Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Genel » Aspir Yağının Faydaları

Aspir Yağının Faydaları

Aspir Yağının Faydaları

Aspir Yağı Nedir ?

Aspir ;çok dallı, otsu, deve dikeni bitkisine benzer yıllık bir bitki türüdür. Tohumları ekstre haline getirilir ve aspir yağı ortaya çıkar. Bu bitki yaklaşık 30 ila 150 cm uzunluğunda, çiçekli olur. Çiçekleri sarı, turuncu veya kırmızı olabilir ve çok uzun ömürlüdür.Aspir mevsimlik yağmur gören ve kurak coğrafyalara özgü bir bitkidir.

Aspir Yağının Faydaları ;

 

Aspir yağı faydaları arasında kardiyovasküler sağlığın desteklenmesi, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, kilo kaybının desteklenmesi, cildin güçlendirilmesi, hasarlı saçların onarılması ve adet ağrıları giderilmesi yer alır. Diğer yararları arasında diyabet yönetimi, eklem ağrıları tedavisi, migren ve baş ağrılarını hafifletmek, iltihapları tedavi etmek ve solunum sağlığını desteklemek sayılabilir.

 

Aspir yağı, genel refah için güvenli olan yağlardan biridir. Birçok sağlık problemini günlük yaşamınıza aspir yağı ilave ederek tedavi edebilirsiniz.

 

Aspir Yağı Besin Değerleri

 

Su 1.59 g

Kaloriler 147 g

Protein 59 g

Toplam yağ 10.9 g

Bakır% 55

Triptofan% 73

B1 Vitamini% 27.50

Fosfor% 14

B6 Vitamini% 25.54

Manganez% 24.83

Magnezyum% 81

Valine% 23.48

B5 Vitamini% 22.86

İzolösin% 19,56

Histidin% 17.78

Demir% 17.38

Çinko% 13

Treonin% 11.53

Folat% 11.25

 

Aspir Yağının Sağlığa Faydaları

 

 1. Kalp sağlığı için aspir yağı

 

Aspir yağı, kalbiniz için son derece sağlıklı olan omega-6 yağ asidi içerir . Aynı zamanda vücudunuzun kolesterol seviyesini korumak için ihtiyaç duyduğu bir besindir. İnme ve kalp krizi gibi diğer kardiyo sorunlarını da aspir yağı ile çözebilirsiniz.

 

 1. Aspir yağı bağışıklık sistemini güçlendirir

 

Sağlam bir bağışıklık sistemi için doktorlar bağışıklık sisteminizi sağlıklı tutan yiyecek veya ürünler tüketmeyi önerirler. Aspir yağı, bağışıklığınızı artırma potansiyeline sahiptir. Ayrıca, vücudu bulaşıcı bakterilere karşı koruduğu da bilinmektedir.

 

 1. Kilo Kaybı için Aspir Yağı

 

Aspir yağı vücudunuzda biriken ekstra yağları enerjiye çeviren ve azaltan özelliklere sahiptir. Bu nedenle fitness uzmanları aspir yağı ile zayıflama yı değerli buluyorlar. Son zamanlarda aspir yağı ile zayıflayanlar oldukça artmaktadır.

Sabahları bir tatlı kaşığı aç karına aspir yağı içerseniz yağları yakmada başarılı olursunuz.

 

 1. Kusursuz Cilt İçin Aspir Yağı

 

Cildinizin kusursuz ve genç kalmasını istiyorsanız, daima Aspir yağı gibi doğal bir ürüne geçmeniz gerekir. Cildinizin beslenmesi için son derece önemli olan linoleik asitler ve çoklu vitaminlerle doludur. Cildinize yağla masaj yapabilirsiniz. Siyah noktaları azaltır ve sivilceyle savaşmada etkin şekilde çalışır.

Linoleik asidin ölü cilt hücrelerini gençleştirdiği de bilinmektedir. Doku ve besin maddeleri aspir yağında fazlası ile bulunur.

 

 1. Güçlü Saçlar İçin Aspir Yağı

 

Aspir yağı zarar görmüş, donuk ve kuru saçları onarmaya yarar. Aspir yağı saç büyümesini uyarır ve folikülleri güçlendirir.Peki aspir yağı nasıl kullanılır ? Güzellik uzmanlarına göre, saç derinize ve saçınıza aspirr yağı ile düzenli olarak masaj yapmak, daha güçlü, parlak ve canlı saçlara yol açacaktır.

 

 1. Adet Ağrısını Giderir

 

Aspir, aylık döngü boyunca adet ağrısı ve huzursuzluğu gidermek için mükemmel bir kaynak olan linoleik asid içerir. Aspir yağı içinde bulunan linoleik asidin prostaglandinleri düzenlediği bilinmektedir. Prostaglandinler, vücudunuzda hormonal dalgalanma ve semptomlara neden olur. Aspir yağı bu semptopları hafifletmede oldukça etkilidir.

 

 1. Şeker Hastalarına Yardımcı Olur

 

Uzmanlara göre, omega-6 yağ asitleri, aspir yağında yaygın olarak bulunan kan şekeri seviyelerini yönetme potansiyeline sahiptir. Buda aspir yağı ile şeker hastalığını kontrol etmenizi sağlar.

 

 1. Eklem Ağrısı İçin Aspir Yağı

 

Aspir yağının özellikleri, kas ve eklem kramplarını gevşetmek için güvenli bir kaynak olarak kabul edilir. Bunun dışında yaşlı hastalar için gerekli olan yatıştırıcı ve iyileştirici bileşenlerle doludur.Sorunlu bölgelere aspir yağı ile masaj yaparak ağrılarınızı hafifletirsiniz.

 

 1. Migren ve Baş Ağrısı İçin Aspir Yağı

 

Baş ağrısı ve migreni Aspir yağı ile tedavi edebilirsiniz. Bu mucizevi yağ, ağrıyı ortadan kaldırmak ve rahatlık sağlamak için yeterli potansiyele sahiptir. Rahatsızlığınızın şiddetini azaltmak için acı çekerken sorunlu bölgeye masaj yapabilirsiniz. Düzenli aspir yağı masajı ile baş ağrısının tekrarlanmasını azaltabilirsiniz. Daha şiddetli ağrı yaşıyorsanız mutlaka doktora görünmelisiniz.

 

 1. Antienflamatuar özelliklere sahiptir

 

İltihap eklem ya da vücudun diğer bölgelerinde herhangi bir hastalığın bir habercisi olabilir; bu nedenle, bu konuda önlem almanız tavsiye edilir. Aspir yağı, antienflamatuar özelliklerle doludur. Eklem iltihabını tedavi etmek için bitkisel ilaçlara yaygın olarak eklenir.

 

 1. Solunum Sağlığı İçin

 

Aspirdeki bileşenlerin solunum sisteminizdeki sorunları tedavi ettiği söylenir. Bununla birlikte, göğüs tıkanıklığını giderir. Nefes alma zorluklarını gidermek için de aspir yağı kullanılmaktadır.

Aspir yağı faydaları ve kullanımı hakkında herşeyi paylaştık.Aspir yağı ile zayıflamak ve diğer faydalarından yararlanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz