Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Cinsel Sağlık » Erken Boşalma Nedir? Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalma Nedir? Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalma Nedir? Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalma Nedir ?

Erken boşalma herhangi bir yaşta görülebilen erkekleri etkileyen psikolojik ve fiziksel bir sorundur. En az 1 dakikadan aşağı boşalma durumuna erken boşalma denir. Erken boşalma yaygın görülen bir durumdur.

 

Erkeklerin% 30 kadarı bu durumdan muzdariptir ve Bu % 30 luk erkekler erken boşalmaya çözüm aramaktadır. Bu utanç kaynağı olarak algılanır.Endişe etmenize gerek yok bu durum tedavi edilebilir ve evde bir uzmana gitmeden de çareler bulabilirsiniz.

Erkeklerin çoğunda, cinsel ilişki 4 dakikadan az sürdüğü, ancak daha sık 30 saniye ile 2 dakika arasında sürdüğü bilinmektedir.

Neyse ki, bunu geliştirmek ve erken boşalmanın üstesinden gelmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Sizde ; erken boşalıyorum ne yapmalıyım diyorsanız yazımızı dikkatlice okumaya devam edin.

 

 

Erken Boşalmanın Sebepleri

-Bu konudaki tecrübe eksikliği

-Erken boşalma kaygısı

-Kalıtsal rahatsızlık ( Çok nadir görülür)

-Aşırı heyecan ve uyarılma

-Depresyon

 

Size ilk tavsiyemiz ,unutmayın ki erken boşalma psikolojiktir ve bu durumu tersine çevirecek önlemler alabilirsiniz.

 

Erken boşalıyorum dogal tedavisi nedir ? Diyorsanız aşağıdaki konulara mutlaka göz atmanızı öneriyorum.

 

 1. Topikal Krem veya Sprey Kullanmayı deneyin.

Topikal kremler ve spreyler erken boşalmanın üstesinden gelmek için en sık kullanılan tedaviler arasındadır, çünkü yalnızca onları kullanan erkeklerin çoğunluğu için çalışırlar. Bunların büyük çoğunluğu , lokal anestezik olarak işlev gören bir veya daha fazla bileşen içerir. Bu bileşikler,penisi uyuşturmak için çalışır. Bu kesinlikle erken boşalma olasılığını azaltır, ancak cinsel zevkin azalmasına da sebep olabilir.

 

 1. Pelvik Taban Kaslarını Güçlendirin.

Erkeklerde erken boşalma direncini güçlendirmek için çalışan bir başka etkili egzersiz ise idrar akımını kasıtlı olarak kesmektir. Gün içinde birkaç kez bunu tekrarlamak, üretral direncini arttırır ve ayrıca erken boşalmanın üstesinden gelmeye yardımcı olur. ( Bunu pek tavsiye etmiyoruz ileride prostat problemleri doğurabilir)

 1. Durdurma Başlatma Tekniği.

 

Geri çekilme tekniği çoğu erkek tarafından bilinir ve pratikte çoğu zaman başarısız olur. Niye ? Birçok erkek durmak için zahmet etmiyor ve bu yöntem tamamen başarısız oluyor. Bu kabiliyeti mastürbasyon teknikleriyle kazanabilirsiniz. Kendinizi 3 kere orgazm noktasına getirin ve dördüncü denemede boşalın. Bunu tekrar tekrar yapmak, boşalma ihtiyacının hissedilmeden önce geçen sürenin uzatılmasına yardımcı olduğu söylenir.

 1. Sıkma Tekniğini kullanın.

Boşalma yanıtı hissedildiğinde kan akışını keserek, penis başının altındaki alanı ve penis şaftının başladığı yeri hafifçe sıkarak çalışır. İlişkiye başlamadan önce yaklaşık 30 saniye bunu yapmak, düşük teknolojili bir çözüm olarak yardımcı olur, ancak sorunu uzun süre çözemez.

 1. Prezervatif kullanın.

Bu Konuda İki çeşit prezervatif kullanabilirsiniz. ilki penisin uyarılmasını azaltmak ve dolayısıyla erken boşalma olasılığını azaltmak için ortalama kondomdan daha kalındır, diğerleri ise anestezik spreyler veya kremlerle aynı şekilde hareket eden geciktiriciler içerir. Bu prezervatiflerin düz yağlananlardan daha pahalı olması muhtemeldir, ancak erken boşalma sorununu aşmanın kesinlikle harika bir yoludur.

 1. Meditasyon Yapın.

Özünde meditasyon, ilk etapta erken boşalma sorununun önemli bir bölümünden sorumlu olan zihin üzerinde kontrol öğretir. Çoğu zaman, endişe, performans korkusu ya da stres ile başa çıkmanın en iyi yoludur.Bir Psikoloğa gözükmek her zaman iyidir.

 1. Yoğunluğunuzu Azaltın.

Eğer ilişkiye girmek size bitiş çizgisine bir sprint gibi geliyorsa, bu tam sizin sorununuz olabilir. İticileriniz ve yoğunluğunuz ne kadar hızlı olursa, o kadar hızlı boşalmanız olasıdır. Boşalmanın son hedefine daha az odaklanmaya çalışın ve asıl sevişme eyleminin tadını çıkarmaya daha fazla odaklanın. Bu aynı zamanda geri çekilme tekniğinin neden uzun vadede çalıştığını da açıklamaktadır, çünkü sinir sisteminizi rahatlatmak için eğiteceksiniz. Ereksiyon problemi olmadığı sürece, bu ipucu çoğu zaman yardımcı olabilir.

 1. Reçeteli İlaçlar.

Erken boşalıyorum ilaç tedavisi varmı ? Evet var.Eğer diğerleri başarısız olursa ve bu aslında diğer ipuçlarını denediğiniz anlamına gelirse, doktorunuza gitmek zorunludur. Erken boşalma tedavisi için işe yarayan reçetesiz ilaçlar vardır, bunlar oldukça etkilidir, ancak muhtemelen yüksek maliyetlidir.Ama yinede doktorunuz en uygun ilacı size önerecektir.

Sonuç

Erken boşalmanın nedenleri genellikle ya zihinsel veya basit bir performans kaygısı ile ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle birçok teknik, cinsel uyarılmayı ve daha sonra boşalmayı kontrol etme amacı ile gerçek zihin kondisyonunu içerir.Unutmayın her şey sizin elinizde bu sorunu panik yapmadan partnerinizin de yardımı ile kolayca aşabilirsiniz. Artık erken boşalmaya son diyoruz ama sorun ciddi ise mutlaka bir uzmana danışın.

İlginizi çekebilir Seksin Faydaları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
 1. nedim dedi ki:

  erken boşalıyorum ne yapabilirim yorumlar atarsanız sevinirim

Yorum Yaz