Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Alternatif Tıp » DİŞ AĞRISINA NE İYİ GELİR? NASIL GEÇER?

DİŞ AĞRISINA NE İYİ GELİR? NASIL GEÇER?

DİŞ AĞRISINA NE İYİ GELİR? NASIL GEÇER?

Diş ağrısı nasıl geçer? Diye kendi kendine soranlara özel olarak bu içeriği paylaşıyoruz. Diş ağrısının nasıl geçeceğine dair ip uçları vererek sizleri bilgilendireceğiz. Diş ağrısına ne iyi gelir diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Diş ağrısını ev ortamında geçirmek için birçok yöntem bulunmaktadır.

Diş ağrısına iyi gelen yöntemler, sizler için derlendi.

Hiç beklemediğimiz bir anda gelen diş ağrısına çözüm yolları araştırması herkes tarafından yapılır. Herkes tarafından diş ağrısına iyi gelecek tedavi yöntemleri araştırılmaktadır. Diş ağrısı, her zaman insanlara büyük bir sıkıntı yaşatabilir. Diş ağrısının olmasıyla beraber günlük hayatta sıkıntılar da beraberinde gelir.
Tükettiğimiz yiyeceklerden olan şeker ve çikolata dişlerimize direkt olarak zarar verir. Bundan dolayı da bu gibi yiyecekleri her ne kadar azaltırsak bizler için o kadar iyi olur. Diş ağrısını hiç beklemediğiniz bir zamanda, besin tükettiğiniz sırada veya gece uyuduğunuz esnada meydana gelebilir. Bu diş ağrısı zaman geçtikçe sizleri bezdirebilir. Bu gibi durumlarda diş ağrısını geçirecek yöntemleri araştırmaya başlayabilirsiniz. Diş ağrısı nasıl giderilir? Sorusuna cevap olarak bazı yöntemleri sizlerle paylaşacağız.

DİŞİNİZİ FIRÇALAMAYI AKSATMAYIN

 

Dişlerinizde herhangi bir çürük meydana gelmişse ve yemiş olduğunuz besinden ortaya çıkan kırıntılar çürük dişinize etki ediyorsa, ağrıya sebebiyet verebilir. Ağrı olan dişinizin güzel bir şekilde temizlenmesi için dişlerinizi fırçalamanız büyük fayda olacaktır. Dişinizi günün belli zamanlarında düzenli olarak fırçalamanız zaten önemli bir detaydır. Aksi halde dişlerinizle alakalı sağlık sorunlarınız sadece ağrı hissiyatı ile kalmayabilir.

GARGARA YAPARAK DİŞ AĞRINIZI HAFİFLETİN

Gargara yapmanız da dişinizdeki ağrıyı hafifletme de yardımcı olacaktır. Sirkeli su ve tuzlu suyu karıştırmanızın ardından ağzınızda gargara işlemini gerçekleştirin. Diş ağrısına uyuşturucu etkisini gerçekleştirerek, sizleri rahatsız eden bu ağrının hafifletilmesine yardımcı olacaktır. Sirkeli su ve tuzu gargara yapmanız adeta bir dezenfekte etkisi yapar. Bundan dolayı da dişiniz de rahatlama meydana gelecek ve bazı mikroplardan arınabilecektir.

BUZ UYGULAMASI İYİ GELEBİLİR

 

Diş ağrınızın geçmesini sağlayacak yöntemlerden bir tanesi de buz uygulamasıdır. Buzu alın ve dişinizin ağrı hissettirdiği noktaya uygulayın. Geçici olacak bir şekilde diş ağrınızda hafifleme yaşanacaktır.

KARANFİL YA DA KARANFİL YAĞI ŞİFA OLABİLİR

Antiseptik bir özelliğe sahip olan karanfil yağını ağrı hissettiğiniz dişinize sürün. Karanfil yağı birçok diş macununun içeriğinde de bulunmaktadır. Diş ağrısına yönelik tedavi edici bir özelliği olduğu bilinmektedir. Karanfili ise ağrı hissettiğiniz dişinizin üzerine koyun ve ardından hafif bir şekilde baskı uygulayın. Bu uygulamayla beraber dişinizde uyuşma etkisi meydana gelecektir. Diş ağrınızda azalma hissetmeniz mümkündür.

SARIMSAK ŞİFA OLABİLİR

Ağrı hissettiğiniz dişinizin üzerine sarımsak koyarak oradaki bakterilerin yok olmasını sağlayabilir ve böylelikle ağrı hissiyatınızda azalma olduğunu hissedebilirsiniz. Sarımsağın bakterileri ortadan kaldırma özelliği olmasından ötürü ağrıda azalma meydana gelecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz