Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Güzellik ve Bakım » Ağız ve Diş Temizliği Nasıl Yapılır ? Ağız ve Dişlerin Temizliği Neden Önemlidir.

Ağız ve Diş Temizliği Nasıl Yapılır ? Ağız ve Dişlerin Temizliği Neden Önemlidir.

Ağız ve Diş Temizliği Nasıl Yapılır ? Ağız ve Dişlerin Temizliği Neden Önemlidir.

VÜCUT VE DİŞ SAĞLIĞI

Aracınızın tüm bakımını yaptıktan sonra daha iyi çalıştığını anlamışsınızdır. Vücudumuz ve dişimiz için gereken arınmayı yaptıktan sonra sağlıklı olmaya ne dersiniz?Vücudunuzu temizlemenin ve atık ürünlerden kurtulmasına yardımcı olma kavramı yeni değildir.

Engelleri kaldırdıktan sonra, insan vücudu en iyi sağlığa kavuşmaya ve korunmaya doğru hareket edebilir.

Sağlıklı bir vücutta doğuştan gelen bilgelik vardır. Atık ürünleri ve döküntüleri çıkarmanıza yardım ettiğinizde, daha önemli görevlere odaklanmak için vücudunuzu boşaltın.

Vücudunuzun temizliğini desteklemek için basit ama sıklıkla gözden kaçan bir yol; ağıza odaklanmaktır. Vücudunuzun sindirim süreçleri için başlangıç ​​noktasıdır  ve sağlık açısından önemlidir.Size göstermek üzere olduğum şeyin sağlığınız için çok önemli olduğuna inanıyorum, genel temizleme programınızın önemli bir parçası olmayı hak ediyor.

Ağız Sağlığı Neden Önemlidir ?

Ağzınızı temizlemek genel sağlık tedavinizin önemli bir parçasıdır.Ağzınız sağlığınızda iki önemli rol oynar: Sindirimdeki ilk adımdır ve vücudunuzdaki atıkların giderilmesinde rol oynar.Ağzınızdaki mukoza zarları, sindirim için enzimleri salgılar ve farkında olmadığınız başka bir şey yaparlar: vücudunuzun atıkları için çöplük görevi görür.Bu atıkların atılması gece uykuda olduğunuzda ve tükürük üretiminizin azaldığı gece özellikle aktiftir.

Gıdaların yokluğu, atıkların dokulardan ve yağ hücrelerinizden salınmasına işaret eder. Bu atıklar ağzınızdaki mukoza zarlarına akar ve birikir.Bazı sabahları uyandığınızda ağzınızda kaplanmış bir dil ve mukuslu bir his fark ederseniz, nedeni budur. Vücudunuzun normal atık giderme işlemi çalışıyor!

Şimdi uyurken neler olduğunu biliyorsunuz, eminim ki bu atık ürünlerinin nasıl yok edileceğini bilmek istiyorsunuz. Sabahları yemeden ya da içmeden önce onları temizlemezseniz, onları tekrar yiyebilirsiniz! Sabah Kalktığınızda ilk iş diş fırçalamak bu sebepten çok önemlidir.

Sizinle paylaşmak için basit bir çözümü paylaşmadan önce, etkili bir şekilde kaldırmanın sağlığınız için neden bu kadar önemli olduğuna kısa bir göz atalım.

Ağız sağlığınız genel sağlığınızla bağlantılıdır.

Bu bütünsel bakış açısı, ağzınızın sağlığı, toplam vücut sağlığınıza çok bağlıdır. Ağızdan enerji akışındaki bir bozulma, potansiyel olarak vücudunuzun uzak bir bölgesini etkileyebilir.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu bağlantıyı geleneksel tıpta da görmeye başlıyoruz. Örneğin, bir kalp uzmanı, bir hastayı diş hekimine bakım için sevk edebilir ve araştırmacılar, bilişsel işlevinizin diş sağlığınızla ilişkili olabileceğini bile fark ediyorlar!

Diş ve diş etleriniz, sinirlerinizi ve kan damarlarınızı tıkar.Dişlerinizin ve hatta diş etlerinizin dokularınızın kökleri, vücudunuzun geri kalan kısmına bağlanan sinirlere ve kan damarlarına dokunur.

Dişlerinizden ve diş etlerinden geçen akıntılar organlarınızı, bezlerinizi ve dokularınızı besleyen kan akışına girebilir! Daha önce keşfettiğimiz gibi, uyuduğunuz zaman, atıklar ağzınızda birikir.

Sinüsleriniz bile, dişlerinizin köklerinden sadece ince bir kemik dokusu tabakasıyla ayrıldıklarından potansiyel olarak etkilenebilir.

Yağ çekmesi olarak bilinen geleneksel bir Hint halk çözümüyle ağzınızda biriken kalıntıları ve atıkları temizlemenize yardımcı olabilirsiniz .

Dişlere Yağ Çekme Nedir.Yağ çekme nasıl yapılır ?

Yağı çektiğiniz zaman yağın yağlanması ve çiğnenmesi, dişlerinizin ve diş etlerinizin arasından ve etrafından itmeniz – ağzınızda ve sakız ceplerinde biriken kalıntıları ve döküntüleri atmanıza yardımcı olur.

Peki Dişlere Yağ çekme nedir ?

Yağ çekme eski çağlarda kullanılan ağızınızda doğal yağların gargara yapılması sureti ile ağızdaki bakterilerin bu yağlara tutunması sağlanır.Daha sonra yapılan bu yağ çekme işleminden sonra tükürme yolu ile yağ dışarı atılır ve su ile gargara yapılır.Buda ağız sağlığınız için çok faydalıdır

Bu işlemi gece yapmanız ağızınızda bakteri olmadan bir uyku çekmenizi sağlar.Ayrıca kalp hastalıklarına en büyük davetiyeyi ağız temizliği yapmamak çıkartır.Yağ çekme işlemi ile bu hastalıklardan korunursunuz

Evde yağ çekme işlemleri, dişleri ve diş etlerini derinlemesine temizlemenin bir seçeneğidir. Bazı bütünsel uzmanlar, yağ çekmenin daha iyi çalışabileceğine inanmaktadır.

Her ikisi de tipik olarak en az birkaç dakika süren yağ çekme veya fırçalama işleminden farklı olarak, yağın 15 ila 20 dakika kadar çekilmesi, yağın dişlerinize, sakız boşlukları ve ceplerinize yayılmasını sağlar. Sihir, yağın ağzınızda kaldığı zamandır.

Bu süre boyunca yağınızı ağzınız boyunca sürdüğünüzde ve “çekerken”, her türlü boşluğa doğru derin bir şekilde akıp gidiyor. Dişlerinizi, diş etlerinizi ve ağız boşluğunuzdaki atıkları emer veya “çeker”.

Yağları düzenli olarak çektiğinizde, daha temiz bir ağız ve daha taze bir nefes alırsınız.

Atıklar dişlerinizde kaldığında, plak – berrak, yapışkan bir film – tükürük ile birleşebilir ve sert birikintiler oluşturabilir. Tartar veya kalkülüs olarak bilinen bu birikintiler, günlük fırçalamayla temizlenmez.

Tartarın düzenli olarak çıkarılması, oral ve toplam vücut sağlığınız için çok önemlidir.

Atıkların giderilmesine ek olarak, burada çekeceğiniz diğer yağlar sizin için potansiyel olarak yapabilir:

 • Ağzınızda normal plak birikimini azaltın.
 • Diş etlerinizin sağlığını destekleyin.
 • Nefesinizi ağız temizleyici kadar etkili bir şekilde temizleyin ve ferahlayın.
 • Mekanik temizleyici etkisi ile ağız sağlığınızı destekleyin.

En önemlisi, yağı yutmamak için dikkatli olun. Bitirdiğinizde atık yağlanmış yağı tükettiğinizden emin olun!

Taze hindistan cevizi yağları ağız sağlığınız için faydalıdır.

Susam ve ayçiçeği gibi yağlar geleneksel olarak yağ çekimi için kullanılırken, Sertifikalı Organik Hindistan Cevizi yağını kullanmayı tercih etmenin birkaç nedeni var:

 • Sağlıklı ağız florasının faydalı bir dengesini destekler.
 • Temizleyici etkisi, ağzınızda hemen başlayan yağ asidi yapı bloklarına ayrıldığında yoğunlaşır.
 • Diğer yağlar gibi omega-6 yağ asitlerinde yüksek değildir, bu da sağlığınızı optimize eden hayati omega 6: 3 dengesini olumsuz yönde etkilemeyeceği anlamına gelir.
 • Daha iyi tadı vardır ve ağzınızda daha az yağlı hissi verir.
 • Kolayca sindirilmiş orta zincirli yağ asitlerinden (MCFA’lar) kolayca çapraz hücre zarlarından oluşur.
 • Yağları karaciğeriniz yağ olarak depolanmak yerine enerji için kullanılır.
 • Üç değerli orta zincirli trigliserit (MCT) içerir: Kaprilik, kaprik ve laurik yağ asitleri
 • Yağın yarısı, anne sütü içinde bulunan önemli bir koruyucu yağ asidi olan lorik asittir.
 • Kan dolaşımınızda insülin artışı olmaz.

Hindistan cevizi yağı, cilt ve kişisel bakım yararları için yaygın olarak bilinirken, tüm potansiyel faydalarından haberdar olmayabilirsiniz .

Çevresindeki en sağlıklı yağlardan biri olan organik hindistan cevizi yağı, aşağıdakileri desteklemenize yardımcı olur:

 • Kalp sağlığı*
 • Uygun tiroid fonksiyonu *
 • Sağlıklı beyin fonksiyonu *
 • Bağışıklık sağlığı *
 • Kilo yönetimi için sağlıklı, güçlü metabolizma *
 • İçten genç görünümlü bir cilt! *

 

Hindistan cevizi yağı 76 derecenin altında olduğunda sert  ve tıknaz olur.

76 derecenin altındaki hindistancevizi yağı, kalın ve tıknaz, pürüzsüz değil ve ağzınızdaki doğru kıvama gelene kadar düşündüğünüzden daha uzun sürer.

Mükemmel Tutarlılığı İle Hindistan Cevizi Yağı ile Ağız Durulama

Organik hindistan cevizi yağımızı hindistan cevizi ürünlerinden elde edilen yüksek kaliteli orta zincirli trigliseritler ile birleştirdiğimizde, yağ çekimi için mükemmel bir tutarlılık yarattığını keşfettik.

Normal hindistancevizi yağı parçaları ve topaklar gitmişti. Ve şaşırtıcı bir şekilde, bu eşsiz karışım ağızda hoş olmayan bir yağlı his bırakmadı.

 

Hindistan cevizi yağı ve MCT’lerin kombinasyonu, yağ çekimi ve hızlı ağız temizliği için mükemmeldir.

Yağ çekmeye ek olarak, kısa zaman içinde hızlı, ferahlatıcı bir ağız temizliği için Hindistan Cevizi Yağı Ağız Durulama kullanabilirsiniz .

Sıradan ağız gargarası ile yaptığınız gibi 10 ila 30 saniye kadar şişirin ve sonra temiz, taze bir ağız ve nefes için tükürün. Mekanik temizleme hareketi ağzınızı ağız gargarası kadar temiz hale getirir.

Günlük veya haftalık olarak kullanabileceğiniz hem yağ çekme hem de ağız temizliği i kullanışlı bir çözümdür!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz