Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Genel » Biberiye Yağı Nedir ? Biberiye Yağının Faydaları

Biberiye Yağı Nedir ? Biberiye Yağının Faydaları

Biberiye Yağı Nedir ? Biberiye Yağının Faydaları

Biberiye Yağı Nedir ? Biberiye Yağının Faydaları

Biberiye yağı faydaları kısa olarak özetlersek , zihinsel berraklığı teşvik etmek, Alzheimer hastalığını tedavi etmek, solunum problemlerini tedavi etmek, ağız sağlığını korumak, bağışıklık sistemini güçlendirmek, uygun sindirim sağlamak, eklem ve kas ağrısını hafifletmek, saç büyümesini desteklemek, kepeklenmeyi tedavi etmek, cilt enfeksiyonunu önlemek, yaşlanmayı yavaşlatmak ve sivilce tedavisi olarak bilinmektedir.Daha fazla ayrıntı için okumaya devam edin.

 

Biberiye Yağı Nedir?

 

Biberiye esansiyel yağı, çeşitli sağlık problemlerini tedavi eder ve cildi besler. Bu bitki nane ailesine aittir. Bu grimsi yeşil bitki, Yunanlılar ve Romalılar tarafından bitkisel ilaçlarda yaygın olarak kullanılmıştır. Biberiye esansiyel yağı, birçok iyileştirici özelliği ile birçok sağlık problemini tedavi edebilir.

Biberiye yağı, beyni rahatlatan ve stresi azaltan net bir kokuya sahiptir. Cildi gençleştirir ve kafa derisi enfeksiyonlarını tedavi ettiği için güzelliği korumanın doğal ve güvenli bir yoludur. İşte biberiye esansiyel yağının, kullanmaya başlamanızı sağlayacak bazı şaşırtıcı faydaları.

 

Biberiye Yağının Faydaları

 

 1. Zihinsel Netlik için

 

Stressiz bir yaşam sürmek için açık bir zihin esastır. Stresli bir durumdan, karmaşadan veya dengeli bir rutini sürdürmek için mücadele ediyorsanız, biberiye yağı size yardımcı olabilir. Sakinleştirici aroması zihinsel netlik sağlar. Aynı zamanda endişe giderir. Yan etkisi olmadan çalışan doğal bir gevşetici diyebilirsiniz.

 

 1. Alzheimer Hastalığında Yararlı

 

Biberiye yağı, zihinsel açıklık sağlar, aynı zamanda Alzheimer hastalığında da faydalıdır . Yağın nitelikleri bilişsel işlevi arttırır. Düzenli biberiye yağı kullanımı Alzheimer hastalığı olasılığını azaltır, çünkü sinirsel etkinliği arttırır. Alzheimer gelişebilecek semptomlara karşı bir kalkan görevi görür.

 

 1. Biberiye yağı solunum yollarını tedavi eder.

 

Biberiye yağı solunum problemlerine faydalıdır.Yağın güçlü kokusu boğaz tıkanıklığını giderir. Çeşitli alerji, boğaz ağrısı, grip ve nezle tedavisinde kullanılabilir. Solunum yolu enfeksiyonlarını tedavi eden antiseptik özelliklere sahiptir. Antispazmodik kalite, bronşiyal astım tedavisinde kullanılmasını güvenli bir seçenek haline getirir.

 

 1. Ağız Sağlığını Korur

 

Ağız sağlığının iyi korunması birinci öncelik olmalıdır. Çok sayıda yöntem olmasına rağmen, biberiye esansiyel yağı güçlü ve cep dostu bir alternatif olabilir. Boşluklar, diş eti iltihabı, ağız kokusu ve hatta plak birikmesi gibi diş problemlerini tedavi etmeyi etkin kılan antibakteriyel ve büzücü özelliklere sahiptir. Gargara olarak da kullanabilirsiniz, çünkü dişlerinizi sağlıklı tutan doğal bir dezenfektandır.

 

 1. Bağışıklık Sistemini Artırır

 

Sağlam bir bağışıklık sistemi, soğuk havalarda enfeksiyon ve gribi uzak tutar. Mantar önleyici ve bakteri önleyici yağ olan bergamot yağı çocuklar ve yetişkinlerde bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücuttaki atığı temizleyen lenfatik sisteminiz için harikalar yaratabilir.

 

 1. Biberiye yağı uygun sindirim sağlar

 

Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için uygun sindirim esastır. Devam eden hazımsızlık, daha fazla sağlık sorunlarına neden olabilecek ciddi bir sorundur. Biberiye yağı en güvenli seçenektir. Biberiye yağıyla yapılan mide masajı hazımsızlık semptomlarını gidermeye yarar. Mide krampı, şişkinlik, ve ya kabızlık çeken insanlar bergamot yağı denemelidir.

 

 1. Eklem ve Kas Ağrısını Giderir

 

Yaşlı insanlar genellikle eklem ve kas ağrısından muzdariptir. Biberiye yağı ağrıyan eklemleri ve kasları rahatlatabilir. Anti-enflamatuar ve analjezik özelliklerle yüklendiğinden, eklem ve kaslara az miktarda uçucu yağ uygulayın ve yedirerek masaj yapın.

 

 1. Saç Bakımı İçin Biberiye Yağı

 

Biberiye yağı saçların uzamasını ve kalınlığını arttırır. Biberiye yağı kepek ve hatta erken kelliği önler . Biberiye yağı ile masaj yaparak sağlıklı ve dezenfekte edilmiş saç derisine sahip olabilirsiniz.

Ne yazık ki, aşırı saç boyama saçınıza zarar verir. Biberiye yağı da saçları dolgun ve canlı gösterme özelliklere sahiptir. Düzenli masaj saçınızın durumunu değiştirebilir. Zarar verebilecek kimyasal maddeler içermez ve saçınızı doğal olarak korur.

 

 1. Biberiye yağı cilt enfeksiyonu önler

 

Biberiye yağının cilde faydaları oldukça fazladır.Cildiniz hassas ve ekstra bakım gerektiriyor. Biberiye yağı sedef hastalığı, egzama ve dermatit gibi kronik cilt hastalıklarını tedavi edebilir. İltihap önleyici özelliği ile şişliği azaltır ve yanıkları iyileştirir.

 

 1. Yaşlanma Sürecini Yavaşlatır

 

Biberiye esansiyel yağı yaşlanma etkisini yavaşlatan antioksidanlarla zenginleştirilmiştir . Daha fazla hasara neden olmadan sarkmış cildinizi doğal olarak sıkılaştırır. Cildin esnekliğini geri kazandırır ve tekrar gençleştirir. Düzenli kullanımı kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltan hücre büyümesini uyarır.

 

 1. Akne için biberiye yağı

 

Biberiye yağının antiseptik ve dezenfektan özellikleri akne eğilimli cildi tedavi eder . Daha sonra şiddetli akneye neden olan ciltteki yağ üretimini kontrol eder.

Biberiye yağı zayıflatırmı ? Bu Soru için araştırmalar devam ediyor.Kesin net bilgiler paylaşıldığında sizlere buradan bilgi vereceğiz.

Biberiye yağı nasıl kullanılır ?

Her farklı hastalık türü için biberiye yağı kullanımı farklıdır. Genelde bir fincan suya 3 damla damlatılarak tüketilmesi tavsiye edilir.

 

Biberiye yağı nasıl yapılır

 

Biberiye yağı distilasyon yöntemi ile yapılmaktadır

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz