Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Alternatif Tıp » Acı Çehre Tohumu Faydaları

Acı Çehre Tohumu Faydaları

Acı Çehre Tohumu Faydaları

Acı Çehre tohumu son zamanlarda aktarlarda en fazla satılan tohum haline geldi.Bunun nedeni kabızlığa karşı çok etkili bir bitkisel tedavi yöntemi olmasıdır. Acı cehre tohumunun faydaları ;

  • Tatlı ihtiyacını giderir.Ani bastıran tatlı krizlerini bastırır
  • İştah kesme özelliğine sahiptir.
  • İçeriğinde bulunan mineraller prostat hastalığına faydalıdır
  • Düzenli tüketimi vücutta biriken yağları yakmaya yarar.
  • Vücuttaki fazla suyu atar.Şişkinliği giderir
  • Sindirim sistemini düzenler. Kabızlığa karşı çok etkilidir.

Acı Çehre tohumu son zamanlarda aktarlarda en fazla satılan tohum haline geldi.Bunun nedeni kabızlığa karşı çok etkili bir bitkisel tedavi yöntemi olmasıdır.

Acı çehre kabızlığa karşı çok etkili ama kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Öncelikle kullanmadan önce evde olmaya özen gösterin çünkü aşırı müshil etkisi vardır. Kullandıktan kısa bir süre sonra sürekli tuvalete çıkma isteğiniz olacak. Bu sebepten aşırı kabızlık çekiyorsanız. Dışarıda,iş yerinde vb. yerlerde acı çehre tohumu kullanmayın.


Gelelim acı çehre tohumu nasıl kullanılır ?

 

Acı cehre tohumu sıcak suda 15-20 dakika kadar bekledikten sonra ilk seferde 5-6 adet yutabilirsiniz. Sıcak suda bekletmek daha çabuk sindirilmesini sağlar.Kullandıktan sonra etkisini göstermesini bekleyiniz.

Eğer ki çok aşırı kabızlık çekmiyorsanız. Etkisini kısa sürede gösterecektir. Aşırı kabızlık çekenlerde herhangi bir etkisi görülmez ise en az 8 saat geçtikten sonra tekrar 5-6 adet aynı şekilde tüketebilirsiniz.İkinci kullanımda kesinlikle etkisini gösterecektir. 

Ertesi gün bir kere daha kullanıp ara vermeniz gerekir. İshal etkisi yaratacaktır. Ve çok kullanımı su kaybına neden olur. Her durumda günde en az 2 litre su içmeye özen gösterin.

Zayıflamak için acı çehre tohumu kullananlar tohumdan daha ziyade yaprağından yapılan çayı tüketmelidirler.

Acı çehre tohumu zararları

Yukarıda belirtildiği gibi fazla kullanırsanız.Aşırı ishal ve su kaybına neden olur. Bizim önerdiğimiz kabızlık tedavisi haricinde acı çehre tohumunu fazla kullanmayın.Diğer faydalarını yaprağından yapılan çay ile elde edebilirsiniz.

Not: Acı çehre tohumu oldukça pahalıdır. 50 gr acı çehre tohumu size fazlası ile yetecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz