Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Genel » Aynısefa Yağı Nedir? Aynısefayağı Faydaları

Aynısefa Yağı Nedir? Aynısefayağı Faydaları

Aynısefa Yağı Nedir? Aynısefayağı Faydaları

Aynı sefa yağı faydaları ; bağışıklık sistemini korumak, ağrıyı gidermek, iltihapları yatıştırmak, cilt sağlığına yardımcı olmak , iyileşmeyi hızlandırmak , kronik hastalığı önlemek ve erken yaşlanmayı önlemek gibi pek çok faydası vardır.

 

Aynısefa yağı nedir?

 

Aynısefa yağı, yaygın bir kadife çiçeği türünün yapraklarından elde edilen güçlü bir tıbbi yağdır. Birçok yağ zeytinyağı ile birlikte işlenir ve hatta cilt sağlığı üzerindeki etkisini artırmak için yağa E vitamini eklenir.

Aynısefa yağı faydaları

 

Aynısefa yağını kullanmak, kronik ağrı, cilt tahrişi, kırışıklıklar, yaşa bağlı lekeler, yaralar, kesikler, sıyrıklar, zayıf bir bağışıklık sistemi, oksidatif stres , sedef hastalığı , egzama , artrit , baş ağrıları ve gastrointestinal sorunlar ile mücadele eden insanlar için çok popüler bir yağdır.

 

Bağışıklık Sistemini güçlendirir

 

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için, antibakteriyel özelliklerinden dolayı sayısız patojene karşı vücudu koruyan aynısefa yağını evinizden eksik etmeyin . özellikle, kesikler, sıyrıklar ve böcek ısırıkları gibi topikal tedavilerde etkilidir . Yağ sadece hızlı iyileşmeyi teşvik edip iltihabı yatıştırmaz, aynı zamanda yarayı enfekte olmaktan korur.

Anti-İnflamatuar Özelliklere Sahiptir

 

Aynı sefa yağını düzenli olarak eklemlere ve kaslara uygulamak, kronik rahatsızlık yaşayanlara yardımcı olabilir. Ayrıca yaralanma ve burkulma sonrası şişliği azaltmak için kullanılır .  Sindirim sorunlarına yardımcı olmak için az miktarda aynısefa yağı tüketebilirsiniz.

 

Oksidatif Stresi Önler

 

Zengin karotenoidler, flavonoidler ve diğer biyoaktif bileşiklerin kaynağı olan aynısefa yağı serbest radikalleri ortadan kaldırmak ve oksidatif stres oluşumunu önlemek için mükemmel bir yoldur .Serbest radikaller kırışıklıklar ve yaşlılık lekeleri gibi şeylere neden olduğu için bu, cildinizin yanı sıra vücudunuzun geri kalan kısmında da büyük bir destek olabilir . Antioksidan seviyenizi yükselterek, yeni cilt hücrelerinin büyümesini uyarabilir ve esnekliği arttırmak için kollajenlerin çapraz bağlanmasını artırabilirsiniz.

 

Cilt bakımı için aynısefa yağı

 

Cildiniz kuru, çatlamış, iltihaplı veya herhangi bir şekilde enfekte ise, aynısefa yağı uygulamak bu sorunları hızla çözebilir. Sivilce, egzama, rosacea ve sedef hastalığı gibi enflamatuar durumlar milyonlarca insanı etkiler, ancak bu yağdaki güçlü antienflamatuar, mantar önleyici ve antioksidan bileşikler bu rahatsızlığı giderir. Aynı sefa mantar kremi aramayın. Aynı sefa yağı kremden daha faydalıdır.Mantar oluşumunu yok eder. Her türlü cilt rahatsızlıkları na aynı sefa yağı kullanmanız yeterlidir.

 

Mide Bozukluklarını Tedavi Ediyor

 

Midenizin her zaman rahatsız olduğunu veya mide problemlerinden ötürü yeteri kadar yemek yiyemediğiniz i düşünüyorsanız , sindirim sisteminizi optimize etmeniz gerekebilir .Salatalarınıza veya diğer yemeklere az miktarda aynısefa yağı eklemek, bağırsaktaki iltihaplanmayı azaltabilir ve kramplanmaya , aşırı şişkinliğe ve kabızlığa yardımcı olabilecek bakteri enfeksiyonlarını önleyebilir .

 

Bebeklerde deri döküntülerini yatıştırır

 

Güçlü bir yağ olmasına rağmen, bebeklerin cildinde aynısefa yağı kullanmak güvenlidir, çünkü esas olarak antioksidanlar ve pozitif bileşiklerle doludur. Çocuk derisi döküntülerinde, bebeklerin hassas cildi için şiddetle tavsiye edilen birkaç doğal yağdan biridir . En iyi sonuçlar için etkilenen bölgeye günde 1-2 kez az miktarda uygulayın.

 

Erken Yaşlanmayı Önler

 

Aynısefa yağı, doğal yaşlanma ile ilgili bir dizi farklı sorunu çözebilir.Antienflamatuar bileşikler, varisli damarlar , artrit ve diğer eklem hastalıkları için iyidir , antioksidanlar cildimizin görünümünü iyileştirebilir ve kronik hastalık geliştirme şansımızı azaltabilir.

 

Ağrı kesici olarak davranır

 

Aynısefa yağı genellikle topikal bir analjezik olarak kullanılır ve akut ağrı, baş ağrısı ve kronik veya ölümcül hastalıklarla ilişkili ağrı ve yaralanmalardan kaynaklanan ağrıyı azalttığı bilinmektedir. Bu yağın topikal veya oral tüketimi, makul miktarlarda, çok etkili bir yatıştırıcıdır ve ayrıca , vücudunuzun iyileşmesine izin vererek uykuya da yardımcı olabilir . Bu yağda bulunan karotenoidler ve flavonoidler özellikle topikal ağrı kesici ile bağlantılıdır.

 

Bunların yanında aynısefa yağı ayak tabanlarında oluşan çatlaklar ve yaraların tedavisinde çok etkilidir. Her akşam ayaklarınızı yıkadıktan sonra aynısefa yağı veya kremi kullanırsanız ayaklarınızda hızlı bir iyileşme olduğunu göreceksiniz.

 

En öok sorulan sorulardan biride aynı sefa kremi veya aynı sefa yağı egzamaya iyi gelirmi ? Yok edermi ? Egzamanın kesin tedavisi yoktur. Ancak aynı sefa yağı semptomları hafifletir.Daha rahat hissetmenizi sağlar..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz