Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Genel » Alopesi areata nedir?

Alopesi areata nedir?

Alopesi areata nedir?

Alopesi areata saç köklerine (cildinizin saç yapan kısmı) saldıran bir hastalıktır. Çoğu durumda, saç, çeyreklik büyüklükte küçük, yuvarlak yamalar halinde dökülür. Bu sadece birkaç çıplak lekeye neden olur. Bazı insanlar daha fazla saç kaybedebilir. Sadece bir kaç kişide, hastalık baştaki toplam saç kaybına veya tüm vücut kıllarının kaybına neden olur.

Hepsini kaybedersiniz bile saçlarınız tekrar uzayabilir. Ancak yine dökülebilir. Kimse ne zaman döküleceğini veya geri çekileceğini söyleyemez. Daha fazla saç kaybedebilirsiniz veya saç dökülmeniz durabilir. Hastalığın en zor kısmı bu cevapları alamamaktır.

Alopesi Areata Hakkında Hatırlanması Gerekenler

  • Alopesi areata saç dökülmesine neden olur. Çoğu insan küçük, yuvarlak yamalar halinde sadece saçlarını kaybeder. Bazı insanlar saçlarını daha fazla ya da tamamen kaybedebilir.
  • Hepsini kaybedersiniz bile saçlarınız tekrar uzayabilir. Ancak yine dökülebilir
  • Alopesi areata size acı vermez ve sizi hasta etmez. Başkalarına bulaşıcı değildir.
  • Tedavisi yoktur. Diğer hastalıklar için onaylanan ilaçlar saçın uzamasına yardımcı olabilir. Hangi ilaçların sizin için en iyisi olduğu konusunda doktorunuzla konuşun.
  • Çıplak cildi güneşten, kirden ve mikroplardan koruyun. Az miktarda saç dökülmesi için kozmetik kullanın. Şapkalar, peruklar ve eşarplar kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyabilir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz