Alternatif Tıp ve Sağlık Haberleri – Aktarnette
Anasayfa » Genel » Acai Çayı Faydaları ? Acai Çayı Kilo Verdirirmi

Acai Çayı Faydaları ? Acai Çayı Kilo Verdirirmi

Acai Çayı Faydaları ? Acai Çayı Kilo Verdirirmi

Acai meyvesi, Güney Amerika’da Amazon yağmur ormanlarında yetişir ve üzüm benzeri bir meyvedir.Derisi omega yağları, antioksidanlar ve lif bakımından çok zengindir, bu nedenle sağlıklı beslenmenizde önemli ölçüde faydalanabilirsiniz. Acai çayının düzenli içilmesi kan dolaşımınızı iyileştirmede, kalbinizi güçlendirmede ve kilo vermenize yardımcı olabilir.

Acai meyveleri, kırmızı üzümlerin yanı sıra son derece yüksek antosiyanin seviyelerinin dört katı sağlıklı antioksidanlara sahiptir. İkincisi, kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, kalp için sağlıklı bir omega yağ asitleri vardır, meyveler için nadir bir şeydir. Acai çayı, genellikle kurutulmuş, dondurulmuş toz veya meyve suyunu, siyah veya yeşil çay veya bir bitki infüzyonu gibi çaylarla birleştirerek yapılır.

Acai Çayı Faydaları

Acai bitkisinin meyveleri çok zengin antosiyanin ve antioksidan kaynaklarıdır. Acai meyvesinde dolaşım sisteminizin yanı sıra kalbinizin korunmasına yardımcı olmak için yüksek miktarda yağ asidi vardır.

Acai, üzümlerden on kat daha fazla antioksidan barındırır. Bunlar sizi genç tutmaya yardımcı olur ve aynı zamanda glikoz seviyenizi yenilemek için bol miktarda enerji sağlar. Acai berry çayının, çalıştıktan veya herhangi bir yorgunluktan sonra tüketmenin ve ideal bir içecek olmasının nedeni budur.

Acai berry meyvesi erken yaşlanmayı önlemede yardımcı olabilir. Meyvesi, siyah veya yeşil çay ile birleştiğinde, aynı zamanda güçlü antioksidanlar içerdiğinden, yaşlanma karşıtı özellikleri daha da arttırılabilir.

 

 

Bilim adamları acai berry bileşiklerinin beyninizi gerçekten keskin tutmaya ve zihinsel işlevinizin düşmesini yavaşlatmaya yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Acai berry çayındaki yağ asitleri, zeytinyağındakilere benzer, bu nedenle kötü kolesterolü düşürmeye ve kalp hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olabileceklerine inanılır. Acai aynı zamanda zengin bir diyet lifi kaynağıdır, bu da kolesterolü düşürmede yardımcı olabilir.

Bu çayı içmek, cinsel performansı da artırabilir.

Demir varlığı aynı zamanda anemi ile mücadelede yardımcı olur.

Acai Meyvesi ve Acai çayı kilo verdirir mi ?

Bu soru son zamanlarda sıklıkla sorulmaya başladı.Kilo verme hedeflerinize ulaşmak için yardım istiyorsanız, çayın popüler bir ek gıda haline geldiğini bilmek sizi memnun edecektir. Daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulmasına rağmen, bilim adamları acai meyvesi suyunun ve acai çayı tüketmenin kilo vermenize ve yağ birikimini önlemenize yardımcı olabileceğine inanıyor.

Birçok kilo kaybı ve detoks diyeti ana bileşenlerden biri olarak ile acai ve yeşil çay karışımı vardır . Kombinasyonun antioksidanları, yaşlanma karşıtı ve hastalık önleme özellikleri nedeniyle çok iyi olduğunu gösteren birkaç çalışma vardır. Aslına bakılırsa, diyet planınızda acai berry çayı ve yeşil çay içmenin potansiyel olarak hayatınızı korumaya yardımcı olabileceği aşikâr hale gelmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz