Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Diyet ve Beslenme » Genç Kızlara Özel Diyet

Genç Kızlara Özel Diyet

Genç Kızlara Özel Diyet

Daha vücudunuzun metabolizma hızı yavaşlamamışken hem biraz kilo vereyim hem de daha sağlıklı bir yaşama sahip olmak istiyorum diyorsanız aşağıda sıralayacağımız önerileri şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ülkemizde maalesef 15-25 yaş arasındaki genç kızlar ve erkekler diyet konusunda en fazla yanlış bilgiye sahip kişilerdir. Sağlıklı beslenme konusunda en çok hataya onlar düşmektedir. Hâlbuki bu genç yaşlarında yaptıkları beslenme hataları, büyüme ve gelişmenin henüz tamamlanmamış olmasıyla birlikte boy uzaması, adet düzeni ve birçok vücudun gelişimiyle ilgili sorunları meydana getirmektedir. Kişinin gelişmesinin temelinin atıldığı bu döneme önemli zararlar verir.

20. yüzyılın gençler arasında en büyük sorunlarından biri olan fast food yani hazır besinleri tüketme alışkanlığı gerek kişinin sağlığı gerekse vücut hatlarının belirlendiği ergenlik döneminde çeşitli estetik sorunları meydana çıkaran önemli bir sorundur. Eğer bu konuya çok dikkat etmezseniz sizi başka tehlikelerde bekliyor.

Örneğin, daha geçen dönemlerde yazılı medyada çok sık bir şekilde karşılaştığımız sıfır bedenin özendirilmesi ve bu manken diyeti adı altında gündeme bomba gibi düşmüş ve genel olarak herkesin haberinin olduğu sağlıklı diyet listeleri dolaşıyordu. Maalesef bu hala değişmedi ve çok yaygın bir şekilde devam ediyor. Bu diyet listelerini yapanların er ya da geç sağlık sorunlarını oluşturacağını unutmamalıyız ve henüz sağlığımız yerindeyken onun değerini kaybettirecek her türlü davranıştan uzak durmalıyız.

Genç Kızlara Özel Diyet Listesi

Sabah öğünü olarak, güne bir bardak ılık su içerek başlayın. Ondan sonra masaya oturduğunuzda 1 bardak yağsız süt, 30 gram yağsız beyaz peynir, bir adet domates, 1 dilim kepek ekmeği yiyin.

Öğlen öğünü: Sabah kahvaltısından öğlene kadar arada meyve tüketebilirsiniz. Öğlen öğününde ise, ton balıklı salata ve yanında bir dilim kepekli ekmek yiyebilirsiniz. Veya bunun yerine 250 gram yağsız yoğurtla birlikte 1 porsiyon haşlanmış veya ızgara tavuk tüketebilirsiniz.

Akşam öğünü: 130 gram ızgara tavuk, balık ya da et yanında sebze haşlama veya istediğinize göre yeşil salata, onun yanında ise 4 kaşık bulgur pilavı tüketilebilir.

Bu şekilde beslenecek olursanız hem sağlığınızdan olmamış olursunuz hem de vücudun ihtiyacı olduğu besin değerlerini kolay alabilirsiniz. Bunların yanında bol bol yürüyüş yapmakta vücut hatlarınızı şekillendirmenizde kolaylık sağlayacaktır. Böylelikle daha dinç ve sıkı kalçalara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz