Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Çocuk Sağlığı » Çocuklarınızı Sağlıklı Yapacak 10 Süper Gıda

Çocuklarınızı Sağlıklı Yapacak 10 Süper Gıda

Çocuklarınızı Sağlıklı Yapacak 10 Süper Gıda

David Brower bir zamanlar “Dünyayı atalarımızdan devralmıyoruz, çocuklarımızdan borç alıyoruz” dedi. Nesillerimizin sağlıklı kalması için çocuklarımızı da sağlıklı tutmamız gerekiyor.Çocuklarımızın temel yemekleri çok miktarda abur cubur içermektedir. Sebzelerin ve meyve sularının yemeklerine dahil edilmesi çok azdır, bu da çocukta ciddi sağlık ve gelişimsel sorunlarla sonuçlanır.

Genel sağlık ve ilerlemelerini iyileştirmek için belirli besleyici gıdaları öğünleine eklememiz kesinlikle gereklidir. Bu yazıda, çocuğunuzun refahı için ideal olan ve kesinlikle büyüme ve gelişme potansiyellerine ulaşmalarını sağlayacak 10 sağlıklı ve besleyici gıdaların bir listesini verdik.

Yulaf ezmesi

Beyaz yulaf olarak da bilinir, yulaf ezmesi iki çeşittir. Çoğu aktarlarda ve büyük marketlerde yaygın olarak bulunan yulaf ezmesi, iyi bir yemek veya yuvarlak bir yemek olarak satılır. Her iki seçenekte de yulaf kalitesinin standardı kalır ancak öğütülme şekilleri değişir. Yulaf ezmesi, çocuklarınız için mükemmel bir kahvaltı seçeneğidir. Lif oranı yüksek, bu yemek anti-oksidanlarla doludur ve bağışıklık sistemini muazzam biçimde yükseltir. Kilo vermeyi de önleyen bu süper besin aynı zamanda mükemmel bir vitamin kaynağıdır. Yulaf ezmesi sindirimi kolaydır ve çocuklarınızdaki enerji düzeylerini arttırmak için idealdir.

 

Yoğurt

Çoğu çocuk hazır yoğurt ve meyveli yoğurt adı adı altında satılan ürünleri sever. Ancak evde yoğurt yapılan yoğurt bambaşkadır. Yoğurdun kalorisinde son derece düşüktür. Yoğurtun başlıca sağlık yararlarından biri de kalsiyumdur. Kalsiyum bakımından zengindir, yoğurt çocuğun kemiklerinin korunmasına yardımcı olur. Bu şaşırtıcı ve lezzetli probiyotik, salata sosları veya meyve salataları,yemek sosları, ayran vb. daha pek çok amaç için kullanılabilir. Yoğurt da protein açısından aşırı derecede yüksektir, bu da çocuğun kaslarını güçlendirir ve çocuğun karnını tok tutulmasını sağlar.

Yumurta

Haşlanmış yumurta, yine de, çocuklarınızın öğünlerine dahil etmeniz gereken başka bir besleyici süper besindir. A, B2, B12 ve E vitaminleri açısından zengin olan yumurta, çocuğun büyümesine yardımcı olan sağlıklı beslenme için mükemmel bir kaynaktır. Yumurtalar ayrıca vücut için hayati önem taşıyan demir, çinko ve fosfor gibi minerallerle doludur. Yüksek protein, yumurtalar antioksidanlarda da kanser riskini önler ve keser. Dilimlenmiş birkaç domates, mantar ve peynir ekleyin ve çocuğunuza sağlıklı bir öğün yedirmek için şahane bir yemek hazırlayın.

Ispanak

Temel reisin en sevdiği yemek ıspanak, demir ve K vitamini bakımından yüksektir. Bu bitki, kanın kalitesini geliştirme kabiliyetine sahiptir ve ayrıca enerjiyi geri kazandırır ve çocuğun canlılığını arttırır. Ispanak çocukta sağlıklı bir sindirim sistemi geliştirmeye yardımcı olur. Ayrıca gözlerin görme duyusunu geliştirir, kan basıncını korur ve çocuğun tüm gücünü arttırır. Sağlıklı gelişme ve büyüme için çocuğunuzun öğünlerine ıspanak eklenmesi kesinlikle gereklidir.

Fesleğen

Sindirim sistemi için inanılmaz bir süper yiyecek olan fesleğen, avrupada pişirme için baharat olarak sıkça kullanılan bir bitkidir. Kalori otundaki bu düşük, mükemmel bir anti oksidan, anti bakteriyel ve anti-inflamatuar gibi davranır ve ayrıca çeşitli hastalıkları önlediği bilinir. Vitamin ve mineral açısından zengin olan fesleğen, A, C ve K vitaminleri bakımından zengin olup sağlıklı beslenmek için bakır, demir, magnezyum ve Omega 3 yağlarından oluşur. Orta soğuk algınlığı rahatsızlıklarında ve öksürük şuruplarında önemli bir bileşen oluşturur. Taze fesleğen yaprağı tüketimi düzenli olarak bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

Fındık,ceviz, badem, antep fıstığı vb.

Proteinler, lifler ve gerekli yağlarla dolu bu çerezler yemekler arasında bulunması gereken şaşırtıcı ve atıştırmalıktır. Badem, ceviz, fındık, ceviz, antep fıstığı çeşit çeşit olan bu çerezler çocukları vermelidir. Cildinize ve iyileşmekte olan yaralara yardımcı olarak görme yetinizi artırmak için bilinen fındık, mineraller açısından zengin, anti oksidanlardır ve ayrıca beyin gelişimi için mükemmeldir. Bu süper besin, besleyici, sağlıklı bir atıştırmalıktır ve yağ dolu cipslere ve kurabiyelere mükemmel bir alternatiftir.

Balık

Balık Omega 3 ve yağ asitleri açısından zengin bir yemektir. Bir çocuğun beyin gelişimi ve görme duyusunun gelişimi için balık  gereklidir. Yüksek protein içeren bu ağız sulandıran balık kas ve kemik gelişimine yardımcı olur ve aynı zamanda büyüyen çocuklarda yaraların iyileşmesini hızlandırır. Çocuklarına balık tutmayı öğreten babalar, çocuklarının diyetlerine balık eklemeyi de sağlamalıdırlar. Balık yemeği, gelecekte çocukların belirli yetişkinlik hastalıklarına yakalanmasını önlemektedir.

Fasulye

İşte yine süper ve lezzetli bir sebze. Fasülye, kas gelişimine yardımcı olan ve çocuğun gücünü artıran yüksek protein kaynağıdır. Optimum sağlık için en iyisi tavsiye edilen fasulye folik asitte de yüksektir, mükemmel bir lif kaynağıdır, uygun büyümeyi teşvik eder ve kan şekeri seviyelerini korur. Fasulye ayrıca, iltihaplanma ve oksitlenmeye karşı koruma sağlayan anti-oksidanlar bakımından zengindir. Kolay ve çabuk pişirilebilecek fasulye, çocuklarınız için harika bir yemektir.

Meyveler

Mükemmel bir vitamin ve mineral kaynağı, meyveler lif açısından yüksektir ve iyi sindirimi teşvik etmek için mükemmeldir. Meyveler ayrıca belirli kanserlere karşı korur. Çocuklardaki kabızlık, kuru ot, kayısı ve erikler gibi bazı meyveler yardımıyla rahatlatılabilir. Meyve tüketimi, çocukların performansını akademik olarak artırdığını göstermiştir.Ayrıca kışın meyve tüketimi kış hastalıklarına karşı bağışıklık için çok önemlidir

Havuç

Göz’de görmeyi geliştiren önemli bir sebze, havuç da kan dolaşımı için çok iyi bir sebze. Bu kök sebzeler A vitamini bakımından da zengin. Bağışıklığı artırmak, kanseri önlemek, sindirimi ve kabızlığı önlemek için biliniyor. Kas dejenerasyonunu önlemek için bilinen havuçların da gece körlüğünü önlediği bilinmektedir. Havuç dişetleri uyararak ve tükürük üretimini arttırarak diş hijyenini geliştirir. Bunlar ayrıca bağırsak solucanlarını ortadan kaldırmada yardımcı olurlar.

Bu nedenle, bu 10 süper gıdalar çocuğunuzun beslenmesinde mecburidir. Büyümeyi teşvik etmekten, hastalıkları ve hastalıkları önlemek için, bu gıdalar çocuğunuzun mükemmel sağlığını ve refahını teşvik edecektir. Çocuklarınızı sağlıklı genç kalmaları, gelecekteki yaşamları için yapacağınız en iyi yatırım bu gıdaları tüketmelerini sağlamak olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz