Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Genel » Ginseng Çayı Faydaları Ve Zararları

Ginseng Çayı Faydaları Ve Zararları

Ginseng Çayı Faydaları Ve Zararları

İnsanlar yedi bin yıldan fazla bir süredir ginseng çayından sağlık yardımı alıyorlar. Diğer birçok şeyin yanı sıra zihinsel ve fiziksel stresi hafifletmeye yardımcı olabilir.

Ginseng çayının akut bir bakırım tadına sahip olduğu bilinmektedir ve ginseng bitkisinin köklerinden gelir. Ginseng, Japon, Brezilya, Sibirya, Peru veya maca, Jiaogulan, Çin, Kore ve Kuzey Amerika gibi birçok ülkede mevcuttur. Çoğu benzersiz özelliklere sahiptir. Çin tipi sizi enerjilendirmek ve yenilemek için niteliklere sahip olduğu bilinmektedir. Çay içmekle ilgileniyorsanız, toz halinde, çay poşetleri ve sıvı ekstrakt formunda bulabilirsiniz. Ayrıca, güçlü bir çay hazırlamak için kökü doğrudan bir bütün olarak veya küp şeklinde keserek de demleyebilirsiniz.

Ginseng Çayı Nelere İyi Gelir ?

Ginseng, bir uyarıcıdır, böylece ginseng çayı, beyin hücrelerini keskinleştirmenin yanı sıra konsantrasyonun derinleşmesine yardımcı olabilir ve komplikasyonların gidermesine yardımcı olabilir.

Çay aynı zamanda fiziksel ve duygusal stresi uzak tutmaya ve vücudun stresli durumlarla başa çıkma yeteneğini arttırmaya yardımcı olan doğal adaptojeni nedeniyle bir stres atıcıdır . Bu, hipertansiyon hastaları ve obsesif  kompulsif davranışsal bozukluk gösterenler için rahatlatıcı olabileceği anlamına gelir.

Ginseng çayı içmek sindirimi artırabilir , sağlıklı bir iştah verebilir ve kolik ülserler ve ishal gibi durumların iyileştirilmesine yardımcı olabilir.

Tip II diyabet hastaları için yardımcı olabilecek kan şekeri seviyesini düşürür .

Ginseng, ginsenositler olarak bilinen aktif bileşikler içerir, bu yüzden güçlü bir afrodizyak olarak desteklenir. Bu, erektil disfonksiyon veya zamansız boşalma problemleriyle erkeklerin cinsel yaşamını gençleştirmeye yardımcı olabileceği anlamına gelir.

Bu çay, bir bronkodilatör olarak bilinen astımlı ataklarla mücadele etmeye yardımcı olabilir. Bu, ginsengin, sıkışık akciğer hava kanallarını genişletebileceği anlamına gelir. Buna ek olarak, çiğ boğazı tedavi edebilir ve TME veya temporomandibuler eklem sendromunu yatıştırır.

Ginseng çayı içmek, sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır. Kullanıldığında, karbonhidratları doğal olarak düşürmek ve yağlanmalarını önlemek için kan şekeri seviyesini kullanmaya başlayacaktır. Düşük bir bel sağlamak için enerji ve dayanıklılık seviyelerini artıracaktır. % 100 saf ve doğal ginseng çayı ile zayıflamak isteyen herkes için rahatlatıcı ve faydalı bir içecektir.

Bu çay, Crohn hastalığının tedavisine ek olarak, artrit, diyabet ve kanser gibi hastalıklarla mücadele etmeye yardımcı olur. Düzenli içicilerin, kanser olma şansının yüzde yetmişden daha az olduğu söyleniyor. Çay, anemik hastalarda kan dolaşımını iyileştirmek, kötü kolesterol seviyelerini düşürmek ve hücre aktivitesini iyileştirmek için çalışır.

Ginseng, doğada antienflamatuar olduğundan, çay bazı alerjileri iyileştirmeye çalışacaktır. Aynı zamanda adet ağrısını hafifleten ve ateşi hafifleten doğal bir soğutucudur.

Öğütülmüş formda kullanıldığında çay, dişilerdeki östrojen seviyelerini etkiler ve menopoz sendromları ile daha iyi başa çıkmasını sağlar. Vücudun virüsle ilgili bulaşmalardan korunmasına gelince, çinko mineralinin ve A ve B6 vitaminlerinin varlığından dolayı bağışıklık sistemi güçlendirici olarak bilinir.

Uykusuzluk için ginseng çayı tüketirseniz, birkaç gün içinde sonuç alırsınız.

Çay ayrıca ciddi saç dökülmesinde ve baş ağrısında da faydalıdır.

Ginseng Çayının Sağlığa Zararları

Düzenli olarak çok fazla içmek kardiyovasküler problemlere, uykusuzluğa, ciddiyete, ruh hali değişimlerine, endişeye ve iştah bozulmalarına neden olabilir. Ölçülü olarak içmek en iyisidir. Hamile ve emziren kadınlara da bu güçlü içeceği içmemeleri tavsiye edilir ve normal koşullarda bile doğru dozu almak için doktora başvurmaları gerekir. Ek olarak, Amerikan ginsengi içeceği ve kafeinden de kaçınılmalıdır, çünkü bunlar sinirlenmenize neden olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz