Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Sağlık Haberleri » Corona Virüs Ve Diğer Solunum yolları Enfeksiyonlarını Nasıl Önleyebilirim

Corona Virüs Ve Diğer Solunum yolları Enfeksiyonlarını Nasıl Önleyebilirim

Corona Virüs Ve Diğer Solunum yolları Enfeksiyonlarını Nasıl Önleyebilirim

Grip ve diğer solunum yolu enfeksiyonlarından kaçınmak için atmanız gereken adımlar sizi Corona virüsten korumanıza yardımcı olacaktır.

  • Ellerinizi genellikle öksürdükten veya hapşırdıktan sonra 20 ila 30 saniye boyunca sabun ve ılık suyla yıkayın. Akan suya erişiminiz yoksa, en az% 60 alkol olan alkol bazlı bir el temizleyicisi kullanın.
  • Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.
  • Hasta olan veya hasta olan biriyle temas halinde olan insanlardan uzak durun.
  • Makyaj, yiyecek, bulaşık veya yemek kaplarını paylaşmayın.
  • Astımınızı kontrol altında tutmak için günlük astım ilaçlarınızı alın.

Mevsimsel alerjiler alerjik astımı olan insanları etkileyebilir . Polen alerjileri sizin için astım semptomlarını tetiklerse, astım ataklarını veya saldırılarını önlemek için alerjilerinizi kontrol altında tutmak için alerji tedavi planınızı takip ettiğinizden emin olun.

Şu anda kendinizi korumanın en önemli yolu astımınızı kontrol altında tutmaktır. Astımınız kontrol altında değilse, hemen doktorunuza danışın..

Yeni Corona virüs için aşı yoktur. Henüz yapmadıysanız grip aşısı yapın – kendinizi gripten korumak için çok geç değil. Grip mevsimi Mayıs ayı kadar sürebilir.

Kendinizi hastalığa karşı korumak için maske takmak çoğu uzman tarafından önerilmez. Sadece hasta olan insanlar veya hasta olanların bakıcıları maske takmalıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz