Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Güzellik ve Bakım » Cilt ve Saçlar İçin B Vitamini Maskesi

Cilt ve Saçlar İçin B Vitamini Maskesi

Cilt ve Saçlar İçin B Vitamini Maskesi

B vitamini güzellik ve saç bakımı konusunda oldukça büyük bir yer kaplamaktadır. Vücut için olan faydaları arasında, metabolizmanın doğru ve düzgün bir şekilde çalışması ve hücrelerin yenilenmesi bulunmaktadır.

B vitamini genellikle vücutta depolanan bir vitamin türü değildir. Bu vitamin vücudun gelişmesini, çeşitli sinir ve sindirim sistemlerinin doğru bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. B vitamini eksikliği bulunan kişilerde aşırı sinir, yorgunluk, sindirim sisteminin düzgün bir şekilde çalışmaması, vücutta iltihaplanmalar görülmektedir. Bu yüzden vücudun ihtiyaç duyduğu şekilde düzenli olarak B vitamini alımı yapılmalıdır.

Saç İçin B Vitamini Maskesi

Bu maskenin düzenli olarak uygulanması sonucunda saçın beslenmesi ve hızlı bir şekilde uzaması gözle görülür şekilde fark edilmektedir. Bu maske için malzemeler; 1 çay bardağı kadar su, yaklaşık 1 yemek kaşığı kadar sinameki, 1 kapsül B vitamini, 2 yemek kaşığı kadar tatlı bademin yağı gereklidir.

Bu malzemeleri herhangi bir cezvenin içine koyarak kaynatın. Ardından dinlenmesi için ağzı kapalı bir şekilde bekletin. Yaklaşık 5 dakika dinlenmesini bekledikten sonra süzün. Maskeyi uygulamadan önce saçlarınızın temiz olmasına dikkat edin. Maskeyi tüm saça uygulayarak yaklaşık 1 saat kadar bekletin. Bu maskeyi haftada 1 kez olmak üzere düzenli bir şekilde uyguladığınızda faydasını hızlı bir şekilde göreceksiniz.

Ballı Avokado ve B Vitamini İle Cildinizi Besleyin

Avokado özellikle B vitamini konusunda çok faydalı bir besindir. Bu maske ile cilt hücreleri yenilenerek, cildin ihtiyaç duyduğu enerji karşılanmaktadır. Ayrıca ciltte bulunan sorunların kaybolmasını ve cildin onarılmasını da sağlamaktadır.

Bu maske için gerekli malzemeler; 1 tane iyi olgunlaşmış avokado, 2 yemek kaşığı kadar bal, 1 adet B vitamini kapsülü, 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı gereklidir. Avokadoyu püre haline getirerek bir kabın içerisine alın. Daha sonra diğer malzemeleri ekleyerek iyice karıştırın. Karışan bu maskeyi cildinize masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada bir düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Yumurta Ve B Vitamini İle Saçlarınızı Güçlendirin

Saç kırıklarına ve dökülmelerine karşı olan bu maskenin düzenli olarak kullanılması sonucunda, saç güçlenerek beslenir. Bu maske için gerekli olan malzemeler; 1 tane avokado, 1 tane yumurtanın beyazı, 1 adet B vitamini kapsülü son olarak da 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı gereklidir. Bu malzemeleri derin bir kase içerisine alarak iyice karıştırın. Ardından temiz olan saçlarınıza dipten uca kadar uygulayın. Maskeyi uygularken masaj yapmanız oldukça önemlidir. Uyguladığınız bu maskeyi saçta saat beklettikten sonra ılık su yardımı ile durulayın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz