Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Bitkisel Yağlar » Dulavrat otu Yağı faydaları

Dulavrat otu Yağı faydaları

Dulavrat otu Yağı faydaları

Dulavratotu Yağı faydaları

Dulavratotu Yağı faydaları arasında cilt sağlığının korunması, kanseri önleme, solunum koşullarının hafifletilmesi, böbrek fonksiyonlarının iyileştirilmesi ve artritik hastalıkların yönetiminde yardımcı olma yer alır. Diğer sağlık yararları arasında diyabetin yönetilmesi veya önlenmesi, karaciğer fonksiyonuna yardımcı olmak, saç sağlığını teşvik etmek, çok çeşitli bakteri, mantar ve virüslere karşı korunma sayılabilir. Dulavratotu Yağı ayrıca, Crohn hastalığı ve Ülseratif Kolit semptomlarını azaltmanın yanı sıra kan basıncını düzenlemeye yardımcı olur.

Dulavratotu Yağının Sağlığa Faydaları

 1. Cilt sağlığını korumak için kullanılabilir

 

Dulavratotu yağı, pek çok bitkisel yağlar gibi, yağ içeriği yüksek, E Vitamini ve birçok antioksidan bileşik içeren mükemmel nemlendiricidir. Buda kuru cilt koşullarını tedavi etmeye yardımcı olur, güneşten gelen UV hasarını yansıtır ve güneş ışığına aşırı maruz kalmadan kaynaklanan oksidatif hasarı giderir. Anti-oksidanları kırışıklıkları önlemeye, erken yaşlanmaya ve cildin mükemmel bir durumda kalmasına yardımcı olabilir .

 

 1. Kanseri Önlemeye Yardımcı Olabilir

 

Yüksek E Vitamini içeriği sayesinde cilt kanserlerini azaltmaya yardımcı olmak için oldukça etkilidir . Dulavratotu yağı, tanen, çeşitli flavonoidler ve kanser önlenmesinde rol oynayan diğer bitkisel bileşikler bakımından zengindir.

 

 1. Solunum Yollarını Yatıştırmaya Yarar

 

Dulavratotu yağı soluyarak alınması solunum yolu hastalıkları ve göğüs soğukluğu, burun tıkanıklığı ve hatta iltihaplı boğazlar gibi soğuk algınlığı semptomlarını hafifletmek için mükemmel bir yoldur. Yağ, yatmadan önce rahat nefes alamama durumunda ,uyumanıza yardımcı olmak için kullanılabilir. Aynı zamanda sinüs basıncını hafifletmeye ve mukus sekresyonunu azaltmaya yardımcı olabilir, bu da prosesteki öksürüğü azaltır

.

 1. Böbrek Fonksiyonunu Geliştirmeye Yardımcı Olun

 

Dulavratotu yağı idrar çıkışı ve böbrek verimliliğini arttırmaya yardımcı olan diüretik özelliklere sahiptir. İdrardaki su bazlı metabolitlerin zamanında çıkarılması, böbrek aparatında kristalleşen bir oksalat kalıntısı olasılığını önemli ölçüde azalttığı için, böbrek taşı oluşumunu engeller.

 

 1. Artrit Hastalığı Yönetiminde Yardım

 

Artrit hastalığı, etkilenen eklemlerde genellikle kronik ağrı ve hassasiyetle sonuçlanan bir hastalıktır. Dulavratotu yağı gibi antienflamatuar ajanları kullanan tedavilerin nedeni budur. Etkilenen eklemlere topikal olarak uygulandığında, hastalıkla ilişkili ağrı ve şişmenin şiddetini önemli ölçüde azalttığı gösterilmiştir.

 

 1. Diyabetin Önlenmesi veya Yönetilmesine Yardım Edin

 

Dulavratotu yağı bağırsak ve bağırsak sağlığını iyileştiren, glikoz emilim hızını yavaşlatan, insüline sinyal gönderen ve şekeri işlemek için gereken miktarı azaltan, prebiyotik bir lif olan inulin olarak bilinen bir bileşik bakımından zengindir. Dulavratotu yağı periferik nöropati (uyuşukluk) ve retinopati (görme bozulma) gibi diyabetik komplikasyonların olasılığını en aza indirmeye yardımcı olur.

 

 1. Karaciğer Fonksiyonu ile Asist

 

Karaciğer, zararlı toksinlerden sizi korumaktan sorumlu olan önemli bir organdır, ancak zaman zaman bunalmış olabilir. Karaciğer enzimleri yükselir, olması gerektiği gibi çalışmaz ve bu organın karaciğer yetmezliğine veya iltihabına neden olmaya başlar. Dulavratotu yağı, enzim seviyelerini sıfırlayarak ve oksidatif stresi azaltarak karaciğer sağlığını desteklemede etkilidir. Dulavratotu yağı toksik ağır metallerin kandan uzaklaştırılmasında etkilidir. Buda karaciğeri zinde tutar.

 

 1. Dulavratotu Yağı Saça Faydaları

 

Dulavratotu yağı,saçın büyüme fazını uyarmaya yardımcı olur ve saç derisine kan akışını iyileştirir, böylece oksijen ve gerekli besinlerin hedefe ulaşmasını sağlar.Oksidatif stresin saç dökülmesine, erken ağarma ve düşük kaliteli saçlara neden olan foliküller üzerindeki etkisini azaltır. En iyi sonuçları almak için saç derisine masaj yapıp farkı zamanla görün.

 

 1. Antimikrobiyal Özelliklere Sahiptir

 

Dulavratotu yağı, çeşitli bakterileri, mantarları ve virüsleri öldüren, ancak insan bağışıklık hücrelerine zarar vermeyen özelliklere sahiptir. Dulavratotu yağı, hem içte hem de dışta kullanılabilir, böylece iyileşmeyi hızlandırır ve mikrobiyal kolonizasyonu azaltır, açık yaralar için faydalıdır. Dişeti sağlığının korunmasına ve dişlerin temiz tutulması, plak birikimlerinin ve bakteri üremesinin azaltılmasına yardımcı olur.

 

 1. Crohn Hastalığı ve Ülseratif Kolitin Belirtilerini Azaltmaya Yardımcı olur

 

Bu hastalıkların her ikisi de, gastrointestinal sistem parçalarının iltihaplanmasına neden olur, fakat en yaygın olarak kalın bağırsak noktasındadır. Sonuç olarak, gıdaların iyi sindirilememesi kabızlık veya daha sık ishal, sık gaz ve gaz basıncı, dışkıda kan ve ağır vakalarda bile kanser sonucu kramplar olmaktadır.

Dulavratotu yağı, enflamatuar süreçleri azaltarak semptomların sıklığını ve şiddetini azaltabilir.

 

 1. Tansiyon Düzenlemeye Yardımcı Olur

 

Dulavratotu yağı, damarlarda damar genişletici etkisi olan potasyum gibi minerallerin yanı sıra kan damarı duvarı esnekliğini korumaya yardımcı olan birçok bileşiğe sahiptir. Geniş antioksidan profili ayrıca, damar basıncının olumsuz yönde etkileyebileceği ve artan felç ve kalp krizi riskine yol açabilecek damar duvarlarının plak birikmesini önlemeye yardımcı olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz