Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Bitkisel Yağlar » Acı Biber Yağı Faydaları

Acı Biber Yağı Faydaları

Acı Biber Yağı Faydaları

Acı Biber Yağının Sağlığa Faydaları

Acı biber yağının birçok yararı ve kullanım alanı vardır.Özellikle zayıflamak isteyenler acı biber yağı kullanmaya başladılar.Acı biber yağı nasıl kullanılır sorusuna aşağıda faydalarına göre yazdık.Gelelim acı biber yağı faydalarına ;

Acı biber yağı protein kaynağıdır

Her 100 gram biber, bir gram protein içerir . Daha fazla protein aldığınızda, vücudunuz otomatik olarak kas kütlesi kaybını önler, bağışıklığın kuvetlenmesine, zayıf solunum sisteminin düzeltilmesini ve hatta ölümle sonuçlanacak hastalıklara karşı korunursunuz.Protein ayrıca, kana oksijen taşınmasına yardımcı olur. Kasları oluşturur, kıkırdak ve sinir sistemini düzenler.

Acı Biber Yağı D Vitamini Yararları Vardır

Acı biber yağı besinler, vitaminler ve minerallerle doludur. Sizi Alzheimer hastalığına, kemik zayıflamasına ve kanser saldırılarına karşı koruyan D Vitamini içerir.

Acı biber yağı, Avitamini, E Vitamini ve K Vitamini Bakımından zengindir

Acı biber yağı ayrıca vücudunuza çok sayıda fayda sağlayan A, E ve K vitamini içerir.Kemik sağlığının korunmasına yardımcı olur . Diş gelişimi, bağışıklık sistemi, hücre bölünmesi ve üremede önemli rol oynayan antioksidanlar içerirler.K vitamini, kanın pıhtılaşmasının azaltılmasında da yardımcı olur.


Acı Biber Yağı Demir Bakımından Zengindir

Acı biber yağı bol miktarda demir içerir. Demir dolgulu yiyecekleri yemek, glossit gibi çeşitli hastalıkları önler. Aynı zamanda rahat hissetmenize yardımcı olur. Demir, yorgun ve bitkin hissetmenizi önleyen temel besinlerden biridir. Aslında, demir eksikliği anemiye , öksürüğe ve böbrek yetmezliğine neden olur.

Acı biber yağı kalp dostudur.

Acı biber yağının bir diğer faydası, kardiyovasküler sisteme büyük özen göstermesidir. HDL kolesterol seviyesini dengeleyen ve kalbinizi sağlıklı tutan küçük miktarlarda Capsanthin gibi faydalı bileşikler içerir .

Acı Biber Yağı’nın  C Vitamini Faydaları Vardır

Acı biber yağı ayrıca sizi felçlerden, koroner kalp hastalıklarından ve diğer kardiyovasküler hastalıklardan koruyan C Vitamini içerir. C vitamini ayrıca soğuk algınlığı süresini kısaltmaya yardımcı olur.

Selülitli Bölgeleriniz için acı biber yağı

Hergün düzenli olarak selülitli bölgelerinize acı biber yağı sürüp 10-15 dakika ovalarsanız.Zamanla selülitlerde ciddi iyileşme görürsünüz.

8.Acı biber yağı ile kilolardan kurtulun

Acı biber yağı zayıflatırmı? Acı biber yağının güçlü bir yağ yakıcı olduğunu biliyor muydunuz. Bel ve basen bölgelerinize acı biber yağı sürüp 10-15 dakika masaj yaparsınız ve bunu her gün tekrarlarsanız. Ciddi şekilde yağlarınızdan kurtulursunuz. Siz bile bu duruma şaşıracaksınız. Peki acı biber yağı göbek eritirmi düzenli göbek bölgesine sürüldüğünde yağları eritir.Acı biber yağı ile zayıflayanlar var ise bu yazıya yorumlarını atarlarsa yol göstermiş olurlar.

Dökülen saçlara ve hızlı saç uzamasına acı biber yağı

Saçlarınızın zayıflamasına ve dökülmesi saç diplerinizdeki kan dolaşımının zayıflamasından olur. Seyreltilmiş acı biber yağı ile saç diplerinize masaj yaparsanız saçlarınızın zamanla kuvvetlendiğini ve hızlı uzadığını göreceksiniz.

Önemli not ; Acı biber yağı hassas ciltlere uygulamadan önce mutlaka yardım alınız.Ayrıca yemeklerinizde kullanmadan önce mutlaka yine bir bilene danışın.

Ayrıca Bakınız..

Doğal yoldan göğüs büyütme

Seksin Faydaları

Ballı Sütün Faydaları

Hanımeli Yağı Faydaları

Zerdeçal Yağı Faydaları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
  1. Imren dedi ki:

    Gercekten bolgesel yaglari eritiyormu

Yorum Yaz