Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Genel » Cildiniz İçin Kuşburnu ve Çay Ağacı Yağları ile Kömür Maskesi

Cildiniz İçin Kuşburnu ve Çay Ağacı Yağları ile Kömür Maskesi

Cildiniz İçin Kuşburnu ve Çay Ağacı Yağları ile Kömür Maskesi

Aktif kömür, Doğu tıbbında binlerce yıl ve klinik olarakda batı tıbbında yaklaşık 150 yıldır kullanılan asırlık doğal bir ilaçtır. Toksinlerin çıkarılması, sindirim sağlığı, yaşlanma karşıtı, diş beyazlatma ve daha pek çok şey dahil olmak üzere aktif kömürün birçok faydası vardır .

Kömür neden cildiniz için harika?

Gözenekli yüzeyi nedeniyle kömür cildinizden kir ve yağ çeker.

Özel cilt sorunlarınız için en iyi maskeyi aramaya çalışırken – aşırı yağ, siyah nokta veya sivilce olsun , değişen fiyat aralıklarında yüz maskeleri sunan birçok marka var. Bunlarla ilgili problem, birçoğunun birçok toksik kimyasal madde ile yüklenmesidir. Ancak, cildinize zarar verebilecek gereksiz kimyasallara maruz kalmak yerine, kömür maskesi yapmak ve kullanmak daha mantıklı gözükmektedir.

Kömür maskesi nasıl yapılır

Malzemeler

  • 6 kapsül aktif kömür
  • 3 yemek kaşığı bentonit kili
  • 3 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 15 damla saf kuşburnu yağı
  • 3 damla çay ağacı esansiyel yağı

Yapılışı

  1. Kauçuk bir spatula veya tahta kaşık gibi metalik olmayan bir kap kullanarak, aktif kömür tozu ve bentonit kil içeriğini bir cam kasede karıştırın (metaller kilin doğal yükünü etkisiz hale getirir).
  2. Kolayca yayılabilir bir macun oluşana kadar, her seferinde bir defa yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. elma sirkesini eklerken bazı cızırdama olduğunu fark edebilirsiniz; bu normal bir reaksiyondur.
  3. 15 damla kuşburnu yağı ve 3 damla çay ağacı esansiyel yağı ekleyin . Birleştirmek için iyice karıştırın.
  4. Buzdolabında bir cam, hava geçirmez bir kapta saklayın.

Nasıl kullanılır

Temiz parmaklarla veya maske aplikatörüyle kömür maskesi karışımını yüzünüze sürün ve gözlerinize gelmesinden kaçının. Kurumasını bekleyin, yaklaşık 20 dakika. Daha sonra ılık suyla çıkarın En iyi sonucu almak için bu maskeyi haftada iki kez kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz