Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Bitkisel Çaylar » Baş Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları

Baş Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları

Baş Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları

Birçok baş ağrısı türü vardır . Gerilim baş ağrıları hafif ve orta şiddette ağrıya neden olur ve başın her iki tarafını da etkileme eğilimindedir. Migrenler genellikle tek bir tarafta orta ve şiddetli ağrıya neden olurlar. Bunlar deneyimleyebileceğiniz birçok baş ağrısı tipinden sadece ikisi.

Başınızdaki baş ağrısından bağımsız olarak, ılık bir bardak çay içmeniz başınızdaki zonklama, acı verici rahatsızlıktan bir miktar rahatlama sağlayabilir. Baş ağrısı için bu 6 bitkisel çaylar en etkili evde doğal çözümlerdir

 

KAFEINLI ÇAYLARDAN UZAK DURMALI MIYIM? Muhtemelen. Baş ağrısıyla çay içerken, kafeinli seçeneklerden kaçınmak ve aşağıda sıralananlar gibi bir bitki çayı ile rahatlamak isteyebilirsiniz. Kafein, bazılarına ağrı kesici sağlayabilirken, diğerlerinde baş ağrılarını tetikleyebilir veya kötüleştirebilir. Baş ağrınızın kafeine nasıl tepki verdiğini bilmiyorsanız, bitkisel çaylarla karıştırın.

 

Aşağıda Baş ağrıları ve migren’e iyi gelen Bazı bitkisel çaylar listelenmiştir.

Zencefil çayı

Zencefil , çeşitli sağlık yararları sunan en sık kullanılan mutfak baharatlarından biridir. Baş ağrısına neden olabilecek inflamasyonu azaltmaya yardımcı olan güçlü antioksidanlar içerir.

 

Küçük bir 2014 araştırması toz zencefil alıcı bir doz alacak şekilde migren tedavisi için neredeyse etkili olduğu bulundu sumatriptan , ortak bir migren ilaç olabilir

 

Güvenlik: Zencefil çayı, hamile kadınlar için bile genellikle güvenlidir . Yine de, hamileyseniz veya emziriyorsanız, ilk önce doktorunuzla konuşmak en iyisidir. Ayrıca safra kesesi rahatsızlığınız varsa veya kan inceltici kullanıyorsanız (Kan sulandırıcı) , zencefil çayını tüketmeden önce doktorunuzla konuşmalısınız .

Nane çayı

Ulusal Sağlık Enstitüleri’ne göre , alnına nane yağı uygulayanların gerilim baş ağrılarını hafifletebileceğine dair bazı kanıtlar vardır. Migren için topikal nane yağını denemek isteyebilirsiniz.

 

Tıbbi nane yağı genellikle nane çayı kadar güçlüdür. Hala aynı faydaları var mı? Bazı hayvan çalışmalarında evet önerilmektedir, nane çayı da ağrı giderici etkileri olabilir.

.Güvenlik: Nane çayı çoğu insan için genellikle güvenlidir ve herhangi bir yan etki ile ilişkili değildir.

Söğüt kabuğu çayı

Söğüt kabuğu binlerce yıldır ağrı ve iltihaplanmayı tedavi etmek için kullanılmıştır. Söğüt kabuğu – çeşitli söğüt ağaçlarının kabuğudur – salicin adı verilen aktif bir madde içerir. Salisin, kimyasal olarak aspirine benzer.

Güvenlik: Söğüt kabuğu aspirine çok benzer, eğer aspirin alamıyorsanız onu tüketmemelisiniz. Çocuklar, emziren veya hamile kadınlar ve kan inceltici ilaç kullanan insanlar da söğüt ağacından kaçınmalıdır.

Karanfil çayı

Karanfil, Endonezya’ya özgü ve dünya çapında yetiştirilen değerli bir baharattır. Baş ağrılar da dahil olmak üzere çeşitli ağrı türlerini tedavi etmek için yüzyıllarca kullanıldı. Bu muhtemelen antinosiseptif özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Antinosiseptifler ağrı algısını engellemeye veya azaltmaya yardımcı olur.

Nereden alınır: Çoğu bakkal veya aktarlardan karanfil bulabilirsiniz. Maksimum fayda için, bütün karanfil satın alın ve bunları evde öğütün. Kaynar suda bekletip daha sonra süzüp içebilirsiniz..

 

Güvenlik: Karanfil, iyileşme kabiliyetinizi yavaşlatacak kimyasallar içerir, bu nedenle kan inceltici alırsanız veya son zamanlarda karanfil çayı tüketmeden önce ameliyat olmuşsanız doktorunuzla konuşun.

Feverfew (Gümüş Düğme bitkisi ) çayı

Feverfew uzun bir tıbbi kullanım öyküsü olan bir bitkidir.Görünümü papatya’ya benzer. Birçok çalışma , migren tedavisinde ateş yüksekliği kullanımını değerlendirdi.

 

Genel baş ağrısını tedavi etmenin yanı sıra, ateş yüksekliği de migreni önlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca Avrupa ve amerikada intihalp önlemede’de kullanılmaktadır.

Kurutulmuş gümüş düğme bitkisi’ni kaynatarak kullanabilirsiniz.Aktarlarda bulunmaktadır..

Güvenlik: Feverfew çayı bazen ağızda tahrişe neden olabilir. Bu olursa daha fazla su ve daha az yaprak kullanmayı deneyin. Hamile iken ateşten çay içmeyin, çünkü bu, gebeliği tetikleyebilir.

Papatya çayı

Papatya çayı sık uykusuzluk ve anksiyete tedavisinde kullanılır. Papatya çayı baş ağrısına açıkça bağlayan hiçbir araştırma olmamakla birlikte, rahatlatıcı etkiler tansiyon baş ağrısına yardımcı olabilir..

 

Güvenlik: Tüketilen papatya ayrıca ragweed, krizantem, marigolds veya papatya alerjisi varsa alerjik reaksiyona neden olabilir. Organ nakli için kan inceltici veya antirejeksiyon ilacı kullanıyorsanız, papatya çayı içmeden önce doktorunuzla konuşmalısınız.

Dip Not ;

Baş ağrıları, özellikle de ortak tedavilere cevap vermezlerse, gerçek bir ağrı olabilir . Bir dahaki sefere geldiğinde, rahatlamak için bu bitkisel çaylardan birini demlemeye çalışın.

Bu sakinleştirici çaylarla durup dinlenmek için biraz zaman ayırmak, baş ağrısının gelişmesini engellemek için yeterli olabilir. Düzenli olarak çay içmiyorsanız, bu bitkilerin çoğu da besin takviyesi olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, yeni bitkisel takviyeler eklemeden önce doktorunuzla konuşmalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz