Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Genel » Adet Sancısına Ne İyi Gelir Evde Doğal Tedaviler Nelerdir

Adet Sancısına Ne İyi Gelir Evde Doğal Tedaviler Nelerdir

Adet Sancısına Ne İyi Gelir Evde Doğal Tedaviler Nelerdir

Adet Krampları ev ilaçları arasında papatya çayı, dereotu kullanmak, yeterince su içmek, belirli egzersizler yapmak, sıcak kompres kullanmak, daha fazla yağlı balık yemek ve bitkisel yağlar ile masaj yapmak sayılabilir. Diğer ilaçlar arasında zencefil çayı içmek, magnezyum bakımından zengin yiyecekleri tüketmek ve akupunktur yapmak yer almaktadır.

 

Birçok kadın için, ağrılı adet sancıları bir geçiş sürecidir. Ancak, birçok kadının farkına varmadığı şey, gerçekten her ay kramplarla acı çekmenin gerekmediği, acı çekmeyi azaltmak için kullanabileceğiniz etkili ev ilaçları olduğudur.

 

En iyi kısım? Evinizde zaten bu ilaçların birçoğunu kullanıyorsunuz, bu da ihtiyacınız olursa bugünkü kadar erken bir rahatlama yaşayabileceğiniz anlamına geliyor. Bunlar ucuz ve son derece güvenlidir. Adet ağrısına ne iyi gelir göz atalım

 

Adet Sancılarına Evde Doğal Tedaviler

 

  1. Adet Ağrıları İçin Sıcak Su Torbaları Kullanın

 

Bu uygulama aynı zamanda adet krampları hafifletilmesinde yardımcı olabilir. Tüm vücudun kramplarını rahatlatmaya yardımcı olan bir saunada zaman geçirebilir ya da bir süre için alt karnınıza sıcak su şişesi veya ılık bir bez uygulayabilirsiniz. Adet ağrılarından hafifletmeye ek olarak, aynı zamanda adet kanının gelmesini hızlandırarak ağrıda harcanan zamanı azaltır.

 

  1. Adet Sancılarına Papatya Çayı

 

Papatya çayı, stres ve kaygı için doğal bir çare olarak kabul edilir ve bu sayede süreçte daha iyi uyumanızı sağlar.Araştırmalar, papatya çayının, anti-enflamatuar özelliklere sahip bir veya daha fazla bileşen içerdiğini ve bu durumun, menstrüel kramp sırasında hissedilen ağrı yoğunluğunu azaltmaya yardımcı olabileceğini buldu. Bu, çay verilen kadınların idrar örneklerinin test edilmesiyle doğrulandı; burada hippurate olarak bilinen bir bileşik varlığında doğal bir antienflamatuar bileşik bulundu.

 

  1. Adet Sancıları İçin Egzersiz yapın

 

Birçok kadın regl döneminde tamamen egzersiz yapmaktan kaçınır, ancak bu gereklidir.Egzersiz bize, en doğal ağrı kesici formlarından birini sağlar.Egzersiz aynı zamanda karın bölgesine dolaşımını artırır, böylece adet kanaması daha hızlı gerçekleşir. Egzersiz antienflamatuar doğası ile birleştiğinde, aslında çok daha hızlı ve aşırı kramp olmadan regl sancılarından kurtarabilirsiniz.

 

  1. Dereotunun Adet Sancılarına Faydaları

 

Dereotu, adet kramplarını rahatlatmaya yardımcı olan ve tüm adet periyodunu daha az stresli kılan iki benzersiz özelliğe sahiptir. Birincisi, dereotu doğrudan ağrı ve iltihabı hafifletme yeteneğidir. Bununla birlikte dereotu kullanımı daha güvenlidir, çünkü kullanımıyla ilgili kötü yan etkiler yoktur. İkincisi, dereotu, şişkinlik hissini azaltan diüretik özelliği ve meydana gelen ve ağrılı krampları daha da şiddetlendiren gerçek su tutma özelliğidir.

 

  1. Yeterince Su için

 

Elektrolitler üzerindeki etkisiyle suyun kendini dengeleme yolu vardır. Kanda bol miktarda sodyum olduğu zaman, vücut idrarla suyla yıkanarak bertaraf etmeye çalışır. Bununla birlikte, sodyumun uzaklaştırılması denemesi yapıldıktan sonra, su kaybı olur, bu da dehidrasyon gerçekleştiğinden krampları kötüleştirebilir. Sık sık su içmek ve potasyum bakımından zengin yiyeceklerinizi gün içinde almanızı sağlamak, aşırı kramp oluşma olasılığını büyük ölçüde azaltacaktır.

 

  1. Daha Fazla Yağlı Balık Tüketin

 

Adet döneminde normalde yağlar tavsiye edilmese de (prostaglandin ve iltihaplanma sinyallerinde yer alan yağlar) ağrıyı kötüleştirebilir, balık yağı doğada antienflamatuardır ve kramp ve ağrı iletiminin hafifletilmesine yardımcı olabilir.

 

  1. Adet Sancıları İçin Bitkisel Yağlar ile Masaj Yapın

 

Esansiyel bir yağ masajı, aktif kramp sırasında menstrüel ağrıyı hafifletmek için çok etkilidir, ancak daha büyük bir etki için ay boyunca kullanılmalıdır. Lavanta ve mercanköşk içeren esansiyel yağlar özellikle etkilidir ve papatyaya benzer, çok sakinleştirici bir yapıya sahiptir.

 

  1. Adet Ağrılarına Zencefil Çayı

 

Zencefil, ağrı hafifletme ve iltihabı azaltma konusunda da en iyi bitkilerden biridir, ayrıca şişkinlik gidermede de etkilidir. Bunu yapmanın en iyi yolu, yaş zencefili keserek sıcak suda 5-10 dakika tutup daha sonra bitinceye kadar yudumlamaktır. İstenirse balla tatlandırılabilir. Bu ayrıca kanama süresini kısaltabilir ve krampları azaltabilir.

 

  1. Magnezyum Zengin Gıdalar yiyin

 

Magnezyum, muhtemelen sinir ve kas fonksiyonunun modüle edilmesine yardımcı olması nedeniyle ağrıyı hafifletmeye yardımcı olan doğal bir mineral olarak bilinir. Adet krampları temelde ağrılı kas kasılmaları olduğundan, ağrının daha az şiddetli olmasına yardımcı olacaktır. Magnezyumca zengin besinler arasında ıspanak, badem, siyah fasulye ve avokado gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler bulunur.

 

Sonuç

Yukarıda verdiğimiz bilgiler adet ağrılarının doğal tedavisi için çok etkilidir.Hala aşırı adet sancıları çekiyorsanız bir doktora gözükmenizde fayda vardır.

 

Dr. Noyan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz