Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Bitkisel Yağlar » Çam Yağı Nedir,Çam Yağı Faydaları

Çam Yağı Nedir,Çam Yağı Faydaları

Çam Yağı Nedir,Çam Yağı Faydaları

Çam fıstığı yağı da denilen çam yağı, Çam ağacının ağacının iğnelerinden elde edilir . Temizleyici, canlandırıcı olduğu bilinen çam yağı, sert, kuru, odunsu bir kokuya sahiptir. Hipokrat’ın kendisi de dahil olmak üzere eski Yunan medeniyetlerinde kullanılmaya dayanan uzun ve ilginç bir geçmişe sahip olan çam yağı, temizleme, ağrıyı azaltma, enerjiyi arttırma ve stresi azaltmak için eski çağlardaki bir tedavi yöntemidir.

 

Şişelendikten sonra, bu konsantre formül, hastalığa neden olan iltihaplanmayı azaltan, aromaterapi yoluyla ruh halinizi yükselten, bakteri, mantar, maya ve patojenleri öldüren güçlü aktif bileşenleri içerir  . Evinizin içinde yaşayabileceği çeşitli toksinleri ortadan kaldırmak için yardımcı olarak hava arındırmak için yeteneği vardır.

Çam yağı oldukça faydalıdır. Astım için doğal ilaç , öksürük ilacı ve hatta alerji, solunum enfeksiyonları ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara oldukça iyi gelir.

 

Son zamanlarda yapılan araştırmalar, kanser gelişimi ile savaşmaya yardımcı olan ve beyin, kalp, karaciğer ve bağırsak gibi hayati organları koruyabilen güçlü antienflamatuar ve antioksidan bileşenlerin çam yağında oldukça fazla olduğu ortaya koydu.Çam yağı nelere iyi gelir ? Yazımızı okumaya devam edin..

Çam Yağı Faydaları

Detoksifiye edici madde ve doğal dezenfektan olarak, çam yağı yaygın olarak masaj yağı karışımlarında, ev temizlik ürünlerinde ve oda spreylerinde kullanılır. Kan akışını uyarabilir ve ağrılı kaslarda veya iltihapla ilişkili eklemlerde şişlik, hassasiyet ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir.

 

Çam esansiyel yağı faydaları 

 

Bakteri, mantar, patojen ve mayaların temizliği

Koku gidermek ve havayı arındırmak

İltihabı azaltmak

Azalan alerjiler

Polifenoller dahil antioksidanlar sayesinde serbest radikallerle savaşmak

Kas ağrıları ve ağrılarını tedavi etmek

Ruh halinize iyi gelir ,enerji verir

 

Çam yağı nasıl kullanılır ? Çam yağı, bitki türleri ve faydaları bakımından okaliptüs yağıyla yakından ilgilidir , bu nedenle birbirleriyle değiştirilebilir şekilde kullanılabilirler ve her ikisi de “canlandırıcı” olarak kabul edilirler. Çam yağından daha fazla fayda elde etmenin harika bir yolu, okaliptüs veya turunçgillerle birleştirmektir. Hepsi iltihapla savaşmak için benzer şekilde çalışan, bakteri ve kokuları gideren, ruh halinizi iyileştirir ve farkındalığı arttırır.

Çam yağı nasıl yapılır. Çam yağı , çam ağacının iğneli yapraklarının özel kazanlarda buhar damıtma yöntemi ile yapılır.Yapraklar yoğun buhar altında yağını buhara karıştırır. Daha sonra bu buhar soğutulur ve su ile yağ ayrıştırılır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz