Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Bitkisel Çaylar » Ginseng Çayı Faydaları

Ginseng Çayı Faydaları

Ginseng Çayı Faydaları

Ginseng bitki çayı faydaları

Ginseng çayı, keskin tadıyla bilinir ve ginseng bitkisinin köklerinden elde edilir. Ginseng, Japon, Brezilya, Sibirya, Peru,Çin, Kore ve Kuzey Amerika gibi ülkelerde farklı türlerde yetişir. Çoğu benzersiz özelliklere sahiptir. Çin tipi, size enerji verecek ve tazeleyecek niteliklere sahip olmasıyla bilinir. Ayrıca, daha güçlü ve faydalı bir çay hazırlamak için ginseng kökünü doğrudan bir bütün olarak veya küp şeklinde doğrayarak çay yapabilirsiniz.

Ginseng Çayı Faydaları ?

Ginseng bir uyarıcıdır, bu nedenle çay konsantrasyonu derinleştirmeye, beyin hücrelerini keskinleştirmeye ve komplikasyonları çözmeye yardımcı olabilir.

Ginseng çayı ayrıca, fiziksel ve duygusal stresi uzak tutmaya yardımcı olan ve vücudun stresli durumlarla başa çıkma yeteneğini artıran doğal adaptojeni nedeniyle bir stres gidericidir . Bu, hipertansiyon hastaları ve obsesif-kompulsif davranış kalıpları gösterenler için yatıştırıcı olabileceği anlamına gelir.

Ginseng çayı içmek sindirimi hızlandırabilir , sağlıklı bir iştah açabilir ve kolit ülser ve ishal gibi durumların iyileşmesine yardımcı olabilir.

Tip II diyabetli kişiler için yararlı olabilecek kan şekeri seviyelerini düşürür.

Cinsel sağlığı iyileştirir , Ginseng, ginsenosidler olarak bilinen aktif bileşikler içerir, bu nedenle güçlü bir afrodizyak olarak tanıtılır. Bu, erektil disfonksiyon veya zamansız boşalma sorunları olan erkeklerin cinsel yaşamının gençleşmesine yardımcı olabileceği anlamına gelir.

Ginseng çayı, bronkodilatör olarak bilindiği için astım atakları ile savaşmaya yardımcı olabilir. Bu ginseng’in büzülmüş akciğer hava kanallarını genişletebileceği anlamına gelir. Buna ek olarak, boğaz ağrılarını tedavi edebilir ve TME veya temporomandibular eklem sendromunu yatıştırabilir.

Ginseng çayı içmek sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır

Ginseng çayı, karbonhidratları doğal olarak düşürmek ve yağlanmalarını önlemek için kan şekeri seviyelerini kullanmaya başlayacaktır. Enerji ve dayanıklılık seviyelerini artıracak ve diyet yapıyor iseniz sizi zinde tutacaktır. %100 saf ve doğal çay, kilo vermek isteyen herkes için rahatlatıcı ve yatıştırıcı bir içecektir.

Ginseng çayı, Crohn hastalığının tedavisine ek olarak artrit, diyabet ve kanser gibi hastalıklarla savaşmaya yardımcı olur. Düzenli içenlerin kanser olma ihtimalinin yüzde yetmiş daha az olduğu söyleniyor.

Ginseng çayı, anemik hastalarda kan dolaşımını iyileştirmeye, kötü kolesterol seviyelerini ve hücre aktivitesini düşürmeye yardımcı olur.

Ginseng, doğada anti-inflamatuar dır, bu nedenle çay, belirli alerjileri iyileştirmeye çalışır. Aynı zamanda adet ağrısını hafifletebilen ve ateşi düşüren doğal bir soğutucudur.

Çay, öğütülmüş halde kullanıldığında kadınlarda östrojen seviyelerini etkileyecek ve menopoz sendromları ile daha iyi başa çıkmak için yükselmesine neden olacaktır. Çinko minerali ve A ve B6 vitaminlerinin varlığı nedeniyle bağışıklık sistemi güçlendirici olarak bilinir ve bu da vücudu virüslere karşı korumaya yarar.

Uykusuzluk için ginseng çayı tüketirseniz birkaç gün içinde etkisini göreceksiniz.

Ginseng Çayı Zararları ?

Ginseng çayını fazla içmek kardiyovasküler problemlere, uykusuzluğa, baş dönmesine, ruh hali değişimlerine, endişe ve iştah bozukluklarına neden olabilir. Ölçülü olarak içmek en iyisidir. Hamile ve emziren kadınların da bu güçlü içecekten kaçınmaları tavsiye edilir ve normal koşullarda bile doğru dozu almak için bir doktora danışmaları gerekir

Günde 1 bardak ginseng çayı içmenin genel olarak herhangi bir yan etkisi saptanmamıştır. Kullanmadan önce aile hekiminizden bilgi alınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz