Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Güzellik ve Bakım » Güçlü ve Sağlıklı Tırnaklar İçin İpuçları

Güçlü ve Sağlıklı Tırnaklar İçin İpuçları

Güçlü ve Sağlıklı Tırnaklar İçin İpuçları

Sağlıklı tırnakların kırılganlığa daha az eğilimi vardır. Tırnaklar oje ile veya parlatıcı ile iyi görünürler. Bununla birlikte, tırnak boyası, sert oje çıkarıcılar, manikür ürünleri ve temizlik deterjanları gibi ürünleri aşırı derecede kullanıyorsanız, tırnak sağlığınızı çeşitli komplikasyonlar için risk altına sokuyorsunuz. Cildiniz gibi tırnaklarınızın da nemli kalması gerekiyor.

 

Çoğu kadın, manikür yapmanın tırnak sağlığını sürdürmek için yeterli olduğunu düşünürken, diğer çeşitli faktörler ve beslenmeniz de dahil olmak üzere güçlü tırnaklara katkıda bulunur. 


Vücudunuzun tırnak sağlığını desteklemek için bol miktarda vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Ve yetersiz besin seviyeleri nihayetinde zayıf ve hasarlı tırnaklara yol açacaktır.

Ayrıca, besin eksikliği veya hijyenik olmayan uygulamalar tırnak mantarının büyümesine katkıda bulunabilir. 

 

Gecikme sadece durumunuzu daha da kötüleştireceği için derhal bir cilt uzmanını ziyaret etmeniz gerekir. Dahası, doğru tırnak bakımı ipuçlarını tercih ederseniz, tırnaklarınızın çeşitli zarar verici faktörlerden kaçınmasını ve daha uzun süre sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.

 

Güçlü ve Sağlıklı Tırnaklar İçin İpuçları

 

 1. Kuru ve Temiz Kalın

 

Hijyenik olmayan uygulamalar, birincil tırnaklara zarar veren neden olan mikroplara ve bakterilere katkıda bulunur. Onları üremeden önce durdurmalısın. Bu yüzden tırnaklarınızı temiz ve kuru tutarak hijyen sağlamak gereklidir. Tırnaklarınızı uzun süre suya maruz bırakmayın.

Ayrıca, olası hasarı önlemek için, Bulaşık yıkamadan önce uygun kalitede mutfak eldivenleri giymelisiniz. Yıkama deterjanları, tırnaklarınızı ve çevresindeki cildi önemli ölçüde parçalayabilen kimyasallarla yapılır.

 

 1. Nemlendirici Kullanın

 

Etkili bir tırnak bakımı rutini oluşturmak için yüksek kaliteli bir nemlendiriciye yatırım yapın. Güzellik uzmanları, tırnaklarınızı ve kütiküllerinizi 7/24 nemlendirmenizi önerir. Kuruluk ve pul pul dökülme tehlikelidir çünkü tırnaklarınız hassastır ve kırılmaya eğilimlidir.

Böylece, tırnaklarınızı nemlendirmek onları sağlıklı kılacak, kuruluğu önleyecektir. Nemlendirici kremlerin yanı sıra, piyasada çok çeşitli manikür yağları bulabilirsiniz. Bu yağlar, tırnaklarınızın gücünü ve parlaklığını korumak için özel olarak üretilmiştir.

 

 1. Tırnaklarınızı Sıkça Düzeltin

   

Sık tırnak düzeltmeyi seçmelisiniz. Tırnaklarınızın durumunu her üç haftada bir izlemeniz ve gerekirse güzel bir düzeltme yapmanız önerilir. Güzellik uzmanları, uzun tırnakların da kırılmaya eğilimli olduğunu ileri sürmektedir. Bu yüzden tırnaklarınızı aşırı uzamasından kaçınmalısınız.

 1. Ojeleri Kazımayın

   

Tırnaklarınızdan ojeyi kazımak sağlıksız bir alışkanlıktır. Tırnaklarınızın yüzeyini düzensiz ve pürüzlü hale getirdiği için bunu yapmaktan kaçınmalısınız. Ojeyi kazıdığınız da, tırnağınızın üst tabakası onunla çıkar.

 

 1. Tırnaklarınızı Yemeyin

   

Bazı insanlar tırnaklarını ısırmayı alışkanlık haline getirir. Tırnak etiniz ve tırnağınız tükürükle karşılaştığında, tırnaklarınız kırılgan hale getirir. Sağlıklı tırnakları korumak için, bu kaba alışkanlığı hemen terk etmelisiniz.Ayrıca tırnak yemek sağlık açısından da çok risklidir.

 

 1. Kütiküllerin Bakımı

   

Tıpkı vücudunuzun diğer kısımları gibi, kütiküllerin de dikkat edilmesi gerekir. Hassas olduklarını ve hasara yatkın olduklarını unutmayın. Ayrıca, tırnak bakım rutini esas olarak kütiküller için üretilen ürünleri içermelidir. Kuruluğu korumak için kütiküllerinize günlük olarak masaj yapmanız gerekir. Masaj için en uygun zaman, yatmadan önce yapılandır.

 1. Akrilik ve Jel Kullanmayın

   

Maalesef jel ve akrilikler tırnak dostu değildir. Sık kullanıldığında, her iki ürün de hassas tırnaklarınıza önemli zararlar verir.

Dahası, akrilik toz tırnaklarınızı önemli ölçüde pürüzlendiren sert kimyasallarla yapılır. Güzellik Salonları genellikle tırnak renklerini hızla kurutmak için jel kullanırlar. Bununla birlikte, kurutma mekanizması kütiküller ve cilt için korkunçtur.

 

 1. Renkli ojeler alırken dikkar edin

   

Tırnak renklerinin, doğal olanı en az kullanılan kimyasallarla satın alsanız bile zararlı kimyasallarla yapıldığı açıktır. Ünlü makyaj sanatçıları tırnak renkleri üzerinde parlatmayı önerir.

 

 1. Parmak Masajını Deneyin

 

Ünlü makyaj sanatçıları parmak masajının sağlıklı tırnaklar için önemli olduğunu açıkladı. Tırnaklarınızı güçlü ve parlak tutacaktır. Tüm gün aralıksız çalıştıktan sonra elleriniz ve parmaklarınız yorulur ve yatmadan önce hızlı bir masaj size iyi gelecektir.

Krem ​​veya kütikül yağı ile yapabilirsiniz. Birkaç saniye boyunca dairesel bir hareket ile cildinizin çevresine nazikçe masaj yapın. Ayrıca, düzenli masaj tırnak büyümesi için de gerekli olan hızlı kan beslemesini teşvik eder.

 

 1. Maksimum Beslenme Alın

Dengeli beslenme, sağlık sorunlarınızın çoğuna bir çözümdür. Zayıf ve pürüzlü tırnakların düzeltilmesinin vitamin ve mineraller bakımından bol yiyecekler tüketerek sağlayabilirsiniz.Çeşitli çalışmalar, kırılgan tırnakların kalsiyum eksikliğinin sonucu olduğu sonucuna varmıştır.

Süt ürünleri, kümes hayvanları, protein, tohumlar ve fındık gibi gıdalar tüketmek tırnaklarınız sağlığını korumak için gerekli beslenmeyi sağlayacaktır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
 1. Zeynep dedi ki:

  Benim tırnaklarım çok kırılıyor neden acaba

Yorum Yaz