Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Alternatif Tıp » Bamya Tohumunun Faydaları

Bamya Tohumunun Faydaları

Bamya Tohumunun Faydaları

Bamya tohumu, son dönemlerde oldukça popüler hale geldi.Öyle ki ilaç kullanmak istemeyen ve şifayı doğadan arayanlar bamya tohumu faydaları ile dertlerine çare buldular. Bamya tohumu sebzesi kadar değerli ve faydalıdır.Bamya tohumu alırken ilaçsız yenebilir bamya tohumu almaya özen gösterin

Bamya tohumunun faydaları

 

 1. Vücuda enerji verir, hemen yorulmanızı engeller. Eğer ağır işlerde çalışıyorsanız ve çabuk yoruluyorsanız bamya tohumu kullanmayı ihmal etmeyin.
 2. Kan şekerini düşürür ve kan şekerini düzenler.
 3. Bamya tohumunun içeriğinde lif oldukça fazladır. Buda uzun süre tok kalmanıza yardımcı olur bunun en güzel yanı bamya tohumu kilo vermeye yardımcı olur. Bamya tohumu zayıflatırmı sorusuna en iyi cevaptır.
 4. Midenizi korur, kabızlık sorunu çekiyorsanız bamya tohumu kullanın.
 5. Bamya tohumu göz için de oldukça faydalıdır.Özellikle kataraktı önlemeye yardımcı oluyor.
 6. Bamya tohumu, eklem ağrısı, dizde sıvı kaybı, menisküs ve kireçlenme gibi hastalıkların tedavisinde oldukça etkilidir.Son zamanlarda aktarlarda bamya tohumu bu hastalıkların tedavisi için oldukça fazla satmaktadır
 7. Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalar da, bamya tohumunun kolon kanseri riskini azalttığını ortaya koydu.
 8. Bamya tohumu bronşit hastalığı tedavisinde oldukça etkilidir. Bamya tohumunu biraz kavurup daha sonra toz haline getirip kahve yapar gibi, pişirerek tüketebilirsiniz.
 9. Bamya tohumunu sıcak suda 10 dakika bekleterek daha sonra ezerek tüketebilir ve boğazda ki gıcık ve göğüsü yumuşatmak için kullanabilirsiniz.
 10. Bamya tohumu bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.İçeriğinde bulunan potasyum, C, K, B vitamini, kalsiyum, demir ve folik asit vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalık riskini en aza indirir.
 11. Bamya tohumu kansere karşı korur.Bamya tohumunda bol miktarda antioksidan vardır. Bu antioksidanlar hücrelerin sağlığını geliştirerek kanserleşme eğilimine girmesini önler.

  12. Bamya tohumu beyin ve sinir sistemindeki hücrelerin canlılığını korumasını sağlar ve bu hücrelerin kendini yenilemesine yardımcı olur. Bamya tohumu, zengin B vitamini içeriği ile sinir sisteminin sağlıklı kalmasını sağlar

Bamya tohumu nasıl kullanılır ve Bamya tohumu ne kadar kullanılır ?

Bamyanın tohumunun en yaygın kullanım şekli sıcak suda 10-15 adet kadar bekletip daha sonra ezerek kullanmaktır.Bunun yanında bamya tohumunu kaynatarak kullanabilirsiniz.Bütün olarak yutmayın. Bu sindirilmesi ni zorlaştırır ve alacağınız etkiyi azaltır. 

Her türlü et ve sebze yemeklerine bamya tohumu ekleyebilirsiniz.Bu şekilde de sağlığa faydaların dan yararlanabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz