngünün ilk gününe kadar hesaplanır. Her kadın için farklılık gösterdiğinden genellikle 21-35 gün arasında değişir.

 

 1. Doğru zamana odaklanın

 

Korunmasız cinsel ilişkide düzenli olarak seks yaparken, yani her 3 ila 5 günde bir yol almanın bir yolu olsa da, vücudunuzun en verimli olduğu zamanı bilmeniz gerekir. Bu nedenle, yumurtlama günlerinizi bilmek önemlidir.

 

Yumurtlama nedir?

 

Yumurtlama aslında bir yumurtanın yumurtalıktan salınmasıdır. Yumurta serbest bırakıldıktan sonra, temel amacı fallop tüpünden aşağıya inmek ve döllenme için spermi karşılamaktır. Yumurta (yumurtalık olarak da bilinir) yaklaşık 12 ila 24 saat boyunca hayatta kalır.

Yumurtlama tarihlerinizi neden bilmelisiniz?

 

Hamile kalmaya çalışırken yapabileceğiniz en büyük hata, yumurtladığınız günleri bilmek değildir. Bir kadının yumurtlama döneminde doğurgan olması çok daha muhtemeldir, bu nedenle ay içinde bu tarihleri ​​bilmeniz önemlidir.

 

Yumurtlamanın belirtileri:

 

Dikkat etmeniz gereken belirli yumurtlama belirtileri vardır:

 1. Servikal mukus kıvamını değiştirir, incelir ve gerilir. (Çiğ yumurta akı düşünün)
 2. Yumurtlama başladığında vücut ısınız en az 0,5 derece arttıkça biraz ısınabilirsiniz .
 3. En verimli günleriniz boyunca, göğüslerinizdeki ağrı ve meme hassasiyetinde de yaşayabilirsiniz.
 4. Cinsiyet dürtüsündeki (libido) daki artış yumurtlamanın en yaygın belirtilerinden biridir.
 5. Bir yumurta bırakıldıktan sonra yaklaşık 12 ila 24 saat yaşar. Bu yüzden, fırsatı değerlendirmek için, yumurtlama tarihleriniz başlamadan hemen önce düzenli ve korunmasız bir cinsel ilişkiye girmeniz önerilir.

 

Hamile kalma şansınızı arttırmak için adet döngünüzde bir çizelge yapın ve süreniz sona erdikten hemen sonra düzenli cinsel ilişkiye başlayın. Buradaki mantık spermlerin genellikle yaklaşık 2 ila 5 günlük bir ömre sahip olması, ovum salınmadan önce seks yapmanın, yumurta nihayet salındığında etrafında bir sperm olma şansını arttırmasıdır.

 

 1. Doğru cinsiyet pozisyonunu seçin

Hamile kalmak için pozisyonlar googlede en çok aranan başlıklardan biridir.Gebe kalmaya çalışırken, neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığı konusunda endişelenmek yaygındır. Bebek yapımı için en uygun seks pozisyonu ile ilgili etrafta dolaşan birçok bilgi olsa da, bunların hepsinin kocakarı hikayesi olduğundan emin olun.

 

Seks yapmak söz konusu olduğunda, en iyi pozisyon sizin ve eşiniz için en rahat ve doğal hisseden pozisyondur. Size ve eşinize iyi gelebilecek herhangi bir şey doğru cinsiyet pozisyonudur.

Deneyebileceğiniz ve yapabileceğiniz bir diğer şey de, küçük yüzücülerin yumurtaya gitmelerini sağlamak için cinsel ilişkiden sonra sırt üstü yatıp dinlenmek.

 1. Folik asit almayı ihmal etmeyin

Folik asit, hamilelik sırasında vücudunuzun daha fazla ihtiyaç duyduğu doğum öncesi bir vitamindir. Doğum kusurlarını önlediği bilinen bir gebelik süper gıdası olarak kabul edilir. Ek olarak, portakal suyu, yeşil ve yapraklı sebzeler ve taze meyveler içeren dengeli bir diyet uygulamanızda gerekir.

 1. Romantizmi ateşleyin

Çoğunlukla, çiftler gebe kalmaya çalışırken, çok fazla stres ve istenmeyen baskı alır. Önerimiz? Birlikte dinlenmek için ikinci bir balayı veya hatta bir konaklama için gezintiye çıkın.Sinirlerinizi sakinleştirin ve birbirinize bağlanın, böylece bebek yapımı bir angarya gibi gözükmeyecektir.

 

 1. Önemli diğer ayrıntılar

Pek çok çift, işleri ilerletmek için yağ kullanırken, birçok kayganlaştırıcı, insanın sperm hareketiyle karıştığı için sakıncalı olabilir. Doğal yoldan gitmenizi öneririz. Her zaman sperm dostu, doğal yağlar arayışında olun.

 

İkincisi, zaten sigarayı bırakmadıysanız, bebek sahibi olmayı düşünmeyin bile hamile kalmaya çalışıyorsanız, benzer şekilde alkol alımınızı azaltın. Sizin ve eşinizin hem sigaradan hem de alkolden kaçınması sağlıklı bir bebek dünyaya getirmeniz için çok önemlidir.

 

Dip not :Bu makale, nitelikli tıbbi tavsiye için değildir. Lütfen daha fazla bilgi için güvenilir tıbbi uzmanınıza danışın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz