Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Cinsel Sağlık » Düzenli Cinsel İlişkiye Girmenin Faydaları

Düzenli Cinsel İlişkiye Girmenin Faydaları

Düzenli Cinsel İlişkiye Girmenin Faydaları

Özellikle düzenli seks yapmak, bağışıklık sağlığını teşvik etmek, kan basıncını kontrol altına almak, sağlıklı bir kalbi korumak, orta kalorileri yakmaya yardımcı olmak, ağrıyı hafifletmek, testosteron seviyelerini iyileştirmek, prostat kanseri riskini azaltmak, iyi uyku hali sağlamak, mesaneyi iyileştirmek gibi şaşırtıcı sağlık yararlarıyla gelir, uzun ömürlülüğü artırır ve beyninizi keskin tutar.

 

Bununla birlikte, düzenli cinsel aktivite size zevkli bir egzersizden çok daha fazlasını verir, çünkü sizi cesaretlendirecek çok sayıda sağlık yararına sahiptir.Peki cinselliğin faydaları nelerdir ? Sık sık ilişkiye girmenin faydaları nelerdir daha derinden bakalım

 

Seksin Faydaları

 

  1. Bağışıklık sağlığına iyi gelir

 

Araştırmalar, haftada en az bir veya iki kez seks yapan kişilerin, immünoglobulin A olarak bilinen daha yüksek bir immün modülatör seviyelerine sahip olduğunu bulmuşlardır.Bu önemli immünoglobulin, vücutta ilk savunma hattın dan biri olarak işlev görür.Buda  enfeksiyonlara karşı güçlü olmanızı sağlar.

Bu nedenle, seks yapmak bağışıklık sistemini güçlendirir.

 

  1. Kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olur

 

Her iki cinsiyette de yüksek tansiyonun kontrolünde cinsel ilişkiye girmek faydalı olsa da, cinsel uyarılmayı takiben nitrik oksit sentezindeki daha büyük artış nedeniyle erkekler daha fazla yarar görebilir. Nitrik oksit vücutta bulunan ve kan damarlarının gevşemesine yardımcı olan ve kalbin pompalama basıncını azaltan önemli bir bileşendir. Bu nedenle, kalp atışınız hareket sırasında artacak gibi gözükse de, bunun uzun vadeli yararı kan basıncının daha iyi kontrol edilmesidir.

 

  1. Düzenli cinsel ilişkiye girmek kalp sağlığına iyi gelir

 

Özellikle, cinsel ilişkiye girmek stres hormonu kortizol seviyelerini azaltma üzerindeki etkisi, ana belirleyicilerden kan basıncını ve kalp atış hızını arttırmasıdır. Kontrol altında tutulması kalbin en iyi şekilde çalışması için elverişli bir ortam yaratır. Düzenli seks yapmak kalp ritmini korur ve kan akışını normal seviyelerde olmasını sağlar.

 

  1. Düzenli Seks Yapmak Kalorileri Yakmanıza Yardımcı Olabilir

 

Araştırmalar, cinsel ilişki sırasında erkeklerin dakikada 4 kalori, kadınların ise dakikada 3 kaloriyi yaktığını ortaya koymuştur. Kalori yakmanın en kolay ve en zevkli yollarından biri düzenli seks yapmak tır.Ayrıca  cinsel aktivitenin, vücudun çekirdek ve glute gibi denge ve esneklik kaslarının birçoğunu çalıştırdığı ve işlem sırasında bu kasları sağlamlaştırmanıza yardımcı olduğunu unutmayalım.Seks yapmadan önce ağzınıza bir parça çikolata atmayı unutmayın

 

  1. Düzenli cinsel ilişki ağrılara iyi gelir

 

Cinsel aktivite, orgazm dan sonra üretilen endorfin artışı nedeniyle çok etkili bir doğal analjezik olarak çalışır. Bunlar, sadece kısa bir süre için de olsa, ağrı etkilerini önlemeye yardımcı olan oksitosin, serotonin ve dopamini içerir.

 

  1. Testosteron Düzeylerini Geliştirir

 

Testosteron, seks aktivetinizin en güçlü göstergelerinden ve belirleyicilerinden biridir; testosteron yükselmesi sizde daha da fazla seks yapma isteği uyandırır.Bu vücutta orantılı çalışır testosteron seviyelerini düzenler.

 

 

  1. Düzenli seks yapmak Prostat Kanseri Riskini Azaltır

 

Ayda 16 kereden daha fazla orgazm olan erkeklerin, daha az orgazm olan erkeklerle karşılaştırıldığında% 20 oranında prostat kanseri gelişme şansının azaldığı tespit edildi. Ayda 16 kere cinsel ilişki zor olsada fark lı yöntemler vardır.Orgazmın yararları prostat üzerinde oldukça etkilidir.

 

  1. İyi Uykuyu Destekler

Neden seks sonrası ilk içgüdünün kucaklaşmak ve uyumak olduğunu biliyormuydunuz? Bunun nedeni, samimiyet veya aşk hormonu olarak da bilinen oksitosin hormonudur. Bu hormon, muhtemelen anne içgüdülerinden dolayı kadınlarda daha yüksek miktarlarda üretilir.Oksitosin, salınan diğer endorfinler ile birlikte mutluluk, rahatlama ve nihayetinde uyku hissi verir.Orgazmın faydaları arasında iyi uyku en başta gelir

 

  1. Mesane Kontrolü ve Sağlığını Geliştirir

 

Üriner inkontinans, yaşlı nüfusun büyük bir yüzdesini etkilemekte, 3 kadından 1’i ve 5 erkekten birini etkilemektedir. Bununla birlikte düzenli cinsel aktivite, pelvik taban kaslarını eğitmeye, mesaneyi yerinde tutan (prolapsları önleyen) güçlü destekleyici yapılara ve ayrıca mesane kontrolünü ve boşalmasını düzenlemeye yardımcı olur.

 

  1. Düzenli seks yapmak ömrü uzatır

 

Düzenli seks yapmak aynı zamanda öncelikle uyku sırasında üretilen vücudun kilit yaşlanma karşıtı hormonu olan büyüme hormonunun sentezine yardımcı olur.

 

 

Sonuç

 

Daha fazla seks yapmak için gerçekten bir nedene ihtiyacın var mı? Seks, bize sadece sağlık için değil aynı zamanda zevk için de gereklidir.Çoğu yetişkin, seksin faydaları nı bilmeden haftada birkaç kez cinsel aktiviteye maruz kalır ve bu kadar çok şey kazandığını bilmez. Artık seksin faydaları nedir biliyorsunuz.

 

İlginizi çekebilir  Erken boşalma Nedir ?

 

İlginizi Çekebilir  doğal yoldan göğüs büyütme

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz