Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Alternatif Tıp » Gevşemek ve Rahatlamak için Bitkisel Çaylar

Gevşemek ve Rahatlamak için Bitkisel Çaylar

Gevşemek ve Rahatlamak için Bitkisel Çaylar

Bugünlerde çok fazla strese maruz kalıyoruz. Strese yalnızca olumsuz, trajik veya travmatik olaylar neden olmak zorunda değildir. Günlük sıkı programınızla da stres tetiklenebilir.

Bu gibi durumlarda, gerginlik ve endişe yaşama ihtimaliniz vardır. O zaman kesinlikle bir şekilde rahatlamaya ihitiyacınız var demektir.

Sakinleşmek için sakinleştirici almak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, düzenli olarak sakinleştirici kullanıyorsanız, belirli bir doza bağımlı veya dirençli olabileceğinizin farkında olmalısınız, bu nedenle tekrar etkili olması için dozu arttırmanız muhtemeldir. Bu sağlığınız için kötü olabilir ve daha büyük strese neden olabilir.

Bu nahoş şeylerden kaçınmak istiyorsanız, size bu konuda yardımcı olabilecek bitkisel çaylardan bazılarını deneyin.

Rahatlamak için çay yapmanın ip uçları

Dinlenmek için çay yapmanın birçok yolu vardır ve ihtiyacınız olan tek şey biraz doğru zaman ve doğru bitkiler, doğru form ve doğru dozaj hakkında kısa bir derstir.

Bu konuyla ilgili bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız .Bunları yaparsanız, vücudun ve hislerin tamamen rahatlar.

Kedi otu çayı

Kediotu çayı sakinleşmenize yardımcı olabilecek en verimli çaylardan biridir. Bu çayı yapmak istiyorsanız, bir çay kaşığı kediotu kurutulmuş yaprak ve yaklaşık 250 ml kaynar suya ihtiyacınız olacak.

Hazırlık çok basittir. Kediotu yapraklarına 250ml kaynar su ilave edilir ve 15 dakika kadar bekletilir. 15 dakika sonra, çayı süzün ve ılıkken için.

Bu çayı içmek için en uygun zaman yatmadan önce bu çayı almaktır, ancak istediğiniz zaman içebilirsiniz. Günde bir kez içmekte fayda vardır.

Limonlu nane çayı

Limon otu nanesi rahatlamak için de çok faydalıdır ve tamamen güvenlidir. Sakinleştirici özellikleri sayesinde limonlu nane, doğal tıbbın bileşenlerinden biridir.

Bu çayı hazırlamak için bir çay kaşığı kurutulmuş limon otu nane yaprağı (küçük parçalara bölünmüş) ve yaklaşık 250 ml kaynar suya ihtiyacınız vardır. Bu çayı hazırlayıp tükettiğiniz gibi, kediotu çayı hazırlar ve tüketirsiniz.

Ihlamur çayı

Ihlamur çayı rahatlamak istiyorsanız son derece yararlıdır. Önceki iki çay çeşidi gibi hazırlanır ve tüketilir. Bir çay kaşığı ıhlamur yaprakları(küçük parçalar halinde kesilmiş) ve 250 ml kaynar suya ihtiyacınız vardır.

Fesleğen çayı

Fesleğen çayı sadece sakinleşmenize yardımcı olmakla kalmaz, mesane ve idrar yolu iltihabı ve solunum ve sindirim sorunları için de faydalıdır. Bu çayın tek yan etkisi olası gaz birikmesidir. Bu çayı hazırlamak için, bir çay kaşığı kuru fesleğen (küçük parçalar halinde kesilmiş) ve 250 ml kaynar suya ihtiyacınız olacak.

Fesleğen kaynar su ilave edilir ve 20 dakika kadar bekletilir. Daha sonra süzün ve ılıkken için.

Melisa Çayı

Melisa çayı genellikle depresyon ve kaygı zamanlarında kullanılmalıdır.Ayrıca gece yatmadan önce içmek sizi rahatlatacaktır. Kurutulmuş melisa yapraklarına, kaynar su ilave edilir ve 20 dakika kadar bekletilir. Daha sonra süzün ve ılıkken için.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz