Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Bitkisel Yağlar » Ebegümeci Yağı Faydaları

Ebegümeci Yağı Faydaları

Ebegümeci Yağı Faydaları

Ebegümeci yağı faydaları, iltihabı azaltmak, ağrıları azaltmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek, hazımsızlığı tedavi etmek, solunum problemlerini tedavi etmek ve yaşlanma sürecini tersine çevirmektir. Diğer faydaları cilt hastalıklarını tedavi etmeyi, saç büyümesini teşvik etmeyi ve zihinsel stresi gidermeyi içerir.

Ebegümeci, güzellik ürünlerinde yaygın olarak kullanılan mor renkli, güzel bir çiçektir. Bu çiçeğin esansiyel yağı kuru ve hasarlı cildi besler. Vücut iltihabında kolaylık sağlamak için birçok bitkisel ilaç ve ürüne eklenmektedir.

 

Ebegümeci Yağının Sağlığa Faydaları

 

  1. Antiİnflamatuardır

Böcek ısırıkları, güneş yanığı, kızarıklıklar son derece tahriş edicidir ve zamanında tedavi edilmezse enfekte olabilirler. İşte ebegümeci yağı, yatıştırıcı ve iltihap önleyici özelliklerle dolu olduğu için bu rahatsızlıklara iyi gelir. Etkilenen bölgeye yağ uygulanması yarayı iyileştirir ve hasarlı cildi gençleştirir.

  1. Ağrı giderir

Ebegümeci yağı büyülü bir üründür. Çeşitli ağrıları tedavi etme potansiyeli vardır. Bu, analjezik özelliklerinden dolayı mümkündür. Bu özelliklerin, bu ağrıların neden olduğu rahatsızlığı azaltan birkaç vücut ağrısını hafiflettiği bilinmektedir. Ağrıyan bölgeye uygulayabilirsiniz ve yağ hızla çalışmaya başlar. Üstelik, sık sık baş ağrıları yaşarsanız, hafifçe masaj yapabilirsiniz, ancak migren için yararlarını gösteren herhangi bir kanıt yoktur.

  1. Bağışıklık Sistemi için

Sağlığınızın yarısının bağışıklık sistemine bağlı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Korkutucu sağlık sorunlarına neden olabilecek bakteri, serbest radikal ve enfekte hücrelerin öldürülmesinden sorumludur. Bu nedenle, onu güçlü tutmak için her türlü önlemi almalısınız.

Pek çok çalışma, bağışıklık sisteminin daha güçlü hale getirilmesinin, olumsuz etkilerden uzak oldukları için doğal ürünlerle mümkün olduğunu kanıtlamıştır. Ebegümeci esansiyel yağı bağışıklık sistemi için güvenlidir, ancak doğrudan tüketilmez.

Bağışıklık sistemini zayıflatan çeşitli bakteriyel enfeksiyonları önlemek için bitkisel ilaçlara eklenir.

  1. Hazımsızlığa İyi Gelir

Hazımsızlık, hem çocukları hem de yetişkinleri etkileyen yaygın bir sağlık sorunudur. Bunu görmezden gelemezsiniz. Ebegümeci yağının iyileştirici bileşenleri midenize de rahatlık getirir.

  1. Böbrek Taşları İçin

Yakın tarihli bir çalışmaya göre, bitkisel ilaçlara eklenen ebegümeci yağı ile böbrek taşları ya da diğer sorunlar tedavi edilebilir. Böbrek taşlarını eritmek için doğrudan kullanmak gerektiğine dair hiçbir kanıt bulunmadığını belirtmek gerekir. Bunu yapmaktan kaçının.

6.Solunum Sorunları için Etkili

Ebegümeci esansiyel yağı nın solunması göğüs tıkanıklığını ve diğer solunum problemlerini tedavi edebilir. Solunum yollarını temizlemek için gerekli olan eksplorasyonun arttığı bilinmektedir. Anti-enflamatuar bileşenleri, boğazları ve bezleri yatıştırır ve hızla iyileşmeye yardımcı olur.

  1. Uykusuzluk için Ebegümeci Esansiyel Yağı

Birçok faktör uykusuzluğa neden olur. Uzmanlar, ebegümeci esansiyel yağını solumak veya dinlendirici bileşenler içerdiğinden başınıza masaj yapmak için önerebilirler.

  1. Yaşlanma Karşıtı

 

Ebegümeci yağı, erken yaşlanma ile ilgili faktörlerle mücadele eden bileşenlere sahiptir. Yaşlı cildi tedavi etmek eşit derecede etkilidir. Gevşek cildi sıkılaştırır ve ince çizgileri ve kırışıklıkları tedavi etmek için yeterli nem sağlar. Bu mucizevi özellikleri nedeniyle, birçok güzellik markası şimdi güzellik ürünlerine ebegümeci yağı ekliyor.

  1. Ebegümeci Yağı Cilde Faydaları

Yaşlanmanın yanı sıra, ebegümeci esansiyel yağı ile tedavi edilebilen egzama, akne, sivilce, cilt pigmentasyonu vb. Gibi birçok cilt hastalığı vardır. Birkaç damla ile yapılan yumuşak bir masajın, cildin derinlemesine girdiğinden ve genç ciltle sonuçlanan hasarlı hücreleri gençleştirmesinden dolayı, cilt için etkili olduğu söylenir. Her cilt tipine uysa da, aşırı hassas ciltlerde uygulamadan önce dermatoloğa danışmanız önerilir.

  1. Ebegümeci Yağı Saç Büyümesini Destekler

Saçınızı normalden daha hızlı büyütmek istiyorsanız, ebegümeci esansiyel yağını bir taşıyıcı yağ ile eklemeyi denemelisiniz. Bu yağın kombinasyonu ile yapılan yavaş ve nazik masaj, kan akışını hızlandıracak ve hızlı saç büyümesini sağlayacaktır. Bu karışımla yağlamanın saç dökülmesini de önlediği söylenir. Düzenli yağlama kuru ve hasarlı saçlara hayat verir.

  1. Psikolojik Sağlık İçin

Birçok çalışma ebegümeci esansiyel yağının solunmasının beyin sinirlerini ve zihinsel stresi azaltabileceğini kanıtlamıştır. Solunması, depresyon ve endişe düzeyini azaltır, ancak aşırıya kaçmayın.

Ebegümeci Yağı Zararları

 

Yağın olumsuz bir etkisi olmamasına rağmen, yine de onları makul bir oranda kullanmanız önerilir. Bu nedenle, doğrudan tüketmekten kaçının ve her zaman su ekleyin. Hamile anneler sadece doktorlara danıştıktan sonra kullanmalı ve çocuklardan uzak tutun.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz